New dog on the block


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Λοιπόν ήρθε!!! Μάλιστα... Είναι μέσα στο crate του και κοιμάται αφού μας ξεθέωσε όλους.. Το παίζε ήσυχος για να τον διαλέξω, έγινα και ρεζίλι γιατί είχα πει σε όλους ότι είναι το πιο ήσυχο σκυλί της τοκετομάδας. Χα!!!!!
'Οσο ο εκτροφέας μου έδινε πολύτιμες συμβουλές εκείνος κοιμόταν σαν άγγελος στην αγγαλιά μου κι εγώ σκεφτόμουν, τι χρειάζεται τόση πειθαρχία αφού είναι ένα μικρό αγγελούδι κι αυτός μαύρος και μελένιος (ο elvis όχι ο εκτροφέας) με κοίταζε και αναστέναζε και ετοίμαζε τα σατανικά του σχέδια πως θα κατακτήσει το σπίτι μας!!!!

Φοβόμουν ότι η Λούση θα ζηλέψει, δεν ζήλεψε, φρίκαρεεε!!!!!! Την κυνηγάει σε όλο το σπίτι κι αυτή τρέχει να σωθεί σαν παλαβή, ελεγα ότι θα τον διορθώνει αλλά το κάνει αυτός, 2 μηνών σκατούλα, και της γαυγίζει κιόλας..Έλεγα να μην επέμβω να τους αφήσω να τα βρούνε, αλλά τελικά θα χρειαστεί να επέμβω υπέρ της Λούσης...
Είναι όμως κούκλος , τέλειος γλύκας, αγκαλίτσας τρομερός και πλατυπατούσας, , φωτο και παρουσίαση σε επόμενο ποστ τώρα είμαι ξεθεωμένη ..:D
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Lavernne
















l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Eυχαριστώ πολυ παιδιά, ναι αυτός στην μικρούλα φωτο είναι, με έχει ξυπνήσει 4 φορές για κακά του και έχω ανησυχήσει! Ίσως κρύωσε γιατί τον μπανιάρανε πριν τον παρω, ή τον πείραξε η junior..Aύριο βλέπω να κάνει και την πρώτη του επίσκεψη στο γιατρό!
 




PurpleSkies

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Αθηνα
Να σου ζησει ο Elvis! (ωραιο ονομα!!!)

Να'ναι πολυ πολυ τυχερο (που θα'ναι μαζι σου!) και παντα γερο σκυλακι....
Ειναι απιστευτοι χαρακτηρες τα labrador.....

Καλη συμβιωση με τη Λουση, μακαρι να γινουν τα καλυτερα φιλαρακια!! Πολλες ωραιες στιγμες ευχομαι..
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Συνήθως όταν είναι αρκετά μικρά πρίν τις 6-8 εβδομάδες, τα κάνουν αρκετά συχνά.
Πόσο μικρό το πήρες?
Κουκλί! να σου ζήσει!
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Βρεεεεεεεεε...........καλώς τον............

Επιτέλους...
Να σου ζήσει ο ....μαυροτσούκαλος....και να είστε καλά μαζί και...προσοχή στη Λούση σου τώρα!!!!!!!
 




christab

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2011
314
1
Να σου ζήσει το νέο μέλος! Να περάσετε ευτυχισμένες στιγμές όλοι μαζί!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Να σου ζήσει το κουκλί!
καλή ζωή να έχετε μαζί και να προσαρμοστεί γρήγορα με τη Λούση!
Βάλε μας και καμια φωτο ακόμα :)
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Eυχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές, αρχίσαμε και flagyl, είναι θετικός σε giardia ένα ενδοπαράσιτο πολύ συνηθισμένο σ'αυτές τις ηλικίες όπως μου είπε ο γιατρός.
Sea-mol Τον πήρα 8 εβδομάδων και 2 ημερών
Να είστε καλά όλοι, θα βάλω φωτο σύντομα! :)
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3