ONLINE ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΣ


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Βρε Ηλιάννα, από το άχυρο του σούπερ μάρκετ, στην Acana;;;; :confused:
To www.pet4u.gr δεν είναι μούφα. Είναι αξιόπιστο κατάστημα. Αν επείγεσαι για επικοινωνία, πάρτους τηλέφωνο.
Btw την τροφή του σούπερ μάρκετ, αφού του ταίριαζε τόσο καλά, το βρίσκεις εύκολα προφανώς και οι ιατρικές του εξετάσεις είναι καλές, γιατί θέλεις να το αλλάξεις;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.752
γιατί έχει παραγίνει το κακό με τις γνωστές φτηνιάρικες τροφές του σούπερ μάρκετ (απίστευτο μάδημα, θαμπό τρίχωμα, εμετοί, διάρροιες, δυσκοιλιότητες κλπ κλπ).
Btw την τροφή του σούπερ μάρκετ, αφού του ταίριαζε τόσο καλά, το βρίσκεις εύκολα προφανώς και οι ιατρικές του εξετάσεις είναι καλές, γιατί θέλεις να το αλλάξεις;
???
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Οτι να'ναι έγραψα ε; Φαντάσου πως θα πάει ο υπόλοιπος μήνας :rolleyes:

Μπερδεύτηκα πράγματι, γιατί έχει γράψει κι αυτό:
...Όταν έτρωγε την προηγούμενη δεν έκαν εμετούς ούτε είχε ιδιαίτερο θέμα με τα κόπρανά του. Όποτε του δίνουμε την συγκεκριμένη τα κόπρανά του δεν είναι καθόλου καλά, είναι αδιάθτος και κάνει εμετούς. Το ξέρω ότι είναι απ' την τροφή.
Δηλαδή τελικά, το σκυλί τέσσερα χρόνια τώρα, είναι σ'αυτήν την κατάσταση;
...(απίστευτο μάδημα, θαμπό τρίχωμα, εμετοί, διάρροιες, δυσκοιλιότητες κλπ κλπ). ...
Εξαιτίας της τροφής;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.752
χαχαχαα καλό μήνα!
Ναι αν έδινε τροφή από σούπερ μάρκετ είναι πολύ πιθανό ολα αυτά να συμβαίνουν λόγω της τροφής. Άλλωστε είμαστε ότι τρώμε.
 
  • Like
Reactions: mareco




Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Αν χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση (μεγεθυντικός φακός πάνω δεξιά ) και τσεκαρωντας -ξετσεκάρωντας κατά το δοκουν μπορείς να ψάξεις για διάφορα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν. Εκεί που λέει ψάξιμο μόνο στο παρόν φόρουμ, εννοεί τις ενότητες του παρόντος φόρουμ και όχι όλοκληρο.
ΑΑΑΑ οκ να 'σαι καλά, φαίνεται γι' αυτό δεν βρήκα αυτό που ήθελα!
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
πάρτους τηλ. είναι πολύ εξυπηρετικοί στο pet4u και έχουν και αντικαταβολή
Τους έστειλα στο fb και μόλις μου απάντησαν, τους έχω πρήξει λίγο αλλά ρε παιδιά αγχώθηκα γιατί έχω δώσει και αριθμό τράπεζας και δεν τους ξέρω κι όλας, τόσα γίνονται.. Πληρώνω με χρεωστική.. Απ' ό,τι είδα αντικαταβολή γίνεται μόνο αν μένεις Αθήνα, εκτός πληρώνεις με τράπεζα ή κάρτα..
 
  • Like
Reactions: mariakala


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
χαχαχαα καλό μήνα!
Ναι αν έδινε τροφή από σούπερ μάρκετ είναι πολύ πιθανό ολα αυτά να συμβαίνουν λόγω της τροφής. Άλλωστε είμαστε ότι τρώμε.
Από την τροφή είναι, είμαι σίγουρη!! Σήμερα του έδωσα κρέας με ζωμό και μέχρι στιγμής είναι τέλεια! Καμία σχέση με χθες... Κατά τα άλλα είναι πολύ υγιής, μέχρι και μετά την στείρωση ανάρρωσε πολύ γρήγορα και από την πρώτη κι όλας μέρα ζητούσε να φάει και πηδούσε κανονικά πάνω στα κρεβάτια και τους καναπέδες. Γενικά είναι γερό σκυλάκι..
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Οτι να'ναι έγραψα ε; Φαντάσου πως θα πάει ο υπόλοιπος μήνας :rolleyes:

Μπερδεύτηκα πράγματι, γιατί έχει γράψει κι αυτό:


Δηλαδή τελικά, το σκυλί τέσσερα χρόνια τώρα, είναι σ'αυτήν την κατάσταση;

