Barking Heads και αλλες τροφες!


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Τελικά με πήραν τηλεφωνο απο το ηλεκτρονικό κατάστημα και προσφέρθηκαν να μου στείλουν ένα νέο σακί μόλις θα έχουν παραλαβή νέας παρτίδας!
Εγω προτίμησα να μου στείλουν την Arden κι ας ειναι 4 ευρώ φθηνότερη , και με αυτό δεν είχαν πρόβλημα και είπαν ότι θα μου τη στείλουν...
Τέλος καλό, όλα καλά, απλά δεν μας έκατσε η αλλαγή ;)
 
  • Like
Reactions: LaCat


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Το σκυλάκι μου ειναι 4,5-5 κιλά και του δίνω 70 γραμμάρια την ημέρα. Δυο μήνες ειπα στο περιπου :)
 




Ghost

Well-Known Member
28 Απριλίου 2014
105
27
37
αν ταιριαξε στο σκυλο σου ποιος ο λογος να την αλλαξεις;
Και σε μένα η pedigree κάθησε μια χαρά αλλα εκτός το οτι το σκυλι βρώμαγε σαν παστή ρέγγα, κάθησα και σκέφτηκα οτι εγώ και ας ειμαι ανθρωπος και ας είναι σκύλος, με γαριδάκια θα ξενέρωνα να τρέφομαι και αυτό ειναι η ξηρά... τουλάχιστον ας είναι εμπλουτισμένα γαριδάκια!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Το σκυλάκι μου ειναι 4,5-5 κιλά και του δίνω 70 γραμμάρια την ημέρα. Δυο μήνες ειπα στο περιπου :)
όχι, εντάξει, απλά εγώ το έκοβα για περισσότερα κιλά. Αν δεν είναι αδύνατο τότε καλά είναι τα 70 γρ. :)
 






rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Σε ζηλεύω .... Η δικια μου ειδικά τωρα το καλοκαιρι συνήθως το πρωινό γεύμα το παραλείπει.... Καλυτερα να τρώει τα παντα το σκυλί και με όρεξη παρα δύστροπο :(
 


StellitsaD

Well-Known Member
11 Απριλίου 2014
242
188
Thessaloniki
διαβάζω για 70 και 100 γραμμάρια..έχω ξεχάσει πως είναι να έχω μικρόσωμο...εμένα τρώει γύρω στα 500 :ROFLMAO:
 






Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Νομιζω ολοι οσοι εχουμε μεγαλοσωμα με το που ακουμε οσους εχετε μικροσωμα...απτην μια θελουμε να κλαψουμε:cry: κ απτην αλλη να γελασουμε :ROFLMAO:
60 κ 70 γραμμαρια?αυτα ειναι τσιπς κ φυστικια να περναει η ωρα :LOL:
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Νομιζω ολοι οσοι εχουμε μεγαλοσωμα με το που ακουμε οσους εχετε μικροσωμα...απτην μια θελουμε να κλαψουμε:cry: κ απτην αλλη να γελασουμε :ROFLMAO:
60 κ 70 γραμμαρια?αυτα ειναι τσιπς κ φυστικια να περναει η ωρα :LOL:
Μη νομίζεις και η δικιά μου μόλις δει τα 60-70 γραμ στο μπολ της να κλάψει θέλει!
Παίρνει το ύφος "να ξέρεις πάντως ότι κάποιοι άλλοι ταΐζουν τα σκυλιά τους πιο καλά! και άσε τις φθηνές δικαιολογίες ότι είναι αγίου βερνάρδου! επειδή έχουν περισσότερο τρίχωμα;"! :ROFLMAO:

Δεν καταλαβαίνετε εσείς τον καημό της μικρόσωμοσκυλομάνας!
Μπορεί να είχαμε ξεκινήσει ήδη μπαρφ αλλά δε ξέρεις τι χαρά που έκανα όταν η ακάνα μείωσε την ποσότητα τροφής ανά συσκευασία και από 2,5 κιλά πήγε στα 2,270!
Μα ξέρεις πόσο καιρό έμενε ανοιχτή εκείνη η σακουλάρα!
Και δε φτάνει που κάνουν έτσι τεράστιες τις συσκευασίες τους, σου λέει μετά να ταΐζεις και μικρότερη ποσότητα. Δεν ντρέπονται καθόλου;! Με τον πόνο μας παίζουν;!
Τι τις θέλουν συσκευασίες μεγαλύτερες του κιλού; Ποιόν θα ταΐσουμε πχια;; :p
 
  • Like
Reactions: ghelly and rogerF




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Χωρις πλακα...εγω κανω αμαν να βρω ποιοτικη τροφη κ 15κιλη,τα 12 κ τα 13 κιλα εμενα δε με γεματο βγαζουν μηνα,ημαστε κ φαγανα κοριτσια :ROFLMAO: χωρια οτι της μαγειρευω κιολας(εννοειτε χρησιμοποιω τις μεγαλες τις κατσαρολες,του λοχου που με βγαζουν απο 3 εως 4 μερες),χωρια τα κοκκαλα,χωρια οι λιχουδιες...
Κ υστερα απορουσα γιατι βγαζουν συσκευασιες 800γρ. κ κιλου...ελεγα μα ποιος να το παρει αυτο?ωστε λοιπον εσεις ειστε!επιτελους γνωριζομαστε!:LOL:
 
  • Like
Reactions: Piou and StellitsaD


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μη νομίζεις και η δικιά μου μόλις δει τα 60-70 γραμ στο μπολ της να κλάψει θέλει!
Παίρνει το ύφος "να ξέρεις πάντως ότι κάποιοι άλλοι ταΐζουν τα σκυλιά τους πιο καλά! και άσε τις φθηνές δικαιολογίες ότι είναι αγίου βερνάρδου! επειδή έχουν περισσότερο τρίχωμα;"! :ROFLMAO:

Δεν καταλαβαίνετε εσείς τον καημό της μικρόσωμοσκυλομάνας!
Μπορεί να είχαμε ξεκινήσει ήδη μπαρφ αλλά δε ξέρεις τι χαρά που έκανα όταν η ακάνα μείωσε την ποσότητα τροφής ανά συσκευασία και από 2,5 κιλά πήγε στα 2,270!
Μα ξέρεις πόσο καιρό έμενε ανοιχτή εκείνη η σακουλάρα!
Και δε φτάνει που κάνουν έτσι τεράστιες τις συσκευασίες τους, σου λέει μετά να ταΐζεις και μικρότερη ποσότητα. Δεν ντρέπονται καθόλου;! Με τον πόνο μας παίζουν;!
Τι τις θέλουν συσκευασίες μεγαλύτερες του κιλού; Ποιόν θα ταΐσουμε πχια;; :p
ΜΟΝΟ εσύ με καταλαβαίνεις!!!
Πανηγύρια όταν ειδα οτι η brit care εχει του κιλού σακι.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω πηρα viozois συντηρησης,,, τα 20 κιλα 13,90 ευρω ................!!!!!!!!!!!!
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
:cautious::cautious::cautious: 20 κιλα 13,90?
...κ ειναι καλη?...
Δε ξερω...εγω αυτες τις μερες ξεμεινα,περιμενω να παραλαβω την τροφη της,πηγα στο ενα κ μοναδικο σουπερ μαρκετ εδω κοντα (γιατι κ κατι αγροτικοι συνεταιρισμοι εδω που φερνουν ειναι κατι σαπια εντελως) ειδα πεντιγκρι,τσοκο κλπ...
κατεληξα να της μαγειρευω...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εμένα του κιλού είναι το σακκουλάκι για τα κακά του...:(
Ξύνεις πολύ μεγαλη πληγη... εντελώς ασυμφορο το δικιλο με τα σκατοσακουλάκια.... ίσα που κάνει ενα κουραδάκι σαν χαλικι... χαλάω σακουλάκι για το κουραδοχαλικάκι...
 
  • Like
Reactions: LaCat