new.. πολυ new...


manos660x

New Member
11 Φεβρουαρίου 2010
2
0
41
kerkyra for ever
Για σε όλους!!! Να πω οτι είμαι πολυ ευτυχης που βρηκα ενα τετοιο forum στην Ελλαδιτσα..!!!
Δεν εχω κατοικιδιο αυτη τη στιγμη, αν εξερεσεις τις κοτες της μανας μου που αφοδεύουν (κουτσουλούν) στη δικια μου αυλή...
Ειχα πριν ενα ομορφο σκυλο τον οποιο βρικα παρατημενο πριν πολλα χρονια σε μοια παραλια..Δυστηχος ολοι μας καποτε παιρναμε τον δρομο και πεταμε πανω απο τα συνεφα, ετσι και ο Αρης μας!!!
Λοιπον.....................οχι αλλα..
Απο πολλυ μιτσουλικο (οπως λεμε κι εμεις εδω) ειχα φαει ενα κολημα με τα Akita inu και πριν απο δυο μερες...:eek: ηδα ενα να με προσπερναει με τον ιδιοκτητη του.. Ξενος στην καταγωγη ο ανθρωπος δεν μπορεσε να με βοηθειση οταν τον ρωτησα πως μπορω να αποκτοισω ενα..
Θελω μια βοηθεια στο θεμα αυτο pls!!!! δεν εμπιστευομαι, και συγνωμη στους εχονταις, τα pet shop..
Ευχαριστω εκ τον προταιρον.!!!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Καλά κάνεις και δεν εμπιστεύεσαι τα πετ σοπ.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις τον ΚΟΕ τηλέφωνο και να ρωτήσεις για εκτροφεία ακίτα.

Καλώς ήρθες :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μάνο καλώς ήρθες. Εννοείται ότι ούτε απέξω δεν περνάς από pet shop όταν μιλάμε για απόκτηση σκύλου. Επίσης δεν απευθύνεσαι ποτέ σε φίλο, γνωστό, συγγενή που έχει κουτάβια από γέννα δικών του ή άλλων σκυλιών (byb). Ψάχνεις να βρεις εκτροφείς σε Ελλάδα ή εξωτερικό. Κάνεις ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ και ζητάς να σου δώσουν λίστα των εκτροφέων της ράτσας που θέλεις. Αν υπάρχει τέτοιος εκτροφέας στην Ελλάδα, δεν στηρίζεσαι μόνο στην σύσταση του ΚΟΕ αλλά κάνεις πολύ μεγάλη έρευνα. Ψάξε στο φόρουμ το θέμα: πως διαλέγουμε εκτροφέα. Εννοείται επίσης, πως πριν καταλήξεις σε εκτροφέα, έχεις κάνει μεγάλη έρευνα και έχεις ρίξει πολύ διάβασμα, ώστε να είσαι σε θέση να κρίνεις αν η ράτσα που σου αρέσει τόσο (σε εμφάνιση φαντάζομαι κυρίως), μπορεί να συμβιώσει μαζί σου. Αν ταιριάζει στον τρόπο ζωής σου και αν μπορείς να του προσφέρεις, όσα η φυλή του απαιτεί. Αυτά για αρχή και ότι χρειαστείς στο φόρουμ θα το βρεις...:D
 




manos660x

New Member
11 Φεβρουαρίου 2010
2
0
41
kerkyra for ever
Φίλε mareco εχεις απολυτο δικιο στο θεμα συμβιωσης και αν μπορω να φροντισω εναν ιδιαιτερο φιλο-αδελφο σαν κι αυτον..
Εχω διαβασει πολλα για την σιγκεκριμενη φυλή και επειδη ζω στην εκξοχη και αγαπω πολλυ τα σκυλια πιστευω οτι μπορω να τον εχω...!!! πιστευω..!!!
Παντος ευχαριστω πολλυ για το εδιαφερον ολους σας..!!!
Λοιπον ΚΟΕ ολοταχος!!!!!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλώς Ήρθες!!!

Δεν έχω τίποτα να προσθέσω,στα είπαν όλα τα παιδιά!

Διάβασε πολύ για την συγκεκριμένη φυλή που σε ενδιαφέρει!

;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU