Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
καλως σου ρθε να τη χαιρεσαι

κανω κοπι πειστ το λινκ παλι και θα ηθελα να αφιερωσεις λιγο χρονο να το δεις,
αυτο το βιντεο διχειι τι εστι(καθαροαιμο)χωρις πεντιγκρι.γιατι κανενας σοβαρος εκτροφεας δεν βγαζει σκυλο ανεφ αυτου.
και τι εν μεσος πλυν σαφως υποστηριζεται πισω απο τετοιες (αγορες)
και εκει ειναι ολο το νοημα.
The Reality of Puppy Mills - YouTube
 










east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Τριων μηνων η δικια μου ηταν 16.500
Ενα τυπικο θυλικο 3μηνων ειναι 12.500
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Οταν γραφεις οτι επαθες Σοκ τι εννοεις.Δεν καταλαβαινω.
Οσο για τους υπολοιπα που εγραψες φιλε μου μπορεις εσυ να με διαβεβαιωσεις οτι θα επαιρνα καλυτερο σκυλο μονο και μονο επειδη θα ειχε
Pedigree ??
Σοκ έχω πάθει γιατί βλέπω τα ιερά τέρατα της ελληνικής κυνολογίας να καταρρίπτουν με μία κίνηση το αυτονόητο και αυτό για το οποίο πασχίζουν οι περισσότεροι εδώ μέσα να εκπαιδεύσουν τον κόσμο. Το ότι δηλαδή το νο1 βήμα για ένα καθαρόαιμο σκυλί είναι να φέρει χαρτιά. Αυτό φυσικά δεν επαρκεί - απαραίτητες είνα οι εξετάσεις υγείας των γεννητόρων, ανάλογα με τη φυλή ο χαρακτήρας τους κλπ.

Για την ιστορία, το κόστος έκδοσης pedigree κυμαίνεται γύρω στα 30 ευρώ, αν δεν κάνω λάθος. Που σημαίνει ότι το κόστος έκδοσης δεν είναι απαγορευτικό - άρα γιατί να μην εκδοθούν τα χαρτιά; Σε κάθε περίπτωση η ερώτηση "με pedigree ή χωρίς;" απαγορεύεται να εκστομείται από άνθρωπο που θέλει να δηλώνει επαγγελματίας της κυνολογίας-κυνοφιλίας ή όπως αλλιώς λέγεται.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τη βοήθεια ενός εκπαιδευτή στην επιλογή εκτροφείου, γέννας και κουταβιού, την θεωρώ απολύτως θεμιτή κι επιθυμητή. Πόσο μάλλον τη βοήθεια από κάποιον τόσο καταξιωμένο εκπαιδευτή όπως ο κος Τριάντης. Αλλά δεν είχα στο μυαλό μου αυτό που περιγράφεται στα παραπάνω πόστ. Σαν βοήθεια, στο δικό μου το μυαλό, είναι η καθοδήγηση κι η επεξήγηση όλων των πραγμάτων που εγώ αγνοώ κι ο εκπαιδευτής γνωρίζει..

Να σου ζήσει η Νέμεσις και να η χαίρεσαι για πολλά υγιή, ισορροπημένα και χαρούμενα χρόνια!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.506
748
Ξεσσαλονικη!!!
να ξαναπουμε πως το οφελος απο μη εκδοση πεντιγκρι-μπλε-ροζ δεν ειναι τα 25-30 ευρω ανα σκυλο ,αλλα η καβατζα μιας γεννας για την σκυλα,ανα οσες φορες γινει αυτο...
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Καλησπερα σε ολους/ες
Σημερα που γυρισα απο δουλεια δοξα το θεο μου ειχε δουλεια να κανω...
Ειχε κανει ψιλα-χοντρα μεσα στο κλουβι μεταφορας,τα ειχε πατησει,ειχε κατσει και πανω,και μπορει ο οποιοσδηποτε να αντιληφθει πως ειχε γινει και η ιδια και το κλουβι...:shock:
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Καλησπερα σε ολους/ες
Σημερα που γυρισα απο δουλεια δοξα το θεο μου ειχε δουλεια να κανω...
Ειχε κανει ψιλα-χοντρα μεσα στο κλουβι μεταφορας,τα ειχε πατησει,ειχε κατσει και πανω,και μπορει ο οποιοσδηποτε να αντιληφθει πως ειχε γινει και η ιδια και το κλουβι...:shock:
Σκατοκατάσταση... :D
 


glukos

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2013
80
0
Αθηνα, Αργυρουπολη
Πανεμορφη ειναι.
Κουκλα, δεν εχω λογια.

Να τη χαιρεσαι φιλε στο ευχομαι με ολη μου την καρδια.

Αν επιτρεπεται, ποσο σου κοστισε το κουταβι?

Υ.Γ.: Bαλε καμια φωτογραφια ακομα να την χαρουμε και εμεις λιγο την μικρη,μονο εσυ θα την βλεπεις?
 




k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Πανεμορφη ειναι.
Κουκλα, δεν εχω λογια.

Να τη χαιρεσαι φιλε στο ευχομαι με ολη μου την καρδια.

Αν επιτρεπεται, ποσο σου κοστισε το κουταβι?

Υ.Γ.: Bαλε καμια φωτογραφια ακομα να την χαρουμε και εμεις λιγο την μικρη,μονο εσυ θα την βλεπεις?
Σε ευχαριστω πολυ λεβεντη...Να σαι καλα./.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Δεν ξερω αν δεν την κολακευουνε καθολου οι φωτο -εσυ την βλεπεις συνεχεια,
αλλα σε οσα κουταβια εχω δει (περαν κ της δικιας μου) η κοιλια δεν εξεχει τοσο του φαρδους των ωμων.
Δες το θεμα των σκουλικιων.......
Η δικια μου που ειχε πειρισσοτερα κιλα απο αυτα που αναφερεις ειχε την μιση κοιλια απο την δικια σου (ξαναλεω με αυτο που βλεπω στις φωτο)

Κατα τ'αλλα τελικα το γκρι τους παει πολυ κ εχει πολυ ομορφο βλεμα!
Να την χαιρεσαι!

Υ.Γ. Please μην στραβωσεις με το σχολιο το λεω με καθε καλη προθεση.....
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3