Marco - άλλο ένα havanese στην παρέα μας ;)


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ναι, ναι, ναι - καλά διαβάσατε! Μετά από μήνες συζητήσεων και διαπραγματεύσεων (κάτι σαν Eurogroup σας λέω) τελικά υπέκυψα στην επιθυμία του άντρα μου. Περίπου σε ένα μήνα και συγκεκριμένα στις 6 Αυγούστου ο Μάρκο θα είναι εδώ :love:

Το επίσημο όνομα του μικρού είναι Marco Polo Biely Luc και θα έρθει από ένα από τα καλύτερα εκτροφεία της Ευρώπης (Biely Luc της Σλοβακίας).

Ο πατέρας: King Of Man Pilosus ήταν BOB Puppy στο WDS 2014 και Junior World Winner 2015
εδώ η φώτο του: http://www.havanesegallery.hu/show_dog_en.php?id=37668


Η μητέρα: Torcedore's Ofrenda De La Amor είναι Interchampion και EUROPA WINNER 2012
εδώ η φώτο: http://www.havanesegallery.hu/show_dog_en.php?id=29310


Και ένας παππούς του ήταν WORLD WINNER και EUROPA WINNER το 2012.

Οπότε από pedigree σκίζουμε. Ελπίζω ότι και αυτός θα εξελιχθεί σε ένα θαυμάσιο σκυλί :)

Και αυτό είναι το μωρό σε ηλικία 3 εβδομάδων:



και 7 εβδομάδων





Ανυπομονώ να τον σφίξω στην αγκαλιά μου!!!!!!!!!! :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:


 












korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Καλώς να τον δεχθείτε! Ακόμα και εγώ που προτιμώ πιο μεγαλόσωμα σκυλία, μόλις τον είδα τον ερωτεύτηκα!:love: Η τρίτη φωτό είναι όλα τα λεφτά!:p
 
  • Like
Reactions: haviharakennel










LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Με το καλό να τον δεχθείτε!
Κούκλος!

Βάλε μας και καμιά φωτογραφία από τα κορίτσια σου.
Η Χαρά θα μεγάλωσε. :)
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Με το καλο να σας ερθει ! Μαζι με αυτο ποσα θα εχετε τωρα στο συνολο ;
Ευχαριστώ! Έχουμε 3 σκυλοκορίτσια (Ρέα, Μπάρμπι και Χαρά) και ένα γατοαγόρι ονομάτι Χάρης αρα με τον Μάρκο θα είναι 5 :)
 
  • Like
Reactions: Beyond Wonderland


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ευχαριστώ! Έχουμε 3 σκυλοκορίτσια (Ρέα, Μπάρμπι και Χαρά) και ένα γατοαγόρι ονομάτι Χάρης αρα με τον Μάρκο θα είναι 5 :)
Μια χαρα ! Να σας ζησουν ολα,χαιδεψτε τα και λιγο απο μας που δεν εχουμε κανενα :p
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Με το καλό να τον δεχθείτε!
Κούκλος!

Βάλε μας και καμιά φωτογραφία από τα κορίτσια σου.
Η Χαρά θα μεγάλωσε. :)
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
έχω μια πρόσφατη φωτογραφία της Χαράς από ένα ταξίδι που κάναμε τελευταία στη Βουδαπέστη. Από τις άλλες δεν έχω κάτι καινούργιο

 


korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Να σου κάνω μια ερώτηση haviharakennel: τα havanese έχουν πάντα άσπρο τρίχωμα; Γιατί στις φωτογραφίες ο marco έχει καφετί τρίχωμα... Μήπως το τρίχωμά τους ανοίγει όσο αυτά μεγαλώνουν;
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Το άσπρο τρίχωμα είναι αρκετά σπάνιο στα havanese (μάλλον τα μπερδεύεις με maltese).
Είναι φυλή με πάρα πολλά χρώματα τριχώματος από λευκό, κρεμ, μπεζ, χρυσό, κόκκινο, καφέ, γκρι εως το μαύρο και με συνδυασμούς αυτών των χρωμάτων. Επιπλέον το χρώμα μπορεί να αλλάζει κατα τη διαρκεια της ζωής τους. Η Χαρά μου ας πούμε σαν κουτάβι είχε πιο σκούρο μαλλάκι, τώρα έχει μπεζ χρώμα.
Πολλές φωτογραφίες και γενικά πολλές πληροφορίες για τα χρώματα και αποχρώσεις της φυλής θα βρεις εδώ: http://www.havanesecolors.com/gallery.html
Ο Μάρκο είναι δηλωμένος σαν red sable αλλά πιθανόν θα ανοίξει λίγο το χρώμα του.
 




korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Το άσπρο τρίχωμα είναι αρκετά σπάνιο στα havanese (μάλλον τα μπερδεύεις με maltese).
Είναι φυλή με πάρα πολλά χρώματα τριχώματος από λευκό, κρεμ, μπεζ, χρυσό, κόκκινο, καφέ, γκρι εως το μαύρο και με συνδυασμούς αυτών των χρωμάτων. Επιπλέον το χρώμα μπορεί να αλλάζει κατα τη διαρκεια της ζωής τους. Η Χαρά μου ας πούμε σαν κουτάβι είχε πιο σκούρο μαλλάκι, τώρα έχει μπεζ χρώμα.
Πολλές φωτογραφίες και γενικά πολλές πληροφορίες για τα χρώματα και αποχρώσεις της φυλής θα βρεις εδώ: http://www.havanesecolors.com/gallery.html
Ο Μάρκο είναι δηλωμένος σαν red sable αλλά πιθανόν θα ανοίξει λίγο το χρώμα του.
Ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον δεν είχα δει καλά και μπέρδευα το μπεζ με άσπρο...:whistle:
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Καλος να τον δεχτειτε!! Ειναι αλλο πραγμα ενα κουταβι στο σπιτι!!!
Πολυ αναστατοση, αλλαγες της καθημερινοτητας και κουραση- αλλα και οραιες στιγμες με γελεια και χαρα παρα πολλα.
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf