Marco - άλλο ένα havanese στην παρέα μας ;)








haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλησπέρα.καταρχην θα ηθελα να σας πω πως εχω ξετρελαθει με τα χαβανεζ και θα ηθελα να συγχαρώ την haviharacannel για την εξεραιτικη δουλεια που κανει με αυτα τα πλασματάκια.εχω περίπου έναν χρονο που προσπαθώ να βρω πως μπορω να αγοράσω και εγω ενα τέτοιο κουταβάκι απο κάποιον εκτροφέα.διαβασα αρκετά και διαπίστωσα πως η θα πληρώσω τα μαλλια της κεφαλής μου,η θα πρεπει εγω η ιδια να ταξιδέψω σε κάποια απο της παρακάτω χώρες (Τσεχία,Ουγγαρία,Ολλανδία)για να το παρω.πραγμα το οποίο δεν γινεται γιατι δεν μπορω οικονομικά και οχι μονο.τι μπορω να κανω αλλο;;;;αν μπορει ας μου απαντήσει κάποιος.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα.καταρχην θα ηθελα να σας πω πως εχω ξετρελαθει με τα χαβανεζ και θα ηθελα να συγχαρώ την haviharacannel για την εξεραιτικη δουλεια που κανει με αυτα τα πλασματάκια.εχω περίπου έναν χρονο που προσπαθώ να βρω πως μπορω να αγοράσω και εγω ενα τέτοιο κουταβάκι απο κάποιον εκτροφέα.διαβασα αρκετά και διαπίστωσα πως η θα πληρώσω τα μαλλια της κεφαλής μου,η θα πρεπει εγω η ιδια να ταξιδέψω σε κάποια απο της παρακάτω χώρες (Τσεχία,Ουγγαρία,Ολλανδία)για να το παρω.πραγμα το οποίο δεν γινεται γιατι δεν μπορω οικονομικά και οχι μονο.τι μπορω να κανω αλλο;;;;αν μπορει ας μου απαντήσει κάποιος.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η λύση στο δικό σου το πρόβλημα, εφόσον δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράσεις κουτάβι από εκτροφείο, είναι η εξής: ψάχνεις σε διάφορες σελίδες στο facebook οπου χαρίζονται σκυλάκια και σίγουρα θα βρεις κάποιο μαλλιαρό που θα μοιάζει αρκετά με χαβανεζάκι.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Haviharakennel σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες σου.να συνεχίζεις να στέλνεις φωτογραφιες τα σκυλακια σου να τα βλεπουμε.παω για ψάξιμο στο facebook
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα.καταρχην θα ηθελα να σας πω πως εχω ξετρελαθει με τα χαβανεζ και θα ηθελα να συγχαρώ την haviharacannel για την εξεραιτικη δουλεια που κανει με αυτα τα πλασματάκια.εχω περίπου έναν χρονο που προσπαθώ να βρω πως μπορω να αγοράσω και εγω ενα τέτοιο κουταβάκι απο κάποιον εκτροφέα.διαβασα αρκετά και διαπίστωσα πως η θα πληρώσω τα μαλλια της κεφαλής μου,η θα πρεπει εγω η ιδια να ταξιδέψω σε κάποια απο της παρακάτω χώρες (Τσεχία,Ουγγαρία,Ολλανδία)για να το παρω.πραγμα το οποίο δεν γινεται γιατι δεν μπορω οικονομικά και οχι μονο.τι μπορω να κανω αλλο;;;;αν μπορει ας μου απαντήσει κάποιος.
Πληρώνεις τα μαλλιά της κεφαλής σου γιατί το θες τώρα. Δεν έχεις κάνει πχ. κάποιον προγραμματισμό.
Πολλοί από εμάς πήραμε σκύλο μετά από 1-2 χρόνια ψαξίματος ή ετοιμάζαμε γενικά τις συνθήκες στις οποίες θα έρθει ο σκύλος στο σπίτι...
Βάλε έναν στόχο και θα δεις ότι τα μαλλιά σου θα μείνουν στην κεφαλή σου...
 
  • Like
Reactions: Elrandir


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλησπέρα st3lios ψάχνω και διαβάζω τόσα πολλά που το κουτάβι που θα παρω θελω να ειναι το τρίτο μου παιδι.τοσο διάβασμα δεν εκανα οταν Είμουνα εγκυος στα παιδια μου.απλα εκανα μια ερώτηση και το ποσο που ακουσα ειτανε τετραπλάσιο απο αυτο που πουλάνε τα Πέτ σιτι.οπου δεν θελω σε καμία περιπτωςη να παρω απο εκει γιατι ολοι αυτοι εκμεταλλεύονται τα ζώα για το χρήμα.και ρωτησα γιατι δεν ειχα ιδέα απο τιμες.τωρα που ξερω ναι μπορω να περιμενω για να αποκτήσω αυτο που θελω.
 
  • Like
Reactions: ghelly and st3li0s


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Εχω διαβάσει αρκετά πραγματα για το πρώτο βραδυ στο σπίτι με το νέο κουταβάκι.δεν θελω να κανω κατι λαθος οσο θα ειναι τοςο μικρό και του δημιουργήσω φόβο για το κρειτ.
Κάπου διάβασα το πρώτο βραδυ το βάζεις στο κρειτ με την πορτα κλειστη και δεν υποκιπτεισ στο κλαμα του.Αλου διαβασα οτι τα πρωτα δυο τρια βραδυα το βαζεισ στο κρειτ αλλα δεν κλεινεισ πορτα.
πειτε μου σασ παρακαλω τι να κανω;;;;
βρηκα ενα κουταβακι και το περιμενω σε μερικεσ μερεσ.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μέσα σε 40 λεπτά βρήκες κουταβάκι?
Μάλιστα....

φαντάσου να μην ήξερες ότι μπορείς να περιμένεις όπως είπες....

εδιτ: @admin να το χωρίσουμε από το όμορφο θρεντ του Marco? κρίμα είναι να του το χαλάμε.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ghelly μάλλον δεν εχεις καταλάβει κατι καλα.εναν χρονο ψάχνω για χαβανεζ.οπως ειπα δεν μπορω να δωσω τοςα χρηματα και γενικα εχω βρει πολλα αδέσποτα η κουτάβια για να υοθετισω.εχω βρει ενα κουταβάκι οπου το απογευμα ηρθα σε επικοινωνία και αποφάσισα να το υοθετισω.αν σε ενοχλει τοςο που δεν σε ειχα ενημερώσει δεν εχεις δικαίωμα να Μιλάς με αυτόν τον τροπο.Νομιζα πως θα είχαμε μια ομορφη κουβεντα ανταλλάσσοντας ιδέες και απόψεις και οχι πυροβολισμός απο ειρωνίες.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Παρακολουθούμε το θέμα (το ενιαίο, ή το διαχωρισμένο) με αμείωτο ενδιαφέρον... και με κομμένη την ανάσα!:cool:
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Καλησπέρα.καταρχην θα ηθελα να σας πω πως εχω ξετρελαθει με τα χαβανεζ και θα ηθελα να συγχαρώ την haviharacannel για την εξεραιτικη δουλεια που κανει με αυτα τα πλασματάκια.εχω περίπου έναν χρονο που προσπαθώ να βρω πως μπορω να αγοράσω και εγω ενα τέτοιο κουταβάκι απο κάποιον εκτροφέα.διαβασα αρκετά και διαπίστωσα πως η θα πληρώσω τα μαλλια της κεφαλής μου,η θα πρεπει εγω η ιδια να ταξιδέψω σε κάποια απο της παρακάτω χώρες (Τσεχία,Ουγγαρία,Ολλανδία)για να το παρω.πραγμα το οποίο δεν γινεται γιατι δεν μπορω οικονομικά και οχι μονο.τι μπορω να κανω αλλο;;;;αν μπορει ας μου απαντήσει κάποιος.

Παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι από φιλ8ζωηκη ;)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εχω διαβάσει αρκετά πραγματα για το πρώτο βραδυ στο σπίτι με το νέο κουταβάκι.δεν θελω να κανω κατι λαθος οσο θα ειναι τοςο μικρό και του δημιουργήσω φόβο για το κρειτ.
Κάπου διάβασα το πρώτο βραδυ το βάζεις στο κρειτ με την πορτα κλειστη και δεν υποκιπτεισ στο κλαμα του.Αλου διαβασα οτι τα πρωτα δυο τρια βραδυα το βαζεισ στο κρειτ αλλα δεν κλεινεισ πορτα.
πειτε μου σασ παρακαλω τι να κανω;;;;
βρηκα ενα κουταβακι και το περιμενω σε μερικεσ μερεσ.
Πολύ χαίρομαι για σένα Μαρία που τόσο γρήγορα βρήκες το κουταβάκι σου. Εγώ στην αρχή χρησιμοποιώ πάρκο που το βάζω στην κρεβατοκάμαρα δίπλα στο κρεβάτι μας. Μετά από 2 μήνες περίπου αφαιρώ το πάρκο και όταν μένουν μόνα τους τα περιορίζω σε ένα δωμάτιο, χωρίς τη δυνατότητα να μασουλίσουν κάτι επικίνδυνο.
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Πολύ χαίρομαι για σένα Μαρία που τόσο γρήγορα βρήκες το κουταβάκι σου. Εγώ στην αρχή χρησιμοποιώ πάρκο που το βάζω στην κρεβατοκάμαρα δίπλα στο κρεβάτι μας. Μετά από 2 μήνες περίπου αφαιρώ το πάρκο και όταν μένουν μόνα τους τα περιορίζω σε ένα δωμάτιο, χωρίς τη δυνατότητα να μασουλίσουν κάτι επικίνδυνο.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Haviharakennel Βασικά οπως ειπα και πριν ειχα βρει αρκετά κουτάβια απλα μου αρεςε τοςο πολυ το χαβανεζ που πίστευα οτι ισως το βρω.σε ευχαριστω πολυ για της οδηγίες σου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3