Barking Heads και αλλες τροφες!


stratos_lag

New Member
21 Μαρτίου 2014
3
0
Αθήνα
www.tmaxhellas.gr
Καλησπέρα σε όλους!!

Εχω ενα beagle 15 μηνών και ψάχνομαι για την τροφή του...

Τροφές που εχει δοκιμάσει :

Isomega --> Δεν του έκατσε καθόλου καλα! (κόπρανα περίεργα πολυ άσχημη μυρωδιά κλπ)

Royal Caninn --> Σαν κουτάβι μια χαρα!! Αλλα άκουσα διάφορα οτι εχει χαλάσει αρκετά και εχει πέσει πολυ marketing!

Acana --> Δεν του αρεσε και πολυ!!

Barking Heads --> Πολυ ευχαριστημένος και σε συνδυασμό με καποιες βιταμίνες για το τρίχωμα σωθήκαμε στο σπιτι.
Η τροφή αυτη ήταν με αρνί! Πράσινη συσκευασία.
Η ροζ συσκευασία με τον σολομοί δεν εκανε τοσο καλη δουλεια για το τρίχωμα!

Και τελος αφοί ξεμεινα για κάποιες μέρες πήρα απο το supermarket Pedigree.

Την τρώει ευχάριστα αλλα διάβασα σε μια σελίδα οτι δεν ειναι καλή και εχουν παρατηρηθεί αρκετα προβλήματα υγείας σε σκυλιά!!


Αυτά!!


Πείτε μου τις προτάσεις σας και την εμπειρία σας απο τροφές!!

Ευχαριστώ!!
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Γιατι δε μενεις στη barking heads? εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα , κι εγω αν εφευγα απο ακανα αυτη θα δοκιμαζα


Sent from my iPad using Tapatalk
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Εμένα με έχει ξενερώσει το σακί ρε παιδιά στην barking.
Όλα τα σακιά έχουν βάλει αέρα από κάπου, έχουν απαράδεκτη συσκευασία. Οι εταιρείες δίνουν 40 μέρες περίπου περιθώριο κατανάλωσης, προκειμένου να επωφεληθείτε ο σκύλος από τις βιταμίνες κλπ, από την πρώτη ημέρα που θα ανοίξει το σακί και θα μπάσει αέρα.
Άμα έχει κάνα μήνα να μπάζει αέρα η τροφή ήδη πριν την πάρεις σπίτι σου τι να το κάνεις.

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που δεν την ξαναπηρα.

Sent from GT-N7100 using tapatalk PRO
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ελα ρε συ, μεγαλη βλακεια αυτο. Τους εστειλες τουλαχιστον κανα mail?


Sent from my iPad using Tapatalk
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Προτίμησα να γυρίσω στη fish4dogs να σου πω την αλήθεια που είναι μεν άλλη εταιρία, με ίδιο εισαγωγέα.

Sent from GT-N7100 using tapatalk PRO
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Την παίρνει κανένας άλλος αυτήν την τροφή (barking heads)να μας πει αν όντως συνεχίζει να εχει πρόβλημα η συσκευασία;
Εγω δινω Arden grange και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά η barking heads μου βγαίνει περίπου στην ίδια τιμή και μου φαίνεται λίγο καλύτερη στα συστατικά κι έλεγα να την δοκιμάσω...
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Καλέ κανείς δεν δινει barking heads να με διαφωτισει? Αν χαλάει τόσο γρήγορα μετά το άνοιγμα του σακουλιου είναι ένα θέμα πάντως...
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Εμένα με έχει ξενερώσει το σακί ρε παιδιά στην barking.
Όλα τα σακιά έχουν βάλει αέρα από κάπου, έχουν απαράδεκτη συσκευασία. Οι εταιρείες δίνουν 40 μέρες περίπου περιθώριο κατανάλωσης, προκειμένου να επωφεληθείτε ο σκύλος από τις βιταμίνες κλπ, από την πρώτη ημέρα που θα ανοίξει το σακί και θα μπάσει αέρα.
Άμα έχει κάνα μήνα να μπάζει αέρα η τροφή ήδη πριν την πάρεις σπίτι σου τι να το κάνεις.

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που δεν την ξαναπηρα.

Sent from GT-N7100 using tapatalk PRO
nfeel απο ποιο site την παράγγειλες και ήταν τρυπημένα τα σακιά? Μεταφορικη από μεταφορική διαφέρει πολυ, εγώ που παραγγέλνω από pet4u συνήθως μου έρχονται πολύ καλά συσκευασμένα και ποτε δεν πήρα τρυπιο σακί. Αντιθέτως μια φορά που πήρα από το courier των ΕΛΤΑ ήταν και τα δυο σακιά σχισμένα

Υ.Γ. Σορυ για το διπλοποστάρισμα
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλε τώρα σε ειδα!!!

Εγω τη δινω, ειμαι κατευχαριστημένη και σημερα περιμενω τη δεύτερη παραγγελια σακιου. Πρώτη φορά τελειώσαμε τόσο γρήγορα σακι, που σημαίνει οτι της αρεσε γιατι αδειάζει το μπωλ. Της εκατσε πολύ καλά η τροφή αυτή!!!

εγω παίρνω από petneeds και ερχονται με φορτηγο μεταφορικής δικης τους, όχι με κουριερ, συσκευασμένο το σακι σε κουτί.
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
nfeel απο ποιο site την παράγγειλες και ήταν τρυπημένα τα σακιά? Μεταφορικη από μεταφορική διαφέρει πολυ, εγώ που παραγγέλνω από pet4u συνήθως μου έρχονται πολύ καλά συσκευασμένα και ποτε δεν πήρα τρυπιο σακί. Αντιθέτως μια φορά που πήρα από το courier των ΕΛΤΑ ήταν και τα δυο σακιά σχισμένα

Υ.Γ. Σορυ για το διπλοποστάρισμα
Εγώ που μένω Αθήνα τη βρίσκω σε όλα τα pet stores. Δεν την παίρνω online. Αν πιέσεις απαλά την κορυφή του σακιου, θα δεις τον αέρα από μέσα να αποσυμπιεζεται. Αν δεν ακούς αυτό το τσφ του αέρα μάλλον είσαι οκ.
Τα σακιά της τροφής που δίνω τώρα δεν έχουν καθόλου αέρα. Σαν να τα ρούφηξε κάποιος εργοστασιακα και μόλις το ανοίξεις χαλαρώνει η τροφή από μέσα και το σακί παίρνει την κανονική μορφή.
Έτσι πρέπει να είναι κανονικά αν γίνομαι αντιληπτός!

Sent from GT-N7100 using tapatalk PRO
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Ευχαριστώ και τους δυο!
Καταλαβαινω τι λες nfeel, ούτε και η Arden που δίνω τώρα εχει ¨τραβηγμενο¨ τον αέρα πριν το ανοιγμα...
Θα το σκεφτώ και μαλλον θα πάρω μικρό σακί στην επόμενη παραγγελία να τη δοκιμασω
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Δεν με θέλει η barking heads καθόλου τελικά...
Την πρώτη φορά που παρηγγειλα μικρο σακούλι μου στείλανε την tiny paws αντί για την απλή, και τώρα που μου στείλανε μεγάλο σακί του σωστού κωδικού, μόλις το άνοιξα ήταν τιγκα στο λάδι και βρωμουσε σε ψαριλα... Ξέρει κανεις αν αυτό ειναι φυσιολογικό; Εμένα μου μοιάζει χαλασμένη, οι κροκέτες κολλάνε στο χέρι απο τη λαδίλα, κι ας εχει ημερομηνία λήξης το 15...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πρεπει να βρεις να τη συγκρινεις με κάποιον που εχει τον ιδιο κωδικό. Αυτή που παιρνω εγώ δεν ειναι ετι όπως περιγραφεις, ουτε μποχα.
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Εγω οταν παράγγειλα το τσουβάλι και το πρώτο άνοιξα, ειχε μια έντονη μυρωδιά! Αλλα η κροκέτα δεν ηταν καθολου υγρή. Εχεις σκεφτεί ποτε οτι ίσως μπορει να φταίει, το κατάστημα απο όπου την παιρνεις; Γιατι δεν επικοινωνείς μαζι τους:) Αν θέλεις να συνεχίσεις να δίνεις την τροφή δοκίμασε να την παρεις απο κάπου αλλού.( εννοιτε πρώτα μικρή συσκευασία! )
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Πρεπει να βρεις να τη συγκρινεις με κάποιον που εχει τον ιδιο κωδικό. Αυτή που παιρνω εγώ δεν ειναι ετι όπως περιγραφεις, ουτε μποχα.
μια απο τα ιδια κι εδω...
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
ναι...καμια ιδιαιτερη οσμη,καμια ιδιαιτερη λιπαροτητα...ευπεπτη,με λιγα και σφιχτα κοπρανα...
 
  • Like
Reactions: rogerF


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Εμένα μου μοιάζει χαλασμένη, οι κροκέτες κολλάνε στο χέρι απο τη λαδίλα, κι ας εχει ημερομηνία λήξης το 15...
Ημερομηνία λήξης έχει το '15 αν το σακκί είναι αποθηκευμένο σωστά. Αμα το έχουν αφήσει δυό μήνες στον ήλιο αλλάζει πολύ το θέμα. Γράψε δυό φωνήεντα σε αυτούς που σου έστειλαν δεύτερη φορά άλλο/ελαττωματικό προιόν, και αν κάνουν τους κουφούς και δεν ζητάνε ούτε πιστευτή συγνώμη γράψε ένα e-mail στην εταιρεία οτι ο συγκεκριμένος διανομέας θα τους το κλείσει το μαγαζί.
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
ναι...καμια ιδιαιτερη οσμη,καμια ιδιαιτερη λιπαροτητα...ευπεπτη,με λιγα και σφιχτα κοπρανα...
Έτσι ήταν το μικρό σακί της tiny που μου είχαν στείλει. Εσύ παίρνεις την κανονική;
Θα τους πάρω τηλεφωνο αύριο..
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
http://www.pet4u.gr/Product/5937/barking_heads_little_big_foot._puppy_large

το συγκεκριμενο απο το συγκεκριμενο μαγαζι(μεγαλο σακι)...γρηγορη παραδοση και το σακι σε αψογη κατασταση...φανταζομαι οτι εχει να κανει και με την κινηση του προιοντος απο καθε καταστημα...το συγκεκριμενο ειναι απο τα μεγαλα,με πολλη κινηση,οποτε ως εκ των πραγματων οι τροφες δεν μενουν καιρο στο ραφι...
 
  • Like
Reactions: rogerF and moko


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3