Εξαιτίας της τροφής;
Τώρα το είδα, αυτό για την προηγούμενη τροφή το έγραψα για την meradog.. Δεν είναι σε αυτήν την κατάσταση συνέχεια γιατί όσο μπορούσα του έδινα ζωμούς, κρέατα κλπ και είχα πάρει και 2 φορές την μεραντογκ η οποία κράτησσε αρκετά και επειδή πήρα την μεγάλη συσκευασία και επειδή δεν του άρεσε και δεν την έτρωγε.. Αλλά γενικά όσο ήταν στην φρικις δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση! Δεν ήταν τόσο χάλια όπως χθές αλλά και πάλι είχε όλα αυτά που έγραψα. Στα reviews που διάβασα για την συγκεκριμένη, γράφουν πολλοί τα ίδια συμπτώματα με τα δικά μας. Μάλιστα αυτοί με γάτες σχεδόν όλοι έγραψαν ότι πέθαναν οι γάτες τους.. Τι να πώ.. Του έχουμε δώσει και μουρουνέλαιο για την τριχόπτωση και δεν έκανε τίποτα.. Πάντως με το pet4u όλα καλά, θα μου έρθει την Δευτέρα και με φθηνά μεταφορικά, τζάμπα το πρήξιμο :p
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.752
Άσε το μουρουνόλαδο, νομίζω πειράζει στο συκώτι.
Γενικά μην πειραματίζεσαι, μείνε σε μιά καλή τροφή και τέλος.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Συγνωμη να ρωτησω κατι, ποιες τροφες φερνει το πετσοπ της περιοχης σου;

Επισης σε επομενη φορα τσεκαρε και εδω petneeds.gr ενα εξαιρετικα παιδια με καλη εξειδικευση στο σκυλο.
 
  • Like
Reactions: elpinor


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Άσε το μουρουνόλαδο, νομίζω πειράζει στο συκώτι.
Γενικά μην πειραματίζεσαι, μείνε σε μιά καλή τροφή και τέλος.
Το μουρουνέλαιο το δώσαμε μόνο για μια περίοδο, δεν του έχουμε ξαναδώσει τίποτα.. Και εγώ αυτό θέλω και επειδή βλέπω ότι με την Earthborn τα πάμε πολύ καλά από χθες που την ξεκίνησε, λέω να μείνω σε αυτήν.. Την καταβροχθίζει ενώ γενικά είναι πολύ επιλεκτικός, πρώτη φορά στα τόσα χρόνια τον βλέπω να τρώει έτσι κροκέτες, με το που τις βάζω στο μπολ μετά από 2' έχουν εξαφανιστεί! Αφού τις ανακάτεψα με κάποιες που έχουν μείνει από την meradog και ξεχώρισε τις καινούριες και άφησε μόνο τις μεραντογκ στο μπολάκι..Επιτέλους μπορώ να τον ταϊζω με πρόγραμμα χωρίς να ανησυχώ ότι μένει νηστικός! Απλά ίσως αλλάζω μεταξύ δύο γεύσεων της ίδιας μάρκας (θέλω να του πάρω μετά και την ocean fusion ή την coastal catch). Καλά δεν θα είναι έτσι; Εφόσον είναι και οι δύο earthborn?
 


Hliana_papa

Member
30 Ιουνίου 2016
15
5
32
Συγνωμη να ρωτησω κατι, ποιες τροφες φερνει το πετσοπ της περιοχης σου;

Επισης σε επομενη φορα τσεκαρε και εδω petneeds.gr ενα εξαιρετικα παιδια με καλη εξειδικευση στο σκυλο.
Τα πετ σοπ της πόλης μου πουλάνε όλα όσα γνωρίζω ζώα οπότε δεν πρόκειται να τους ενισχύσω και το μοναδικό που ξέρω που να μην πουλάει ζωάκια, πέρασα σήμερα τυχαία και κοίταξα και δεν έχουν κάποια από αυτές που θέλω.. Πλέον λέω να μείνουμε στην Earthborn και δεν την έχει το πετ σοπ.. Μου άρεσε τελικά το pet4u, απ' ό,τι είδα στην ιστοσελίδα τους κάνουν και προσφορές κατά καιρούς (και εγώ αυτή που πήρα σε προσφορά ήταν), ήταν μια χαρά και τα μεταφορικά και σχολίασαν επίσης σε μία κοπέλα ότι δεν ασχολούνται με την πώληση ζώων.. Αλλά θα κοιτάξω και αυτό που έστειλες, να συγκρίνω τιμές, σ' ευχαριστώ!!
 
  • Like
Reactions: kasi


spawn1917

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2016
68
36
36
καλησπερα, εμεις του δινουμε profine αλλα το reviews.com δεν την εχει πουθενα ουτε στις αποδεκτες ουτε στις μη αποδεκτες, τοσο χαλια ειναι ?? θεωρειται κ super premium.
 


Shelly

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2016
67
73
Καλησπέρα @spawn1917 , δε νομίζω να είναι χάλια!! Κ γω αυτή της δίνω της δικιά μου κ είναι μια χαρά! το τρίχωμα της λάμπει,τα κακά της είναι στερεά κ σχηματισμένα κ από ενέργεια άλλο τπτ!!Φυσκά σκυλί από σκυλί διαφέρει. πάντως κ ΄γω συμφωνώ,δε ξέρω γιατί δεν την έχει στην έρευνα...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf