"Morris" my staffordshire bull terrier


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
657
1
Athens
Συγχαρητήρια και από μένα. Τώρα διάβασα το θέμα του Morris σου. Είναι κουκλος! Να τον χαιρεσαι!
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Συγχαρητήρια και από μένα. Τώρα διάβασα το θέμα του Morris σου. Είναι κουκλος! Να τον χαιρεσαι!
Ευχαριστω radionuclide:)

Κι εσυ να χαιρεσαι το σκυλουνι σου που ειναι εξισου κουκλος!!!!!!!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
chitchy ο Morris συνδιάζει καλο χαρακτήρα και είναι κούκλος. Συγχαρητήρια για τη βράβευσή του στη μορφολογία! Καλή συνέχεια!
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
chitchy ο Morris συνδιάζει καλο χαρακτήρα και είναι κούκλος. Συγχαρητήρια για τη βράβευσή του στη μορφολογία! Καλή συνέχεια!
Ευχαριστω ρε κοριτσαρα για τα καλα σου λογια!
Αντε να σε δουμε και σε καμια πατρινοσκυλοσυναντηση που μας ελειψε ο τε-Ρας:)
 






Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Να ρωτησω κατι κλιτσυ , πριν διαλεξεις σκυλακο ειχες πει στον εκτροφεα οτι τον θες show quality ? ή απλα ηθελες ενα πετ σκυλο που σου βγηκε ο μπραντ πιτ των σταφφ?
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Να ρωτησω κατι κλιτσυ , πριν διαλεξεις σκυλακο ειχες πει στον εκτροφεα οτι τον θες show quality ? ή απλα ηθελες ενα πετ σκυλο που σου βγηκε ο μπραντ πιτ των σταφφ?
Χαχαχα!Καλο!!!
Εγω μολις κατεληξα στη φυλη και στον εκτροφεα δε με ενδιεφερε αν θα ειναι σοου ή πετ!!!!
Ειχα ξετρελαθει τοσο πολυ με την φυλη οταν τη γνωρισα κι απο κοντα που δεν με ενοιαζε ουτε καν το φυλο ή η ηλικια...ας επαιρνα κι ενηλικο δε θα ειχα προβλημα!
Πανω σε μια συζητηση κι αφου τους ειχα γινει στενος κορσες πριν παρω το σκυλο συμφωνησαμε να μου δωσουν το "καλυτερο αρσενικο της γεννας" και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι καμια φορα καποιο αλλο μπορει να εξελιχθει καλυτερο στην ενηλικιωση.
Ο συγκεκριμενος "κυνηγαει" πολυ ανθρωπους που ειναι προθυμοι να δειξουν τα σκυλια του σε εκθεσεις και εγω ειμαι και στην ιδια πολη αρα μας βολευε και τους 2 ο μικρος να ειναι στα χερακια μου;)
 




chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Γες!Τζιτζι!
Και μια λεπτομερια να σου πω...
Ο Μορρις σαν κουταβακι γυρω δλδ στους 4-5 μηνες ηταν καπως πιο "ασχημουλης" απο καποια απ'τα αδερφια του που εβλεπα και μου ειχαν πεσει λιγο τα μουτρα στο πατωμα...Αλλα με καθησυχαζαν οι εκτροφεις που εβλεπαν λιγο πιο μακρυα απο μενα.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Aλλο το ματι του λαγου και αλλο της κουκουβαγιας!!! Οπως και να εχει να τον χαιρεσαι ! Σκεφτεσαι να τον δωσεις γιαμζευγαρωμα αμα συνεχισει ετσι ο μικρος?
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Εαν θελει ο εκτροφεας ναι.
Εγω δεν ασχολουμαι καθολου με το θεμα ζευγαρωμα διοτι ειμαι ελαφρως ασχετη με το θεμα!!
Ξερεις δεν ταιριαζουν ολοι οι σκυλοι μεταξυ τους.Καμια φορα μπορει να ζευγαρωσουν δυο πρωταθλητες και να μην δωσουν τα σωστα γονιδια στα κουταβια.Ειναι και θεμα πεντιγκρι του καθε σκυλου κτλ κτλ κτλ.....
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Να τον χαιρεσαι τον Μορρις σου ειναι πραγματικα κουκλος. Απο τον σκυλο σου λατρεψα αυτη την ρατσα και ισως το σκεφτομουνα μελλοντικα εκτος αν φυγω για εξωτερικο που εκει ειναι λιγο "ρατσιστες" με αυτες τις φυλες :p Χιλια μπραβο παντως για τον κουταβο σου, ειναι μορφη. Συνδιαζει πραγματικα τα παντα. Ο τελειος σκυλος !!! :cool:
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Να τον χαιρεσαι τον Μορρις σου ειναι πραγματικα κουκλος. Απο τον σκυλο σου λατρεψα αυτη την ρατσα και ισως το σκεφτομουνα μελλοντικα εκτος αν φυγω για εξωτερικο που εκει ειναι λιγο "ρατσιστες" με αυτες τις φυλες :p Χιλια μπραβο παντως για τον κουταβο σου, ειναι μορφη. Συνδιαζει πραγματικα τα παντα. Ο τελειος σκυλος !!! :cool:
Σ'ευχαριστουμε κι εγω κι ο Μορρις για τα ομορφα λογια!!!
Πιστευω πως δε θα το μετανιωσεις αν καταληξεις σε σταφφυ!!
Εξαρταται βεβαια αν μετακομισεις σε ποια χωρα εχεις σκοπο....παντως με τη μεταφορα αεροπορικως υπαρχει θεμα με αυτα τα σκυλια δυστυχως:(
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Εαν θελει ο εκτροφεας ναι.
Εγω δεν ασχολουμαι καθολου με το θεμα ζευγαρωμα διοτι ειμαι ελαφρως ασχετη με το θεμα!!
Ξερεις δεν ταιριαζουν ολοι οι σκυλοι μεταξυ τους.Καμια φορα μπορει να ζευγαρωσουν δυο πρωταθλητες και να μην δωσουν τα σωστα γονιδια στα κουταβια.Ειναι και θεμα πεντιγκρι του καθε σκυλου κτλ κτλ κτλ.....
Καλα δεν εννοουσα να ασχοληθεις , εκφραστηκα λαθος , ηθελα να πω αμα στον ζητησει ο εκτροφεας σου να τον ζευγαρωσει μεμτην καταλληλη σκυλιτσα θα τον εδινες?
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Καλα δεν εννοουσα να ασχοληθεις , εκφραστηκα λαθος , ηθελα να πω αμα στον ζητησει ο εκτροφεας σου να τον ζευγαρωσει μεμτην καταλληλη σκυλιτσα θα τον εδινες?
Φυσικα και θα τον εδινα.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ευχαριστω ρε κοριτσαρα για τα καλα σου λογια!
Αντε να σε δουμε και σε καμια πατρινοσκυλοσυναντηση που μας ελειψε ο τε-Ρας:)
Δε το κάνουμε καλύτερα σκυλοβόλτα σε λουρί? :p
 




chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Καλημερεεεεες!!!!!
Το Μορρισακι ελειψε λιγες μερες απο το σπιτι γιατι πηγε με τον εκτροφεα Ιταλια σε ειδικη εκθεση για bull type terriers.....
Εκει μας εκριναν οι Bill Blacker και Joe Blacker (ζευγαρι).Οσοι αγαπανε τη φυλη πολυ πιθανο να γνωριζουν πως ειναι οι κατοχοι του εκτροφειου CROSSGUNS.
Οποτε και καταλαβαινουν ποσο σημαντικη εκθεση ηταν για μενα και πολυ τιμητικο να σε κρινουν πραγματικοι γνωστες της φυλης!

Ο Μορρις εκτος του "εξαιρετος" τσιμπησε και την 3η θεση στην Junior class (νεων)
.
\\:D/

Το αντρακι μου!!!!!
Και μερικες φωτογραφιες: 601251_524890177576747_758767055_n.jpg580410_524434210955677_441146567_n.jpg947068_524433794289052_1785579221_n.jpg941709_524433974289034_1925560911_n.jpg941927_524434164289015_1654185852_n.jpg

Στην τελευταια ειναι οι κριτες.