BARF ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ+ΒΙΝΤΕΟ


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
Ξεκιναω θεματακι με ολες τις "ανατριχιαστικες" λεπτομερειες..
δεν εχω και πολυ υλικο στη διαθεση μου, μιας και ηταν προσφατη τρελη ιδεα.. αλλα σιγα σιγα θα μαζευονται εε?
ριξτε φωτο!

φαγκρι!



κουταβουλια 1μηνος περιπου. πρωτο γευμα (εννοω που να μην ειναι γαλα..)

 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Χαχαχα τι γλυκούλια! Καλά και η φωτογραφία με το φαγκρί άπαιχτη. :lol:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
που να δεις τι απαιχτο ηταν το υφος που πηρε το παιδι μετα τη δαγκωνια της 2ης φωτογραφιας... σε στυλ "ωχ! αυτο δεν ειναι μπακαλιαρος! ουτε σολωμος... παρτο παρτοοοοοοοοο neeeext!!!"
ε με τα πολλα δεν το εφαγε.. το εγλειφε απο δω το εγλειφε απο κει... αυτο δε μεταμορφωνοταν... το ιδιο δαγκωμενο ψαρι βγηκε στη φορα και το απογευμα οποτε αναγκαστηκε να το φαει :p :p :p :p :p

οσο για τα κουταβουλια ετρωγαν σαν τρελα και κοτοπουλο και μοσχαρισιο κιμα! με 10 μασελες :D barfers απο κουνια :wink:
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
Mπραβο ωραια ιδεα και πολυ χαριτωμενες οι φωτογραφιες :D Η Αυρα αν ειναι χορτατη και της δωσω κοκκαλο παιζει πρωτα μαζι του,το πεταει στον αερα και το πιανει και οταν βαρεθει το τρωει :lol:

 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αυτην, που τσακιζει η πρινγκιπισσα το αρνιοκεφαλο- την ξερουν ηδη μερικοι:

Στο σπιτι




Και στην εξοχη




Αλλα και πως γινεται:
Πριν φτιαχνουμε την παπαριτσα μας απο φρουτα και λαχανικα

Και μετα

Και εδω διαφορα κρεατα, κομμενα, ζηγησμενα και σακουλιαρισμενα- ετοιμα για τον καταψυκτη! Φαι για 50-60 μερες!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Επειδή τα αρνιοκέφαλα είναι της μόδας…
Επειδή εμείς δεν γιορτάσαμε φέτος Πάσχα…
Επειδή ο μικρός πάει κάθε μέρα και καλύτερα…
Ήρθε επιτέλους ο καιρός να κάνουμε Ανάσταση! :-({|=
Το μπουτάκι το έκανα στο φούρνο και ο Iggy περιποιήθηκε δεόντως το κατσικοκέφαλο!

Το γεύμα σερβιρίζεται…


και την ίδια στιγμή εξαφανίζεται..!
 


eleni

Well-Known Member
10 Μαϊου 2007
91
0
ρε παιδιά εμένα αρνί δε τρώνε... :(

αλλά απ τα άλλα... μια χαρά!
 




eleni

Well-Known Member
10 Μαϊου 2007
91
0
κορυφή...

πρώτη μέρα στο σπίτι, 7 εβδομάδων...
στο ένα μπωλ ξηρή... στο άλλο μια φτερούγα....
η επιλογή έγινε ακαριαία!!
 






Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Μια απορία...

Θα ήθελα να μου λύσετε, εάν σας είναι εύκολο, βέβαια, μια απορία...

Βλέπω στις φωτο, ότι λατρεύουν το κοτόπουλο και θα ήθελα να μου πείτε, πως αντιμετωπίζουμε σε τέτοιες περιπτώσεις το πρόβλημα με τα κόκκαλα...
Ήτε πρόκειται για κοτόπουλο, ήτε και για ψάρια...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Εάν ο σκύλος τρώει ...ανθρώπινα :lol: , δηλαδή μασάει και ροκανίζει αντί να καταπίνει, τότε του δίνεις τα κόκκαλα (όπως και πλατάρια κλπ.) όπως είναι.

Ο δικός μου δυστυχώς καταπίνει - δεν μασάει! Οπότε τα πλατάρια τα κάνω "νιανιά" με ένα μπαλταδάκι. Από ψάρι δίνω π.χ. γαύρο ή σαρδέλα, τα οποία κόβω σε σχετικά λεπτές φέτες. Όταν δεν ΄χω τέτοια ψάρια, του δίνω ροδέλες μπακαλιάρου (σακούλα με κατεψυγμένα από του σουπερ μάρκετ).

Κόκκαλα του δίνω "μεγάλα", έτσι ώστε να μην χωράνε ολόκληρα στο στόμα του και να μην υπάρχει έτσι κίνδυνος να τα καταπιεί.
 




keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Επειδή πάρα πολλοί ιδιοκτήτες Βull Terrier προτιμούν και εκείνοι και υποστηρίζουν θερμότατα την barf διατροφή,σκεφτόμαστε και εμείς να την δοκιμάσουμε.Εχω όμως μια απορία φίλοι μου,με το θέμα της σαλμονέλλας στο κοτόπουλο τι κάνουμε???Εμείς προ το παρόν της δίνουμε μόνο ωμά κόκκαλα από μοσχάρι(πολύ μεγάλα)περισσότερο για να απασχολέι τα δόντια της :D και επίσης ωμό μοσχ.κιμά(άπαχο)Το κοτόπουλο το βράζουμε.Επίσης της αρέσουν πολύ τα φρούτα.Λέτε να δοκιμάσουμε και κανά φιλέτο ψαριού?Τις ξηρές τροφές άρχισε να τις κάνει πέρα :cry: και έχει ψιλοαδυνατίσει.
 






keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
:shock: :shock: :shock: δεν νομίζω να φτάσουμε μέχρι εκεί...άντε κανά φιλέτο σολωμού το πολύ. :lol: το μασάει ή το καταπίνει?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3