ONLINE ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΣ


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι τα φώτα σας. Αποφάσισα επιτέλους να κάνω οικονομία και να αγοράσω για το αγόρι μου που είναι 4 χρόνων μια ποιοτική τροφή γιατί έχει παραγίνει το κακό με τις γνωστές φτηνιάρικες τροφές του σούπερ μάρκετ (απίστευτο μάδημα, θαμπό τρίχωμα, εμετοί, διάρροιες, δυσκοιλιότητες κλπ κλπ). Αποφάσισα λοιπόν μετά απο ΠΟΛΥ ψάξιμο να του πάρω την Wellness Core Ocean. Έχω τρελθεί απο χθές να ψάχνω κυριολεκτικά με τις ώρες να βρώ κάποιο online κατάστημα που να έχει την συγκεκριμένη αλλά δεν βρίσκω με τίποτα κάποιο που να κάνει shipping στην Ελλάδα. Έχω βάλει τα λεφτά στον λογαριασμό μου, έχω κάνει λογαριασμό paypal και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω!! Καμιά βοήθεια;;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Κανόνας 1ος > Διαβάζεις τους κανονισμούς. Στους οποίους, θα δεις, ότι ενδείκνυται πρώτα η αναζήτηση (y)

Εσύ λοιπόν, δεν ψάχνεις γενικά, on line καταστήματα για τροφές.
Ψάχνεις κατάστημα, για την συγκεκριμένη τροφή.
Προσωπικά, δεν την έχω ξανακούσει. Το λογικό είναι, να βρεις pet shop [γιατί δηλαδή όχι, της γειτονιάς σου, που να μην πουλάει ζώα φυσικά;], που να σε εξυπηρετεί, να δεις ποιές τροφές φέρνει ανελλιπώς, και να διαλέξεις, μία από αυτές, με την βοήθεια του πετσοπά.

Σχεδόν όποια και να πάρεις, θα είναι απείρως καλύτερη από του super market, απ'όπου παρεμπιμπτόντως, δεν ψωνίζουμε τροφή, για τον σκύλο μας. Τα αποτελέσματα άλλωστε, τα βλέπεις στον σκύλο σου, όπως η ίδια λες και δεν θα το αμφισβητήσει και κανείς :confused:
 
  • Like
Reactions: Orilis and Shelly


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Έκανα αναζήτηση φυσικά, αλλά δεν βρήκα αυτό που έψαχνα.. Ναι έψαχνα την συγκεκριμένη γιατί είναι κοντά στο ποσό που διατίθεμαι να δώσω και φαίνεται πολύ καλή σε ποιότητα και είναι grain-free.. Αλλά προφανώς δεν είναι πολύ γνωστή στην Ελλάδα.. Σε πετ σοπ δεν θέλω γιατί δεν εμπιστεύομαι κανέναν τους και θέλω να πάρω αυτό που θεωρώ εγώ καλύτερο, όχι αυτό που θα μου πουλήσουν.. Άσε που υπάρχει μόνο ένα που δεν πουλάει ζώα αλλά και αυτός groomer είναι ο άνθρωπος και απλά πουλάει και κάποια πράγματα και δεν έχει ποικιλία.. Βασικά και σε κτηνιατρεία κλπ που έχω δεί έχουν μόνο την royal canin και άντε και καμιά ακόμα.. Δεν μένω Αθήνα ή Θεσ/νίκη και δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία, δεν έχω επιλογές, όπως υπάρχουν στο διαδίκτυο.. Ε αν δεν μπορείς να διαθέσεις πολλά, αναγκαστικά παίρνεις από το σούπερ μάρκετ:) Απλά θέλω αν είναι να δώσω αρκετά χρήματα (αρκετά για 'μένα τουλάχιστον) να πάρω την καλύτερη που μπορώ και όχι κάποια που απλά θα είναι καλύτερη απ' του σούπερ μάρκετ. Σήμερα όλη μέρα κάνει εμετό. Παίζει να έχει κάνει και 10 φορές, χωρίς υπερβολές. Μέχρι και στην βόλτα έκανε και μόλις τώρα ξανά. Και έχει δυο μέρες που τον έχω στην friskies γιατί τελείωσε η προηγούμενη που έδωσε κτηνίατρος (meradog) και είμαι σε έναν ψιλοπανικό να του πάρω μια καλή.. Βρήκα ένα κάστημα online που απ' όσο διάβασα δεν ασχολούνται και με πωλήσεις ζώων και παρήγγειλα την EARTHBORN PRIMITIVE NATURAL.. Απλά ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει κάποια site που να συμφέρουν από Ελλάδα ή απο εξωτερικό που να στέλνει Ελλάδα..
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τον σκύλο σου, τον έχεις 4 χρόνια;
Για τους εμετούς που κάνει, με τον γιατρό έχεις μιλήσει;
Γιατί θεωρείς, ότι οφείλονται στην τροφή;
Και αφού θεωρείς ότι οφείλονται στην τροφή, γιατί εξακολουθείς και του την δίνεις, δυό μέρες τώρα;
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Την έχουν λίγο ακριβά :eek: σε άλλες σελίδες που κοίταξα, την έχουν γύρω στο 33άρι τα 4 lbs.. Εγώ παρήγγειλα από εδώ http://www.pet4u.gr/ Το γνωρίζεις το συγκεκριμένο; Είναι αξιόπιστο; Είχαν την Earthborn primitive natural σε προσφορά (2,25 κιλά 20,30 ευρώ) και παρήγγειλλα από εκεί χωρίς να ξέρω αν είναι αξιόπιστο, γιατί βιάζομαι.. Τους έχω στείλει email και ακόμα να απαντήσουν :unsure: Αυτό που μου έστειλες κάνει αποστολές στην Ελλάδα;
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το pet4u, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.
Το ξένο, ναι, κάνει απ' ότι είδα.
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Είναι τεσσάρων και τον έχω υιοθετήσει από κουτάβι. Για τους εμετούς ξέρω πολύ καλά ότι ευθύνεται η τροφή γιατί τον παρακολουθώ τον σκύλο μου και βλέπω τι τον πειράζει και τι όχι. Όταν έτρωγε την προηγούμενη δεν έκαν εμετούς ούτε είχε ιδιαίτερο θέμα με τα κόπρανά του. Όποτε του δίνουμε την συγκεκριμένη τα κόπρανά του δεν είναι καθόλου καλά, είναι αδιάθτος και κάνει εμετούς. Το ξέρω ότι είναι απ' την τροφή. Επίσης όταν του δίνουμε ζωμό και κρέας, είναι πολύ καλά! Του την δίνω δυό μέρες τώρα (που δεν είναι πολλές, αν σκεφτείς ότι οι εμετοί ξεκίνησαν σήμερα) επειδή απλούστατα δεν έχω κάτι άλλο να του δώσω. Θα του μαγειρέψω τώρα αλλά δεν μπορώ να το κάνω αυτό κάθε μέρα και γι 'αυτό ακριβώς βιάζομαι και άνοιξα το thread.
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Την έχουν λίγο ακριβά :eek: σε άλλες σελίδες που κοίταξα, την έχουν γύρω στο 33άρι τα 4 lbs.. Εγώ παρήγγειλα από εδώ http://www.pet4u.gr/ Το γνωρίζεις το συγκεκριμένο; Είναι αξιόπιστο; Είχαν την Earthborn primitive natural σε προσφορά (2,25 κιλά 20,30 ευρώ) και παρήγγειλλα από εκεί χωρίς να ξέρω αν είναι αξιόπιστο, γιατί βιάζομαι.. Τους έχω στείλει email και ακόμα να απαντήσουν :unsure: Αυτό που μου έστειλες κάνει αποστολές στην Ελλάδα;

Πόσα κιλά ειναι το σκυλί σου και πόσα κιλά τροφή θέλεις να πάρεις;
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Είναι 12 κιλά.. Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση, τώρα πήρα μια 2,50 κιλά περίπου με 20 ευρώ αλλά να σου πώ την αλήθεια θα έδινα και περισσότερα έτσι όπως τον βλέπω αυτήν την στιγμή. Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί συνεχίζει να υπάρχει αυτή η τροφή στην αγορά. Μόλις διάβασα άπειρες αρνητικές κριτικές για εμετούς διάρροιες, μέχρι και θανάτους και φοβάμαι πολύ :( Η συσκευασία πάει κατευθείαν στα σκουπίδια, ούτε σε αδεσποτάκια δεν θέλω να τ δώσω! Βασικά επειδή είναι επιλεκτικός, θέλω πρώτα να πάρω μικρή συσκευασία, να δώ πώς του κάθεται, αν την τρώει και αν δώ ότι είναι καλά, θα του πάρω μεγάλη συσκευασία που λογικα βγαίνει και πιο φθηνά δεδομένου ότι θα κρατήσει και πιο πολύ. Αλλά δεν ξέρω, είναι καλό να μένει η συσκευασία ανοιχτή για καιρό, ή είναι καλύτερα να παίρνουμε μικρές;
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Αν δεν έχεις θέμα κόστους κοίτα την platinum..

Επίσης το pet4u είναι αρκετά αξιόπιστο κατάστημα. Και παραδίδει γρήγορα από όσο ξέρω.
 
  • Like
Reactions: Shelly


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Αν δεν έχεις θέμα κόστους κοίτα την platinum..

