Marco - άλλο ένα havanese στην παρέα μας ;)


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ακριβώς Μηχάλη. Έτσι γινόταν όταν έφερα τη Χαρά - πλήρες σνομπάρισμα - αλλά τώρα χώρια δεν κάνουνε. Η Χαρά πάλι είναι πιο δεκτική. Η Μπάρμπι μου με τον ερχομό της Χαράς και τώρα του Μάρκου κάτάλαβε ότι γκρεμίστηκε ο πύργος της μοναχοκόρης, αν και απολαμβάνει πάντα τα προνόμια της πρώτης σκύλας.
Πάντος προβλέπω ότι ο Μάρκο θα τους πάρει τον αέρα. Πήγε να φάει το φαγητό της Χαράς
και έφαγε μια γερή διόρθωση όμως συνέχιζε. Είναι πολύ πεισματάρης αλλά και πανέξυπνος. Πρέπει να αρχίσω δυνατά την εκπαίδευση ;)
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Θα τα βρούνε σιγά σιγά.
Αφού ξαπλώνουν και δίπλα δίπλα απο τόσο νωρίς, είσαι πολύ καλά.
Τα δικά μου μετά από 1 μήνα περίπου αφήσανε τον Μάρβιν (κουτάβι τότε) να κάτσει κοντά τους. Και ο φουκαράς πήγαινε καθότανε δίπλα τους, κουλουριαζοταν και μόλις τον έπαιρναν χαμπάρι φεύγανε...:(


Άσχετο.....
Έχει ξεκινήσει εκπαίδευση με show lead από την εκτροφέα του ή εσύ θα τον ξεκινήσεις;
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Άσχετο.....
Έχει ξεκινήσει εκπαίδευση με show lead από την εκτροφέα του ή εσύ θα τον ξεκινήσεις;
Δεν τη ρώτησα αλλά δεν μου φαίνεται. Είναι μαθημένος με το σαμαράκι και λουρί. Πάντος εγώ προτιμώ να τον εκπαιδεύσω από την αρχή με τις δικές μου εντολές. Τώρα μαθαίνουμε στήσιμο στο τραπέζι για grooming. Το έξω το περιορίζουμε στο ελάχιστο μόνο για την τουαλέτα μέχρι να τελειώσει τα εμβόλια. Βέβαια στην αγκαλιά μου τον παίρνω και είναι o αγαπημένος θαμώνας των καφετεριών και ταβερνών :)
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Με γκαζόν έχει ή είχε επαφή ο Μάρκο;
Μας έχουν πει αρκετοί πως αν από μικρά έχουν επαφή με γκαζόν, δεν αντιμετωπίζουν ποτέ πρόβλημα σε εκθέσεις με γκαζόν κάτω. Αυτό μας το είπε και η εκτροφέας του Σάνι μας που τα είχε από μικρά στον κήπο της (ένας κήπος...μα ένας κήπος :love:).
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Σε ευχαριστώ Αργυρώ μου. Μηχάλη, η εκτροφέας έχει πολύ ωραίο κήπο με γκαζόν.
Εξάλλου ο Μάρκο θέλει να τα "κάνει" μόνο στο χώμα ή στο γκαζόν και ποτέ στα πλακάκια της αυλής.
Τώρα που το λες, σκέφτομαι ότι η Χαρά προτιμά το τσιμέντο ή το πλακάκι επειδή η εκτροφέας της είχε αυλή στρωμένη με πέτρα.
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict




















haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
μα σας καταλαβαινω! ειδικα εκει που παρατηρει το παιχνιδι.. ειναι σιγουρα απ τα πιο ομορφα κουταβια που εχω δει.
επίσης όταν μας γυρίζει την κοιλίτσα είναι όλα τα λεφτά

like that

 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ειναι και αστειος! Ειλικρινα δε θα μπορουσα να συγκεντρωθω σε τιποτα με τετοιο πλασματακι στο σπιτι. Μακαρι να γινει οπως τον εχετε φανταστει κι ακομα καλυτερος.
Να 'σαι καλά Βetty, ελπίζουμε. Αλλά και αν δεν γίνει θα τον αγαπάμε, είναι το αγόρι μας :love::love:
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Έχω την εντύπωση πως τον έχεις δίπλα στο τάβλι για να τραβάει την προσοχή του αντιπάλου και να κλέβεις. Ωραίο κόλπο (y)
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3