Maltese Teacup!?


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
καλωσηρθες!! δωρο θελεις να το κανεις στη φιλη σου η εχει γινει συννενοηση?
 


elenamagna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2008
422
3
41
ΑΘΗΝΑ
ουτε να προλαβει να απαντησει ο ανθρωπος δεν τον αφηνετε!
καλως ηρθες κ απο μενα!
τωρα που το χουμε φρεσκο, μηπως να ριξεις μια ματια στα ''κοκονια''? εχει κ λευκα!
εξαλου εκτροφεια μαλτεζ στην ελλαδα δεν εχουμε κ απο πετ σοπ ξεχνα το αν δεν θες να σου μεινει στο χερι απο τη δευτερη μερα...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Καλως ήρθες!!:):)

Τα μαλτεζακια είναι 4 κιλά και από όσο ξέρω εκτροφέα στην Ελλάδα δεν έχουμε..
Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποιοι εκτροφείς που τα κάνουν τόσο μικρά..
Κάποιοι από αυτούς είναι και στον ΚΟΕ από όσο ξέρω..

Πάντως να ξέρεις πως εντος προτυπου μαλτεζακια είναι 4 κιλά και όχι μινιατούρες.

http://www.cypruspet.com/index.php/Ράτσες/Σκύλοι/Μαλτέζ-maltese.html
 


ioannispl

New Member
19 Φεβρουαρίου 2009
3
0
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες και τόσο πολλές απαντήσεις!! Μου έκανε εντύπωση! :p Και όχι δεν με απωθείτε έτσι, ίσα ίσα...
Δεν θέλω να το κάνω δώρο, εκείνη το ψάχνει εδώ και καιρό αλλά δεν έχει βγάλει άκρη και σκέφτηκα να τη βοηθήσω ρωτώντας εδώ...

Λογικά ψάχνω γι΄αυτούς τους εκτροφείς που τα κάνουν και μικρότερα, το ξέρω ότι δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία επίσημη... (βέβαια δεν ξέρω κι αν αυτή η ανατροφή είναι σωστή, τεσπα...)

Δηλαδή να πάρω τον ΚΟΕ και να ρωτήσω που μπορώ να βρω αυτούς τους εκτροφείς;;
Επίσης, αυτό που αναφέρατε για παραγγελία από το εξωτερικό, έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα;;

(Και σίγουρα δεν θα πάρω από πετ σοπς... όπως μου λέτε άλλωστε. Συμφωνώ μαζί σας!)
 
Last edited:


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Χαίρομαι που δεν σε κάναμε να τρέχεις!:D
Θα πάρεις τηλέφωνο στον ΚΟΕ και θα ζητήσεις την λίστα με τους εκτροφείς μαλτέζ!Αυτοί θα σου στείλουν μια λίστα(δυστυχώς είναι λίγο της υπομονής να στην δώσουν συνήθως).Στη συνέχεια μιλάς με τους εκτροφείς, πας βλέπεις τις εγκαταστάσεις του, τα σκυλιά τους κτλ!Διάβασε το thread Πως διαλέγουμε εκτροφεα, για να έχεις έναν μπούσουλα στο πως είναι ένας καλός έκτροφέας!
Για το εξωτερικό πρέπει να επικοινωνίσεις με εκτροφείς από τις διάφορες χώρες!;)
Καλή αρχή στο ψάξιμό!:)
 


ioannispl

New Member
19 Φεβρουαρίου 2009
3
0
Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Αν προκύψουν κι άλλες απορίες θα σας συμβουλευτώ πάλι! :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3