Eκκληση του Fazoo για σπιτακια και τροφες.


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΡΟΦΕΣ & ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟΥ

Γεια σας φίλοι μου.

Όπως γνωρίζετε οι ανάγκες του καταφυγίου μας είναι τεράστιες.

Κάθε μήνα τα έξοδα μας είναι περίπου 3.000 €.
Τα 1.200 € ξοδεύονται για τροφές για τα 95 σκυλάκια μας και τις 25 γατούλες μας. Τα υπόλοιπα ξοδεύονται σε κτηνιάτρους, φάρμακα, επισκευές στους χώρους μας (ανανέωση χαλικιού κάθε 3 μήνες, βαψίματα στα σπιτάκια των ζώων, ασφαλτόπανα για να μένουν στεγνά μέσα στα σπίτια τους, κλπ).

Αυτή την εποχή χαλάσαμε πάρα πολλά χρήματα για χαλίκι, για ασφαλτόπανα, κόλες, πίσσα και για διάφορες επισκευές για το χειμώνα.
Αυτό σημαίνει ότι δεν έχουμε χρήματα για τροφές αυτή τη στιγμή.

Σας παρακαλώ πολύ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ των ζώων του καταφυγίου για τους επόμενους δύο μήνες.

Επίσης ΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΣΠΙΤΑΚΙΑ σκύλων. Ο καιρός έχει αρχίσει να κρυώνει. Να έχουν τα ζωάκια να καλυφθούν από τη βροχή και το κρύο του χειμώνα. Όποιος έχει κάποιο σπιτάκι το οποίο δεν χρησιμοποιεί, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο 6982 977330 και να το προσφέρει στα ζωάκια του καταφυγίου μας.

https://www.facebook.com/fazoo.farm...070133277744/1432809810070437/?type=3&theater
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Να προσθέσω - για όποιους μπορεί να έχουν αμφιβολίες - ότι το fazoo είναι από τα αγαπημένα μας καταφύγια, ότι ξέρουμε τους ανθρώπους εκεί και ότι πραγματικά δίνουν άνισο αγώνα... :(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Eπειδή δεν είχε απήχηση το μήνυμα αυτό να ζητήσω κι εγώ να μην γυρνάμε την πλάτη στο fazoo γιατί οι άνθρωποι που το έχουν έχουν αφιερώσει την ζωή τους για το αδέσποτο που εσύ δεν μπόρεσες να μαζέψεις, το χτυπημένο σκύλο που δεν είχες τον χρόνο και τα χρήματα να πας στον γιατρό, το κουτάβι που εσύ δημιούργησες από λάθος χειρισμούς κλπ κλπ. Θέλω να πω ότι τα αδέσποτα δεν είναι ευθύνη μόνο κάποιων που σήκωσαν τα μανίκια και αφιέρωσαν την ζωή τους σ'αυτά. Είναι όλων μας. Ας μην γυρνάμε την πλάτη σε όσους είμαστε σίγουροι ότι έχουν δώσει και δίνουν το αίμα τους σ'αυτό που κάνουν όπως στο ζευγάρι που βρίσκεται πίσω από το fazoo.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf