H κυρία Σούλα


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Μπαίνω χθες σε pet shop της γειτονιάς και βλέπω τοιχοκολημμένη στην είσοδο αγγελία με έγχρωμη φωτό:

Μαλτεζάκια καθαρόαιμα από γονείς με pedigree τηλ. κα Σούλα, 69xxxxxxxx. Και φωτό τα μαλτέζια επάνω στον καναπέ.

Δεν γράφει ούτε ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ούτε ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ (για προφανείς λόγους)

Όπως ψυχανεμιζόμαστε η κα Σούλα ζευγάρωσε με τον κύριο Μπάμπη απέναντι (όχι οι δυό τους) και πουλάει τα μαλτεζοκούταβα. Pedigree ο ..θεός κι η ψυχη τους τι pedigree θα 'ναι των γονιών. Του pet shity μάλλον.

Any ideas what to do που λεν' και στο χωριό μου?:mad:
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Όπως ψυχανεμιζόμαστε η κα Σούλα ζευγάρωσε με τον κύριο Μπάμπη απέναντι (όχι οι δυό τους)
Γελασα περισσότερο απ'όσο έπρεπε.

Στο καυτό ερώτημα τώρα: όχι η αυτοκτονία δεν είναι λύση.

Μα τον κόρακα , αναγκάστηκα χτες να πλησιάσω κόσμο και κατάφεραν να φτάσουν στα αυτιά μου 2 συζητήσεις κιόλας (Μια για καθαρόαιμα λυκόσκυλα, από γονεις λυκόσκυλο κανονικό και λυκόσκυλο μαλινουά. και μια για -τι άλλο- μαλτεζάκια.) Γυρισα σπιτι κ ήθελα να βαλω τα κλάματα πραγματικά.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
εγώ είχα βρει σε δέντρο σε πλατεία στο νέο ψυχικό αγγελία για βασιλικά πεκινουά νομίζω έλεγε... την κατέβασα και την πέταξα... δεν το πολυσκέφτηκα...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Να το θέσω αλλιώς.
Θέλω πάρα πολύ η κυρία Σούλα να φάει πρόστιμο το χιλιάρικο ανά κουτάβι plus όλα τα άλλα για τσιπ που δεν θα έχει βάλει κλπ.
Το θέλω πολύ - θα μου φτιάξει το ζεν μου.
Πως το κανονίζουν αυτό?
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Τρομοκρατήστε τους. Με παραπληροφόρηση ή μερική διαστρέβλωση της αλήθειας.
Το σενάριο αδέσποτα-καθαρόαιμα-byb-pappy mills, δεν λειτουργεί.
Προτείνω το σενάριο κακό και άδικο κράτος.
Στην συνηθισμένη ερώτηση "πότε θα το ζευγαρώσετε;" (προσοχή όχι αν, αλλά πότε), απαντώ χωρίς ανάσα:
"Ποτέ. Δεν έχει πετιγκρί. Δεν μπορώ να αντέξω το κόστος των προστίμων, των μηνύσεων, των δικηγόρων και την εξαγοράς της φυλάκισης. Μιλάμε για χιλιάδες ευρώ. Δυστυχώς το ανάλγητο κράτος μας, τιμωρεί αυστηρά το ζευγάρωμα χωρίς πετιγκρί και χωρίς άδεια εκτροφέα. Μόνο λεφτά να μαζεύουν ξέρουν. Δεν λυπούνται καθόλου τα σκυλάκια μας που θέλουν να ζευγαρώσουν. Θα το στειρώσω για να μην υποφέρει το καημένο. Εσείς; "
Σας διαβεβαιώ, πιάνει.
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Η σκηνοθετημένη αγορά είναι το εύκολο. Το θέμα είναι τι αποδεικτικά προσκομίζεις - πως αποδεικνύεται. Στέλνεις επιστολη σε εισαγγελέα? Σε ποιον? Κι αν αυτή επικαλεστεί ότι εγώ λέω μπούρδες και ούτε με είδε ούτε με άκουσε ποτέ?
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Παίρνεις πρώτο τηλέφωνο για αγορά κουταβιου, κανονίζεις συνάντηση ή δεύτερο τηλέφωνο και κάνεις καταγγελία στον εισαγγελέα για να το στήσετε.
φόλοου δε μάνι κι έτσι; Βάνεις κακές ιδέες θαλασσόλυκε :)
 
