Camping


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Καταλαβα...

Το camper θα ηθελα και εγω να το κανω, αλλα οχι τοσο στην Ελλαδα σε παραλιες για μπανια κλπ...
Θα ηθελα πολυημερο τουρ στο εξωτερικο και καθε μερα και σε αλλο σημειο. Και βουνα, πολλα βουνα(ας ειναι και οι Αλπεις)...:cool:
πρωην Γιουγκοσλαβια και ολη την Ιταλια το εχω κανει (εκτος Σικελιας)....ο ν ε ι ρ ο!
συμφωνω....οτι ενας γυρος της Ευρωπης θα ειναι ενα πραγματικα γεματο ταξειδι....
τελευταια προσανατολιζομαι κατα Σλοβενια μερια....αυτες οι λιμνες της με καταγοητευουν......
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
κ εμείς πηγαίναμε με τους γονείς μου εκεί γύρω στα 4 χρόνια :)
σοβαρα?? παιζει να εχουμε συναντηθει!!!
ωραιες βραδιες εχουμε ζησει ε? ειδικα οι μουσικες,....ποιησης, διπλα στη θαλασσα....
Νατασα σε κοβω ολη μερα να ησουν στα γηπεδα εσενα!!! Εγω με τα καλλιτεχνικα χωνομουν.....
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
πρωην Γιουγκοσλαβια και ολη την Ιταλια το εχω κανει (εκτος Σικελιας)....ο ν ε ι ρ ο!
συμφωνω....οτι ενας γυρος της Ευρωπης θα ειναι ενα πραγματικα γεματο ταξειδι....
τελευταια προσανατολιζομαι κατα Σλοβενια μερια....αυτες οι λιμνες της με καταγοητευουν......
Tετοια λεγε εσυ και δεν με βλεπω για πολυ να ειμαι ''καλα''...Εχω κοψει και ολα τα ''χαπια'' ;), και ειμαι ετοιμος για ''φευγιό''...:D:cool:
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Tετοια λεγε εσυ και δεν με βλεπω για πολυ να ειμαι ''καλα''...Εχω κοψει και ολα τα ''χαπια'' ;), και ειμαι ετοιμος για ''φευγιό''...:D:cool:
στα ιδια ειμαστε....οπως λεει και η μητερα μου...
πρωτα γεννηθηκε η κορη μου και μετα η βαλιτσα της απο πισω...:p

Interail εχεις κανει?? πες μου οτι εχεις κανει και αυτο!
 






Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Oχι! Δεν θα μπορουσα...:( Θελω ανεξαρτησια στο ταξιδι(και ενα μηχανακι)...;):)
ναι ναι....πισω απο το camper....παλια ειχα ποδηλατο....τωρα προτιμω κατι πιο ξεκουραστο:p νιατααααα!!!
εκανα φοιτητρια Interail....πολυ γελιο! :p εκει ομως ειδαμε πολλες χωρες...
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
(Γιούλη ειπαμε)? Προτιμω τα ταξιδια με μηχανακι. Ολα τα ταξιδια στο εξωτερικο εκτος απο ενα που ηταν με αεροπλανο(λογω ελλειψης χρονου), τα εχω κανει με μηχανακι και ετσι θα συνεχισω οσο παει...:)
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
(Γιούλη ειπαμε)? Προτιμω τα ταξιδια με μηχανακι. Ολα τα ταξιδια στο εξωτερικο εκτος απο ενα που ηταν με αεροπλανο(λογω ελλειψης χρονου), τα εχω κανει με μηχανακι και ετσι θα συνεχισω οσο παει...:)
μπραβο!!! μπραβο και ξαναμπραβο! την ελευθερια της μηχανης δεν την εχει κανενα μεσο....γινεσαι ενα με το τοπιο!
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ο ice καθεται πανω? θα τραβηξω την μικρη video με τα αυτια να ανεμιζουν σαν ελικοπτερο να παθετε πλακα! :p :p

στο θεμα μας!!!
Αν υπαρχει λιστα με camping που δεχονται σκυλια ας τη βαλει καποιος παρακαλω :)
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Γιατι υπαρχουν καμπινγκ που να μην δεχονται σκυλια?.. στην λογικη μου ειναι οτι ολα δεχονται.. :p

και μια φωτο απο το περσυνο τσαρδακι μας .. ωρα σιεστας..
11..jpg ναι ,ειμαστε... αδελφια μου , αλητες πουλια... :D :p
πισω ειναι η κουζινα...

και απο εδω η θεα..DSC04702..jpg
ανυπομονω να παω διακοπες!! (αχ τι μου κανατε!)
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Γιατι υπαρχουν καμπινγκ που να μην δεχονται σκυλια?.. στην λογικη μου ειναι οτι ολα δεχονται.. :p

και μια φωτο απο το περσυνο τσαρδακι μας .. ωρα σιεστας..
View attachment 22241 ναι ,ειμαστε... αδελφια μου , αλητες πουλια... :D :p
πισω ειναι η κουζινα...

και απο εδω η θεα..View attachment 22242
ανυπομονω να παω διακοπες!! (αχ τι μου κανατε!)
τελεια!!!! Χαλκιδικη μου θυμιζει η παραλια....
 




christostr

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
409
1
(Γιούλη ειπαμε)? Προτιμω τα ταξιδια με μηχανακι. Ολα τα ταξιδια στο εξωτερικο εκτος απο ενα που ηταν με αεροπλανο(λογω ελλειψης χρονου), τα εχω κανει με μηχανακι και ετσι θα συνεχισω οσο παει...:)
Μην ανησυχείς... πάει, πάει. Εγώ έφτασα 52 και ακόμα πάει. Τη μηχανή, το ρασελάκι και δρόμοοοο χαχαχαχαχα
 




keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Ένας πολύ όμορφος προορισμός που σας προτείνω για camping είναι ο Λημνιώνας Ευβοίας http://www.actiongr.com/gr_drastiriotites/limnionas.htm . Τον είχα επισκευτεί πριν 3 χρόνια που ο Νero ήταν μόλις 6 μηνών.

Τέλεια νερά, τεράστια παραλία και μπορείς να στήσεις όπου θέλεις και να το απολάυσεις. Δεν θα ξεχάσω το πρωί που ξυπνούσαμε και ίσα που είχε διαγράψει ο ήλιος τις πρώτες ακτίνες του στο νερό και κολυμπούσαμε όλοι παρέα.

Επίσις έχει και ένα μικρό ταβερνάκι στην άκρη της παραλίας που το έχει -αν θυμαμαι καλά- η Ελενη όπου με τα τετράποδα τα πήγαινε πάρα πολύ καλά. Από εκεί μπορείτε να εφοδιαστείτε και δροσερο νερό για τον μπομπιρά ή τον ενήλικο πια σκύλο σας κατα τη διάρκεια του μεσημεριού.

Οι κάτοικοι μάλιστα έχουν φτιάξει και 2 μικρές τουαλέτες και ένα μικρό ντους και βολεύει πάρα πολύ για να ξεπλένετε τα αλάτια στον τετράποδο φίλο.

Για τα εφόδια δεν έχω να συμπληρώσω κάτι άλλο με έχουν καλύψει με το παραπάνω οι προλαλήσαντες. Το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι αυτό που με διευκόλυνε πολύ ένας τιρμπουσόν-πάσαλος που δένεις τον σκύλο όπου έσυ θελήσεις στην άμμο.

Άλλος ένας προορισμός είναι η Χιλιαδού http://halkida.tv/content/articlepictures/picture_217_1.jpg επίσις πολύ όμορφα και εκεί πάνω κάτω τα ίδια κομφόρ.

και .......το Γιαννίτσι το οποίο είναι 30 λεπτά από το Μαρμάρι Ευβοίας http://img219.imageshack.us/img219/8192/art45061302789203791129.jpg
καταπληκτική παραλία εξίσου για πολύ παιχνίδι με φρίσμπι,μπαλάκια και ότιδήποτε αξεσουάρ για ξεσάλωμα με τον σκύλο και εκεί.

Πάντως είναι πολύ καλη ευκαιρία και εμπειρία για κοινωνοικοποίηση αν είναι κουτάβι.

καλό καλοκαίρι σε όλους !!
 
Last edited: