Belcando (dog food)


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Τις υπολοιπες μερες ναι, ξηρα acana chicken & burbank potato.

Κι εκτος αυτων τρωει γιαουρτι 2 φορες τη βδομαδα +αυγο και καθε μερα της δινω ενα μεγαλο παξιμαδι για τα δοντια.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Τις υπολοιπες μερες ναι, ξηρα acana chicken & burbank potato.
Την μερα που θα φαει κονσερβα,την επομενη τρωει με ορεξη την ξηρα τροφη ή οχι;Το εχεις παρατηρηει;Γιατι ο δικος μου οταν εβαλα κονσερβα μετα την ξηρα τροφη ουτε να τη μυρισει δεν ερχοτανε...:confused:
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Μιλαμε για λαμπραντορ, τα παντα τρωει! Αλλα σιγουρα την κονσερβα τη θελει περισσοτερο



Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


Akitalove

Active Member
13 Οκτωβρίου 2012
25
0
Τις υπολοιπες μερες ναι, ξηρα acana chicken & burbank potato.

Κι εκτος αυτων τρωει γιαουρτι 2 φορες τη βδομαδα +αυγο και καθε μερα της δινω ενα μεγαλο παξιμαδι για τα δοντια.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
Φιλε μου αυτο με το γιαουρτι το διαβαζω παντου .Σε τι κανει καλο? Το αυγο βρασμενο?
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Βρασμενο ναι, ασπραδια σκετα μπορεις να δωσεις περισοστερα. Το καλο με το γιαουρτι ειναι οτι εχει τα θετικα του γαλακτος, χωρις ομως να τα πειραζει και τα προβιοτικα που περιεχει, βελτιωνουν τη μικροβιακη ισορροπια στο εντερο.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Τελικα εμεις το γυρισαμε παλι σε Βelcando Adult...σκετη χωρις καμμία προσθηκη...Ειπα ή θα τη φαει ή δεν θα φαει τιποτα αλλο...την τρωει μια χαρα...γυρω στα 460-480gr/ημερα...δηλαδη κατι παραπανω απ'οτι λεει ο κατασκευαστης!
θετικη εντυπωση μού εκανε οτι μεσα σε ελαχιστο χρονικο διαστημα εφτιαξαν οι κενωσεις του,λιγοτερα(πολυ λιγοτερα)και μια φορα τη μερα συνηθως...επισης στο τριχωμα βλεπω θετικη εμφανιση και αλλαγη...
Παμε καλα λοιπον :)
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά επειδή είδα ότι γράφετε ότι δίνεται αυγό σε τι βοηθάει το αυγό?
 


Endo

New Member
19 Απριλίου 2016
1
0
48
Λοιπον να πω οτι αγορασα κονσερβες belcando και της δινω μια φορα τη βδομαδα. Λιωνει μολις βλεπει τη συσκευασια, τη τρωει στο λεπτο. Η μυρωδια ειναι μια χαρα και το καλο ειναι οτι προκειται για "πατε" οποτε δεν εχει ενα καρο σαλτσες. Τα κοπρανα της οταν την τρωει, ειναι μια χαρα.

Τρωει αυτη με το βοδινο.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
Απο εμπειρία μου, αλλά χωρίς το ΟΚ απο κτηνίατρο, ανακατεύω κι εγω μια καλη κουταλιά κονσέρβα - που αγαπάει πολύ - με ξηρά τροφή ανάλογα μειωμένη. Έτσι τρώει με ευχαρίστηση τρεις φορές τη μέρα (μικρούλης). Η διατροφική αξία είναι σχεδόν αναλλοίωτη με αυτή της αμιγούς ξηράς τροφής. Το κόστος λίγο αυξημένο αλλά πιστεύω αξίζει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3