  • Like
Reactions: sea-mol


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
εγώ είχα βρει σε δέντρο σε πλατεία στο νέο ψυχικό αγγελία για βασιλικά πεκινουά νομίζω έλεγε... την κατέβασα και την πέταξα... δεν το πολυσκέφτηκα...
Κι εγώ έσκισα κάμποσα τέτοια!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Η σκηνοθετημένη αγορά είναι το εύκολο. Το θέμα είναι τι αποδεικτικά προσκομίζεις - πως αποδεικνύεται. Στέλνεις επιστολη σε εισαγγελέα? Σε ποιον? Κι αν αυτή επικαλεστεί ότι εγώ λέω μπούρδες και ούτε με είδε ούτε με άκουσε ποτέ?
Το ευκολότερο που μπορείς να κάνεις, είναι να έχεις μάρτυρα μαζί. Μια ηχογράφηση επίσης, δεν χάλασε ποτέ κανέναν. Ρώτα και κάποιον από τους δικηγόρους μας. Τόσους έχουμε!
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Τα πετσιτια αλωνιζουν η κυρα Σουλα θα την πληρωσει με τις τριχες της κεφαλης της.

Εγω απλα θα της χαλαγα την διαφημιση. Ρωτας στο πετ αν χαριζονται, και τους λες οτι παρανομα εχουν εκει την αγγελια αφου δεν εχει αρ. μικροτσιπ ειδοποιουν και την κυρουλα οτι υπαρχει λυκος στο μαντρι και την κανεις την ζωη δυσκολη. Νομιζω οτι αυτο θα ειναι αρκετο για να περιορισει την ερωτικη δραση της σκυλιτσας της.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Το ευκολότερο που μπορείς να κάνεις, είναι να έχεις μάρτυρα μαζί. Μια ηχογράφηση επίσης, δεν χάλασε ποτέ κανέναν. Ρώτα και κάποιον από τους δικηγόρους μας. Τόσους έχουμε!
H ηχογράφηση νομίζω ότι είναι παράνομη.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
H ηχογράφηση νομίζω ότι είναι παράνομη.
Δεν μπορεί και να χρησιμοποιηθεί ως στοιχείο....

νομίζω ότι η Ματίλντα προτείνει το πιο εύκολα πραγματοποιήσιμο και συνάμα ...διδακτικό για όλους (πετ σοπ, κυρίες Σούλες κλπ)
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
@vrmode


Σε κάποιο σημείο (θα πρέπει να το βρεις εσύ) από το βίντεο που παραθέτω πιο πάνω και το οποίο συνάντησα πρώτη φορά στο νήμα Hashtag #Ζώα, θυμάμαι τον Κο Βαγγέλη Παλαιοδήμο* να αναφέρεται σε μία ανάλογη περίπτωση που φρόντισε να φτάσει στην εισαγγελία. Ίσως μια επικοινωνία μαζί του να σε διευκολύνει.

*Πτυχιούχος του οικονομικού, της νομικής σχολής, και δημόσιος υπάλληλος.
Πρόεδρος στο φιλοζωικού σωματείο «Επαφή» του Ν. Ηρακλέιου τα τελευταία εφτά χρόνια
Γενικός γραμματέας στην ομοσπονδία φιλοζωικών συλλόγων Ελλάδος
Έχει και τρεις συμμετοχές στην νομοπαρασκευαστική επιτροπή, κατά την κατάρτιση του νομοσχεδίου για τα ζώα, στη Βούλη.
 


byroncity

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2015
162
276
33
εγώ είχα βρει σε δέντρο σε πλατεία στο νέο ψυχικό αγγελία για βασιλικά πεκινουά νομίζω έλεγε... την κατέβασα και την πέταξα... δεν το πολυσκέφτηκα...
Αχαχχαχαχα και εγω ειχα δει για βασιλικα ροτβαιλερ αγγελια (αληθεια τι ειναι αυτο:confused:?) και την εσκισα... Και γενικα οσες βρισκω τις σκιζω. Μια φορα ενας με κοιτουσε καλα καλα, πρεπει να με περασε για τρελη και εγω οπου φυγει φυγει;)
Για να ειμαι και on topic, η ηχογραφηση ειναι σιγουρα παρανομη, δεν μπορει καν να χρησιμοποιηθει ως στοιχειο, ασε που αμα το κανεις και σε ποιασουν θα πας εσυ μεσα. Απο εκει και περα δεν εχω ιδεα πως μπορεις να κινηθεις. Οντως θα ηταν καλυτερα να συμβουλευτεις εναν δικηγορο να σε κατατοπισει!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf