greenisland


Status
Κλειδωμένο θέμα

spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
+1000 ειπες το πιο σωστο και εγω αυτο λεω τοση ωρα οτι ξεκινησε αρκετα καλα και αντι να την συμβουλεψουμε την φαγαμε
 




spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
οτι πηρε καλα σκυλια απο το εξωτερικο οτι τα εχει μεσα στο σπιτι της και οτι τα προσεχει
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Οσοι ξεκινανε την εκτροφη δεν ξεκινανε με 4 φυλες και 22 σκυλια για αναπαραγογη.
Το οτι τα προσεχει απο τις φωτογραφιες δε μου λεει τιποτα πως θα παρω ενα καθαροαιμο υγιες κουταβι που θα αξιζει τα λεφτα που θα δωσω, ουτε μου λεει κατι που απο τα 22 σκυλια 1 ειναι απο το εξωτερικο, ολα τα υπολοιπα απο που ειναι;
Επισης, και ο kos ειναι νεος εκτροφεας αλλα ολοι συγχαρητηρια του εδωσαν, γιατι λες, αραγε;
Και η Μιχαελα που εξαφανιστηκε;
 










spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
καλα δεν πειραζει θα ξερεις εσυ. ποσα σκυλια ειχε το εκτροφειο; πως ξερεις οτι το pedigree σου δεν ειναι πλαστο? ειδες εξετασεις γονιων για ασθενειες κληρονομικες απο εγκεκριμενο γιατρο της fci ? διακρισεις απο εκθεσεις μορφολογιας-εργασιας ειχαν οι γεννητορες?
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
καλα δεν πειραζει θα ξερεις εσυ. ποσα σκυλια ειχε το εκτροφειο; πως ξερεις οτι το pedigree σου δεν ειναι πλαστο? ειδες εξετασεις γονιων για ασθενειες κληρονομικες απο εγκεκριμενο γιατρο της fci ? διακρισεις απο εκθεσεις μορφολογιας-εργασιας ειχαν οι γεννητορες?
Ειχε ενα αρσενικο και τρια θηλυκα, κουταβακια απο δυο γεννες, τα πρωτα ηταν τριων, τα δευτερα δυο μηνων.
Ο πατερας τοτε ειχε bob (τωρα ισως εχει περισσοτερους τιτλους) η μητερα δεν ειχε τιτλους (δεν γνωριζω αν την κατεβαζαν σε εκθεσεις). Το εκτροφειο ειναι εγγεγραμενο στον κινολογικο ομιλο, αλκα τοτε δεν ειχε επωνυμια.
Οσο για το pedigree αν ειναι πλαστο, δεν ξερω. Δεν σκεφτηκα ποτε να το ελεγξω επειδη ποτε δεν υπηρχε αφορμη να υποπτευθω τιποτα.
Πρεπει να πω ακομα, πως πριν 4 χρονια ημουν εντελως ασχετη με τα κινολογικα, το μονο που ηξερα ειναι πως ηθελα λαμπραντορ. Τωρα που το βλεπω -εχω μαθει αρκετα- ειναι πως σταθηκα τυχερη που επεσα πανω σε εκτροφειο και οχι σε byb.
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Α ναι, ξεχασα να απαντησω, εδω τα κουταβια δεν μπορουν να παρουν χαρτια αν δεν περασαν οι γονεις ιατρικες εξετασεις, ποσο μαλλον ο πατερας που κατεβαινει και σε εκθεσεις.
Αυτα.
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Παρολα αυτα γιατι οταν ειχα επικοινωνησει μαζι τους μου ειπαν οτι αναμενεται γεννα αλλα απο γονεις χωρις pedigree?Σημαινει οτι εκτρεφει και σκυλια χωρις πεντιγκρι (ασχετως αν εχει σκυλια με πεντιγκρι).Ειναι λογικο αυτο για ενα καλο εκτροφειο?Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες Sara και να ειναι σωστο το εκτροφειο.
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
Παρολα αυτα γιατι οταν ειχα επικοινωνησει μαζι τους μου ειπαν οτι αναμενεται γεννα αλλα απο γονεις χωρις pedigree?Σημαινει οτι εκτρεφει και σκυλια χωρις πεντιγκρι (ασχετως αν εχει σκυλια με πεντιγκρι).Ειναι λογικο αυτο για ενα καλο εκτροφειο?Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες Sara και να ειναι σωστο το εκτροφειο.
το πεντιγκρεε δεν λεει τπτ
 








George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
κανένα σκυλί δεν είναι καθαρόαιμο εαν δεν έχει πεντιγκρί
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
τι λεει δλδ?
Λέει ότι εγώ η Μαριγούλα, παίρνω δύο σκυλιά ότι-νά-ναι και βγάζω κουτάβια ότι-να-ναι και δώσμου εσύ 1000 Ευρώ για καθένα από αυτά. Ή αλλιώς σου πουλάω Fiat Cincuecento 30.000 Ευρώ γιατί του έχω βάλει μπροστά αυτοκόλλητο Ferrari.
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3