Hypoallergenic dry foods


Eva and Dori

Member
11 Δεκεμβρίου 2011
17
1
καλημέρα !
Ο κτηνίατρος μου πρότεινε να πάρω στη Ντόρη υποαλλερική τροφή της hills ή της royal γιατί επειδή παρουσιάζει
ωτίτιδες ανά διαστήματα και τρώει τις πατούσες της αρκετά ασυχνά, μπορεί να παίζει ρόλο και η διατροφή έτσι
να γυρίσω τη διατροφή της σε υποαλλεργική. (της δίνω μέχρι τώρα της clinivet είναι τροφή από την αγγλία φτιαγμένη από κτηνιάτρους και μαγειρευτό κρεάς με λαχανικά φρέσκα και λίγο ρύζι).
Διάβασα σε ιστιοσελίδες του εξωτερικού ότι οι υποαλλεργικές τροφές εκτός το ότι δεν έχουν τα θρεπτικά συστατικά + πρωτεινες που χρειάζεται ένας σκύλος (και έχουν θεωρητικά οι άλλες ξηρές τροφές) όχι μόνο είναι μία απάτη γιατί δεν βοηθούν στις αλλεργίες αλλά και προκαλόυν, μακροχρονια, άλλα προβλήματα. (έχουνε γίνει και σχετικές μηνύσεις στη royal canin από ιδιώτες).
Καμμία γνώμη?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Αν ηταν ο σκυλος μου αλλεργικος δεν θα του εδινα ουτε hills ουτε royal...δεν τις εμπιστευομαι πλεον...

αυτη πως σου φαινεται?
Natural Dog Food, Cat Food & Ferret Food | James Wellbeloved Pet Food

ο μονος μου ενδιασμος ειναι στα πολυ χαμηλα λιπαρα....10%
 




Eva and Dori

Member
11 Δεκεμβρίου 2011
17
1
Υπάρχει αυτή η τροφή Ελλάδα ή πρέπει να την παραγγειλω από Αγγλία? Και γιατί προτείνεις αυτή τη συγκεκριμένη
σου φαίνεται πιο "αθώα" από αυτές του εμπορίου?
Επίσης έχω την εξής απορία, πως μία τροφή που θέλει να μην έχει κρέας για τυχόν αλλεργίες να περιέχει κρέας??
είναι λογικό?
 








Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Υπάρχει αυτή η τροφή Ελλάδα ή πρέπει να την παραγγειλω από Αγγλία? Και γιατί προτείνεις αυτή τη συγκεκριμένη
σου φαίνεται πιο "αθώα" από αυτές του εμπορίου?
Επίσης έχω την εξής απορία, πως μία τροφή που θέλει να μην έχει κρέας για τυχόν αλλεργίες να περιέχει κρέας??
είναι λογικό?
την βρηκα τυχαια εδω...δεν την εχω δοκιμασει στη δικη μου, ομως φιλοι Αγγλοι κοκεραδες μου εχουν πει τα καλυτερα...
Online Petshop -

στο e pet shop που ρωτησα μου ειπαν οτι στελνουν με επιβαρυνση 5 ευρω...

συμφωνω με τη barf Που σου λενε τα παιδια!!!