Freeze-dried τροφές


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Βασικά τώρα που τα κοιτάζω καλύτερα, στο dogfoodadvisor οι συνταγές με τα 5 αστέρια δεν κυκλοφορούν στην Ευρώπη, ενώ αυτές με τα 2 αστέρια πλησιάζουν περισσότερο τις συνταγές που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Πολύ υψηλό ποσοστό λίπους με λίγα λόγια. It was too good to be true... :/
 




DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Μόλις είχα και μια επίσημη ενημέρωση από την ΚΟΜΠΑ μέσω email για της freeze-dried τροφές της Orijen:

Οι λιχουδιές Orijen Freeze Dry είναι ήδη εδώ και θα διατεθούν μέσα στον Μάρτιο ενώ οι τροφές φθάνουν τέλη Μαρτίου και θα διατεθούν το πρώτο 15ήμερο του Απριλίου.
 


queenitsa

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
75
29
Λάρισα
Μόλις είχα και μια επίσημη ενημέρωση από την ΚΟΜΠΑ μέσω email για της freeze-dried τροφές της Orijen:
Εγώ πάντως ξεκίνησα την μελέτη και σιγά σιγά θα το γυρίσουμε σε barf.
 




cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
Σίγουρα είναι για την δική μας ευκολία, απλώς επειδή η ωμή διατροφή θέλει γνώση και χρόνο, έλεγα μήπως τουλάχιστον είναι μία πιο "υγιεινή" διατροφή από τις κροκέτες.
Εγω στη δικια μου δινω σπιτικο φαγητο κ εχω δει μεγαλη διαφορα στο τριχωμα...δεν ειναι δυσκολο κ γω αρχαρια ειμαι
 




DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Για πες πληροφοριες τιμη κλπ!!
Αν και πανακριβη θα ειναι .
Δεν έχω ιδέα, απλά είμαι γραμμένος στο newsletter και είδα την είδηση!

Όντως είναι ακριβούτσικη στο Αμέρικα, αλλά από την άλλη είναι ανώτερη ποιοτικά. Θα πρέπει να περιμένουμε τα πρώτα ιντερνετομάγαζα να στοκάρουν...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στο site της, πάντως εχθες δεν είδα τίποτα για freeze-dried. Σημερα δεν κοίταξα, μήπως την ανανέωσαν
 






DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Ναι. 3 μενταγιόν τη μέρα για 5kg. Μια μεγάλη σακούλα έχει 30 μενταγιόν μέσα. Τράβα στο site της Orijen, τα έχει αναλυτικά.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Δηλαδή μπορείς να το δίνεις στον σκύλο σου μόνο αν είναι μικρόσωμος ή είσαι αηδιαστικά πλούσιος ;
 
  • Like
Reactions: GRDANE and nouki00


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
4 κιλά στην αφυδατωμένη μορφή x 4 φορές το βάρος της σε νερό φτιάχνει 16 κιλά έτοιμης τροφής. Όχι ότι και πάλι δεν έιναι πανάκριβη!
πωπω τωρα το ειδα το θεμα....
16 κιλα δηλαδη 10 μερες για ενα σκυλο μου ( 45 κιλων περιπου) θελω επι τρια για μηνα,
θελω 350 ευρω το μηνα για τον ενα σκυλο....
εχμ επι τρια σκυλια.....
εχμ....
καπου εχει ασβεστη εκει περα... αντε ασπριστε λεω εγω....'
παιδια με αυτα τα λεφτα πληρωνω σεφ και μου φτιαχνει καθημερινα την καλυτερη μπαρφ
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μην αγχώνεσαι, η orijen στον πίνακα ταΐσματος προβλέπει μέχρι 15 κιλά, μόνο. Δεν τολμάει για παραπάνω, μάλλον! Παραθέτω pdf του οποίου η πηγή είναι το site: http://www.orijen.ca/products/dog-food/freeze-dried-dog-food/
 

Attachments

  • Like
Reactions: Aslan and GRDANE




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3