galliko bulldog klama kai paixnidia stin kounia


giorgos-molly

Member
19 Ιανουαρίου 2014
5
0
egw edw kai 3 meres ena thuliko galliko bulldog 2minwn.. 72643_722858334393772_1848531059_n.jpg
tou exw ftiaksei mia kounia kai exw valei sto patwma panes to mpol me t nero kai t fagito tou,ena kalathaki gia na koimatai, ena arkoudaki mia mplala kai ena skoini me klwstes gia na paizei..to vgazw apo tin kounia 3 fores tn imera kai paizw mazi t g 10 lepta k stin sunexeia t vazw stin kounia k sunexizw na paizw mazi t g akoma 5..otan t afinw kai kathomai arxizei to klama mexri n kourastei k meta koimatai.. den paizei mono t stin kounia mono klaiei..mporw n kanw kati etsi wste na mporei n katsei monh ts stin kounia xwris n eimai k egw ekei k na paizei k na stamatisei t klama?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

1. Μην γράφεις greeklish. Απαγορεύονται.
2. Ολα αυτά, θα πρέπει να στα συμβουλεύσει ο εκτροφέας του κουταβιού.
3. Υπάρχουν ήδη πάρα πολλά θέματα στο φόρουμ. Κάνε πρώτα μια αναζήτηση.
 




giorgos-molly

Member
19 Ιανουαρίου 2014
5
0
απλα θελω να μαθει να εχει τον δικο της χωρο.να μαθει στον χωρο μεσα στην κουνα μεχρι να μεγαλωσει λιγο και την μαθω να κανει την αναγκη της εξω..
 


giorgos-molly

Member
19 Ιανουαρίου 2014
5
0
απλα θελω να μαθει να εχει τον δικο της χωρο.να μαθει στον χωρο μεσα στην κουνα μεχρι να μεγαλωσει λιγο και την μαθω να κανει την αναγκη της εξω..και κυριως να μην συνδιασει το κλαμα με παιχνιδι και χαδια πιστευω ειναι μεγαλο λαθος
 










cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
απλα θελω να μαθει να εχει τον δικο της χωρο.να μαθει στον χωρο μεσα στην κουνα μεχρι να μεγαλωσει λιγο και την μαθω να κανει την αναγκη της εξω..
Να σου ζησει η μικρη!οταν λες κουνια εννοεις crate ή παρκο για σκυλια?? Να σου πω τι εκανα εγω με τη δικια μου..την ειχα ελευθερη στο σπιτι οσο ημουν κ γω εκει κ την ειχα στο νου μου να την πηγαινω στη πανα της δινοντας της καθε φορα εντολη, πχ τσισα..οταν τα εκανε στη πανα επαιρνε λιχουδια..μετα απο λιγο καιρο της ελεγα τσισα κ πηγαινε κ τα κανε στη πανα της...το χε συνδεσει τοσο πολυ, εντολη-πανα, που ακομα κ αν δεν ηθελε να κανει οταν ακουγε την συγκεκριμενη εντολη εκανε την κλασικη κινηση!!δε πρεπει κατα τη γνωμη μου να την εχε6ς στο crate οσο εισαι σπιτι, απλα να την παρακολουθεις οσο μπορεις
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Με το να εναι ολη μερα εκει μεσα- και βγαινει μονο για πολυ λιγο, δεν θα μαθει!

Ετσι και αλλιως η κουνια ειναι ακαταλληλη- παρε ενα Crate!
Φτιαχτω σαν φωλια- με ζεστα παπλοματακια, μαξιλαρια- σκεπασμενο απο πανω ( για να ειναι μια ζεστη φωλια) και βαλτο σε μια γωνια του σπιτιου σε δωματιο που θα ειστε και εσεις πολυ. Βαλε μεσα και τα αγαπημενα του παιχνιδια και καμια λιχουδια- οστε να θελει να μπει εκει μεσα, να της αρεσει.
Οποτε μπαινει μονη της- πες της ενα μπραβο.
Δειξτης, οτι θελεις να παει εκει μεσα για να κοιμηθει- διοξτην απο αλλα μερη, οταν ξαπλονει να κοιμηθει και πες της να μπει στο Crate. Ετσι θα μαθει, οτι αυτος ειναι δικος της χωρος και θα παει και μονη της εκει.
Ετσι εμαθαν ολα μου τα γαλλικα το Crate- και μπαινουν και τωρα πολλες φορες την ημερα μονες τους μεσα, για να ξεκουραστουν.

Πανες δεν εχουν καμια δουλεια μεσα στο Crate!! Ετσι θα μαθει το κουταβι μονο, οτι δεν τρεχει και τιποτα να λερωσει εκει που κοιμαται!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22