Επίσης το pet4u είναι αρκετά αξιόπιστο κατάστημα. Και παραδίδει γρήγορα από όσο ξέρω.
Την έψαξα τώρα, καλή φαίνεται! Και στο site που βλέπω reviews της δίνουν 5 αστέρια. Θα διαβάσω και άλλες κριτικές και θα το σκεφτώ. Σκεφτόμουν να του πάρω και Acana. Βασικά ας φτάσει πρώτα αυτή που πήρα..Τους έχω στείλει δυο email και δεν μου έχουν απαντήσει. Και έχω δώσει και αριθμούς κάρτας, τραπεζικό κλπ και ανησυχώ.. Γι' αυτό ήθελα κάποιο αξιόπιστο online κατάστημα..
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Τέτοια ώρα, λίγο δύσκολο να σου απαντήσουν. Το πρωί λογικά.
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Τέτοια ώρα, λίγο δύσκολο να σου απαντήσουν. Το πρωί λογικά.
Το πρώτο το έστειλα το μεσημέρι :unsure: Αν και έχουν και σελίδα στο facebook με τα στοιχεία τους, επωνυμία, αφμ, σχόλια από πελάτες κλπ, όποτε λογικά δεν θα είναι μούφα.. Επίζω αύριο να έχω απάντηση, ηρέμησε και το πρινσάκι μου και είμαι κ εγώ κάπως καλύτερα..Του έβρασα κοτόπουλο, θα βάλω και ρύζι για να φάει αύριο και θα την παλέψουμε κάπως έτσι μέχρι να έρθει η τροφή με το καλό..
 


Shelly

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2016
67
73
Καλησπέρα,θα ήθελα να παραθέσω την εξής έρευνα που την είχα βρεί παλιότερα κ επειδή πλέον έχω μάθει να διαβάζω συστατικά, το φανταζόμουν για αρκετές τροφές αλλά όχι για τόσες πολλές! Ρίξτε μια ματιά κ κρίνετε μόνοι σας.

http://www.allaboutdog.gr/erevna-se-2200-skilotrofes-119-mono-i-ikanopiitikes/

Επίσης,online κατάστημα που στέλνει σχετικά γρήγορα είναι το http://www.zoofast.gr/

Δεν έχω πάρει προσωπικά ακόμη,όμως φίλη μου παραγγέλνει μέσω αυτού του σάιτ κ είναι ικανοποιημένη.Από Σεπτέμβρη θα μπορώ να έχω τεκμηριωμένη άποψη για αυτό,γιατί θα αρχίσω να παραγγέλνω κ 'γω από εκεί.
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Καλησπέρα,θα ήθελα να παραθέσω την εξής έρευνα που την είχα βρεί παλιότερα κ επειδή πλέον έχω μάθει να διαβάζω συστατικά, το φανταζόμουν για αρκετές τροφές αλλά όχι για τόσες πολλές! Ρίξτε μια ματιά κ κρίνετε μόνοι σας.

http://www.allaboutdog.gr/erevna-se-2200-skilotrofes-119-mono-i-ikanopiitikes/

Επίσης,online κατάστημα που στέλνει σχετικά γρήγορα είναι το http://www.zoofast.gr/

Δεν έχω πάρει προσωπικά ακόμη,όμως φίλη μου παραγγέλνει μέσω αυτού του σάιτ κ είναι ικανοποιημένη.Από Σεπτέμβρη θα μπορώ να έχω τεκμηριωμένη άποψη για αυτό,γιατί θα αρχίσω να παραγγέλνω κ 'γω από εκεί.
Wow, οι περισσότερες από αυτές που δεν είναι καλές, είναι αυτές που συνάντησα πιο συχνά σε όσα ιντερνετικά καταστήματα έψαξα. Χαίρομαι πάντως που αυτή που διάλεξα ανήκει στις καλές, αν είναι έγκυρη η έρευνα.. Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω το site που έστειλες!
 
  • Like
Reactions: Shelly




Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Περαστικά στον Πρινς σου!

Για το zoofast τρέχει θέμα στο φόρουμ εδώ και καιρό:
http://www.dogforum.gr/community/threads/Καταστημα-πετ-σοπ-στο-ιντερνετ.29993/
Σ' ευχαριστώ πολύ, είναι ήδη καλύτερα και ζητάει φαγητό το τερατάκι αλλά δεν του δίνω μέχρι αύριο! Ωχ διάβασα την τελευταία σελίδα και λέω καλύτερα να το αποφύγω :cool: Θα διαβάσω και τις υπόλοιπες αύριο γιατί τώρα δεν την παλεύω, ξόδεψα το ρεπό μου ψάχνοντας όλη μέρα στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο θέμα και έχω τρελαθεί λίγο :sick: Σ' ευχαριστώ που με ενημέρωσες για το thread!!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση (μεγεθυντικός φακός πάνω δεξιά ) και τσεκαρωντας -ξετσεκάρωντας κατά το δοκουν μπορείς να ψάξεις για διάφορα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν. Εκεί που λέει ψάξιμο μόνο στο παρόν φόρουμ, εννοεί τις ενότητες του παρόντος φόρουμ και όχι όλοκληρο.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
πάρτους τηλ. είναι πολύ εξυπηρετικοί στο pet4u και έχουν και αντικαταβολή
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3