Grain-Free τροφη Naturea


Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Παιδια τυχαια βρηκα αυτες τις τροφες
Naturea Light&Senior
Naturea Regional
Naturea Growth
Naturea Atlantica

Φενονται αρκετα καλες αν και λιγο τσιμπημενες.Εχει δοκημασει κανεις?Πρεπει να ειναι καινουργιες στην αγορα.Απο Πορτογαλια ειναι.
Βλεπω οσο παμε ολο και περισσοτερες Grain free ευρωπαικες εμφανιζονται στο προσκηνιο.
Τωρα καλο κακο θα δειξει.
 


giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
4.9 βαθμολογία για την Naturea Regional στο which dog food Naturea Regional rated 4.9 out of 5! Which Dog Food
Όντως πολλές grain free μετά τις orijen τα τελευταία χρόνια βγαίνουν στο προσκήνιο και αυτό είναι θετικό για τον ανταγωνισμό..το ευτυχέστερο θα ήταν , να γίνουν όλες grain free στο τέλος, στα πλαίσια της BARF
οι τιμές είναι σχετικά με όλες τις grain free και για τα ελληνικά δεδομένα, καλές...δεν ξέρω αν μπορείς να τις βρείς απο εξωτερικό πιο φθηνές
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Tην ειδα στην εκθεση του ΟΚΑ. Η δικιά μου δεν την εφαγε με τίποτα, αλλά πηραμε και λιχουδιές βατομουρο-παπια. Νοστιμότατες, ολες τις εφαγα!
 
  • Like
Reactions: GRDANE


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
τις εριξα μια ματια.. ωραια συστατικα.. εχει και πρεβιοτικες ενωσεις φρουκτοολιγοσακχαριτες.. η ρετζιοναλ δειχνει <<δυνατη>>..εκει με τον θειικοψευδαργυρο απο την μια τον χρησιμοποιουν και στη ρευματολογια για ανακουφιση απο πονο και φλεγμονες..δυσκαμψια απο την αλλη μια πιθανη υπερδοσολογια να κανει εμετο,ναυτια,διαρροια...και απο οσο θυμαμαι απο την ιατρικη..μπλοκαρει τον χαλκο..γενικα με τα δικα μου ματια την ειδα αρκετα καλη..
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Ο λιναρόσπορος είναι σιτηρό; Δεν νομίζω Βασίλη. Π.χ. Η grain free που δίνω εγώ έχει πατάτα μέσα.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Ο λιναρόσπορος είναι σιτηρό, ναι. Είναι σαν το κριθάρι ο σπόρος του. Πουλάνε και στα σούπερ μάρκετ.
Νόμιζα ότι δεν ανήκειμστα σιτηρά. Ίσως και αυτοί που την φτιάχνουν να νόμιζαν το ίδιο. :p
 








Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Εμεις πηραμε λιχουδιες ψαρι με κατι αλλο και μηλο-κανελα. Τα μηλο-κανελα ετρωγα ενα εγω ενα η Μοκα!
Πολυ καλη τροφη αλλα πανακριβη :-\
 


Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Παντως πλεον παιζει πολυ πατατα στις καινουργιες τροφες..
Οι κωδικος Puppy μου αρεσει αρκετα θα ελεγα.Εχει πολυ σωστη αναλογια ασβεστιο-φωσφορο,ομεγα3-6,αρκετη ποσοτητα κρεατος,καθως επισης και ικανοποιητικη ποσοτητα χονδροιτονης,γλυκοζαμινης και MSM.
Πιστευω ειναι πολυ καλη τροφη για κουταβια αν και λιγο τσιμπημενη για καποιους στην πρωτεινη οπως και στην τιμη της.Δεν ξερω αν ειχει δωρεαν μεταφορικα.
Παντως επειδη την Proplan τωρα την τρωει με τα χιλια ζορια ο δικος μου αν δεν παω σε κατι πιο οικονομικο Sams and field ή Simpsons θα την δοκιμασω.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
arden εχεις δοκιμασει? δεν εχω ακουσει σκυλι που να μην του εχει κατσει καλα και να μην τη τρωει με ορεξη.
 
  • Like
Reactions: kasi




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ghelly, πλάκα μας κάνεις, έτσι;;; έφαγες τις λιχουδιές της σελίν;;; - ΝΤΡΟΠΗ!!!
Κι ομως δεν σου κανω πλάκα. Μας την εδειχνε την τροφη ο ανθρωπος και μας δειχνει και τις λιχουδιές. Οποτε εκει που ειμαστε μαας λέει οτι ειναι κατάλληλες προς βρώσιν και από άνθρωπο. Σημ. ρωτάει η μια κοπέλα "πόσες θερμίδες εχει?" και εχουμε μεινει να γελάμε ολοι. Τελικά τσιμπησαν δυο οι φιλες που ημασταν μαζι, και στο τελος δεν αντιστάθηκα ουτε εγω. που ΠΟΤΕ δεν εχω δοκιμάσει τροφη, λιχουδιά σκυλισια. Τέλειο άρωμα βατόμουρου και ειναι αισθητη η ελλειψη αλατιου. Νοστιμότατες πραγματικα. Αντι να τις φάει η Σελ, τις εφαγα εγώ.
 
  • Like
Reactions: GRDANE




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το λινάρι και φυσικά ο λιναρόσπορος δεν είναι σιτηρά
Και εγώ ξερω οτι ειναι σπόρος πόας και όχι καρπος σιτηρου. Αντιθέτως προστιθεται σε σιτηρα για να φαγωθουν μαζι λογω θρεπτικών ουσιων.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ghelly δεν υπάρχειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!! :p:p
Μα αλήθεια ειναι και για ανθρωπινη βρώση κατάλληλες. Ασε που αν θυμάμαι εχειι και με γιαουρτι-μέλι, δεν σε προκαλει να τρως με τον καφέ ενα μπιστοτάκι??? Να το πω στη deskon που δινει στο ανθρωποφάγο ροττ της γλυκά κουλουράκια καφέ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3