Eνα βημα πριν το θανατο...


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Καταρχας να σας ευχαριστησω ολους για την συμπαρασταση και τα καλα σας λογια:)

Παιδια,εγω δεν μπορω να τον κατηγορησω,καταλαβαινω πως ειναι να βλεπεις τον σκυλο σου ετσι..
Προταθηκε απο "γνωστες" να διπλασιαστει η ποσοτητα του φαγητου δηλαδη να παμε στα 4 κιλα.
Αρνηθηκα,πηρα την ευθυνη γιατι πιστευα και πιστευω οτι δεν ηταν σωστο για το σκυλο.
Μπορει να εκανα και λαθος.....

Ο σκυλος δεν εχει που να παει αλλα και εμεις δεν θελουμε να θεωρηθουμε και ως....το μη χειρον βελτιστον
πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα και τι δεν του αρεσε, ο σκυλος εχει παρει πολλα κιλα, εγω που εχω την λοξα με τα χαμηλα κιλα θα τον ειχα πιο κατω ΧΑΧΑΧΑΧΑ εχει φτιαξει η διαθεση του δειχνει μια χαρα τι ακριβως δεν του αρεσει ?
ξερεις πολλους που να μπορουσαν στην αναγκη να ειχαν μια τετοια λυση ? οχι λυση αναγκης αλλα μια καλη λυση ?
4 κιλα την ημερα ? δεν εχει λογικη ! ουτε εχει λογικη τον στουμπωνω να γινει σαν βοδι μονο ζημια μπορει να του κανει
 






Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Προσωπικα θα σου φιλαγα τα ποδια κ θα σου χρωστουσαν ευγνωμοσυνη μεχρι κ τα δισέγγονα μου!

Υστερα....
θα έπαιρνα τον σκυλο ΜΟΥ να τον "αναστησω" η ιδια γιατι ειναι χρεος ΜΟΥ ακομη κ αν χρειαζοταν να ζησουμε κατω απο γεφυρα!

Μου θυμιζει αυτο που λενε:
"Καποιου του χαριζαν εναν γαιδαρο κ αυτος τον κοιταγε στα δοντια"!
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μια μικρη ενημερωση για να μην μενουν θεματα στον αερα.
Μετα απο 11 μηνες που τον ειχαμε σπιτι μας και κατοπιν δικης μας πιεσεως τον Drago τον πηρε ο ιδιοκτητης του...οχι φυσικα για να ζησει μαζι του απλα για να τον παρκαρει καπου αλλου.

Δεν εχουμε νεα του δεν ξερουμε πως ειναι,πως ζει,που ζει...

Οσοι μας γνωριζουν καταλαβαινουν οτι αυτη η αποφαση ηταν δυσκολη και οδυνηρη αλλα δεν γινοταν αλλιως!
Το σκυλι δεν καταφερε παρα τις προσπαθειες μας να ενσωματωθει με την αγελη.
Ισως θα επρεπε να κανουμε πολλα περισσοτερα ομως ο σκυλος ηταν αποφασισμενος να ριχτει στη μαχη μεχρι τελικης πτωσεως.

Ο μοναδικος που θα μπορουσε να τον βοηθησει ηταν ο Serhan αλλα το σκυλι δεν τα καταφερε και μετα απο 2 σοβαρες επιθεσεις που δεχτηκε στην προσπαθεια του να μην τον τραυματισει χτυπησε ο ιδιος ασχημα.
Σε συνδιασμο και με κατι παθολογικο θεωρησαμε καλο να μην ξαναδοκιμασουμε...

Ο Drago εκανε πολλες ζημιες και εθετε σε κινδυνο τη ζωη του.
Εσπασε τζαμια,εφαγε ολα τα κρεββατια ,τις σιτες και τελος σκαρφαλωσε κατεβασε το μηχανημα που ψεκαζει περμεθρινη και στο τσακ προλαβαμε τις μπαταριες.
Τρυπησε ομως την φιαλη,αρχισε τους εμετους και τρεχαμε...

Ολο αυτο το διαστημα ο ιδιοκτητης ηταν απων,οι αποφασεις δικες μας με οτι αυτο συνεπαγεται για ενα σκυλι που δεν μας ανηκει.

Το θετικο ειναι οτι τον παρελαβε σε καλυτερη κατασταση απο οτι ηταν πριν παει στην πανσιον.

Ευχομαι να βρει αυτο που του αξιζει,ειναι ενα υπεροχο ζωο,πολυ εκπαιδευσιμο και τρυφερο αλλα θα πρεπει να ειναι το μοναδικο ζωο στην οικογενεια.