chiouaoua Νέο μέλος ...Λίγη βοήθεια ? :)


Nitsa

Active Member
3 Μαϊου 2016
35
9
48
Το πηρε η κορη μου τοσο μικρουλι απο τη φιλη της , γιατι οι γονεις της θα εφευγαν για βορειο ελλαδα και θα εδιναν το ενα απο τα δυο μωρακια ετσι κι αλλιως πριν φυγουν (υπηρχαν ενδιαφερομενοι της ειπαν ) . Γι αυτο και εχω αγχωθει μαζι του και προσπαθω με οποιο τροπο μπορω να του δωσω σωστα πραγματα . Γι αυτο και μπηκα στην παρεα σας ..για να διαβασω γνωμες και εμπειριες και μαθω τι πρεπει να κανω για ενα τοσο μωρουλι .Δεν εχω κανενα τρελο αγχος για το ποσο θα γινει..ουτως η αλλως τον λατρευουμε και δεν αλλαζει αυτο...το αγχος μου ειναι να μεγαλωσει και να του δωσω οτι καλυτερο μπορω..αυτο !!
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Έχασε δυστυχώς πολύτιμα μαθήματα από την μάνα και τα αδέλφια του, που είναι αδύνατον να τα αντικαταστήσετε. Μαθήματα που αφορούν κυρίως την συμπεριφορά του απέναντι στο είδος του.
 
  • Like
Reactions: vrmode and Nitsa


Nitsa

Active Member
3 Μαϊου 2016
35
9
48
Το πηρε η κορη μου τοσο μικρουλι απο τη φιλη της , γιατι οι γονεις της θα εφευγαν για βορειο ελλαδα και θα εδιναν το ενα απο τα δυο μωρακια ετσι κι αλλιως πριν φυγουν (υπηρχαν ενδιαφερομενοι της ειπαν ) . Γι αυτο και εχω αγχωθει μαζι του και προσπαθω με οποιο τροπο μπορω να του δωσω σωστα πραγματα . Γι αυτο και μπηκα στην παρεα σας ..για να διαβασω γνωμες και εμπειριες και μαθω τι πρεπει να κανω για ενα τοσο μωρουλι .Δεν εχω κανενα τρελο αγχος για το ποσο θα γινει..ουτως η αλλως τον λατρευουμε και δεν αλλαζει αυτο...το αγχος μου ειναι να μεγαλωσει και να του δωσω οτι καλυτερο μπορω..αυτο !!
 


Nitsa

Active Member
3 Μαϊου 2016
35
9
48
Μιας και οπως εγω ζητησα βοηθεια , ισως και καποιος αλλος θελησει κατι με αναλογο σκυλακι και την διατροφη του μωρου...γραφω τα νεοτερα μας κατα την 2η επισκεψη μας σε αλλο κτηνιατρο . Εγινε το 2ο εμβολιο του και αποπαρασιτωση και παλι. Τσιπακι θα βαλουμε οταν μεγαλωσει λιγο ακομα . Μια κουταλια της σουπας κροκετα μουσκεμενη σε νερο ή γαλα συν μια κουταλια της σουπας κονσερβας , 3 φορες την ημερα. Οχι χαιδεμα στα αφτακια για να σηκωθουν . Αυτα τα ολιγα . Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις και βοηθεια απο την παρεα εδω !! :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Είσαι σίγουρη, ότι σου είπε, μουσκεμένη σε γάλα;
 
  • Like
Reactions: vrmode


Nitsa

Active Member
3 Μαϊου 2016
35
9
48
Ναι...και ο προηγουμενος το ιδιο μου ειχε πει. Ο μικρος ομως δεν το συμπαθει η αληθεια ετσι...οποτε νερακι εμεις..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Γάλα, αν πρέπει [για κάποιο περίεργο λόγο] μονο αραιωμένο εβαπορέ.
Εχουν δυσανεξία στην λακτόζη και προκαλεί διάρροιες ή/και εμετούς.
 
  • Like
Reactions: vek and Nitsa


Nitsa

Active Member
3 Μαϊου 2016
35
9
48
Διαβαζοντας διαφορα ειδα να λενε πως ειναι προτιμοτερο το γαλα για μωρα ...και πηρα λιγο απο την ξαδερφη μου να δοκιμασουμε...αλλα δεν του αρεσε... Μετα δοκιμασα με λιγο εβαπορε αραιωμενο...επισης δεν του αρεσε του μπομπιρα.. Οποτε και καταληξαμε στο νερακι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf