Online εξομολογητήριο


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Την άφηνα ελεύθερη σε τύπου σκυλοπάρκα ενώ δε με άκουγε καθόλου, δείχνοντας της εμπιστοσύνη, ώσπου έφυγε, πέρασε τον δρόμο και μπήκε κιουρία στο πετ σοπ παραδίπλα.
Πάγωσα...κατάλαβα τι μ**κια έκανα και έβαλα μυαλό.
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
E! Oχι και φόλες, δεν φταίνε τα σκυλιά! Υπαρχουν κι άλλοι αποτελεσματικότεροι τροποι!

Μια φορά (δεν ειχα σκύλο τότε) ταξίδευα με τη σύζυγο για Θεσ/νίκη.
Στα διόδια των Τεμπών σταματήσαμε για εναν καφε σε ενα καφεστιατόριο που ειχε εκει.
Ηταν υπερυψωμένο και από κατω ήταν το πάρκινγκ.
Ημαστε μονοι. Καποια στιγμη ερχεται ενα αυτοκίνητο και παρκάρει ακριβώς από κατω μας.
Βγαινουν τρια ηλικιωμενα ατομα κι ενα λευκο μαλιαρο σκυλάκι. Αρχιζουν να το πάνε για κατουρημα. Αυτο να μην κατουραει. Βλεπω την κυρια του το κρατουσε να το οδηγει στις ρόδες του αυτοκινήτου μου.
Δηλωνω στη σύζυγο ότι αν το σκυλί μου κατουρησει τη ρόδα, θα ανεβω στο πεζουλι και θα τους κατουρήσω το δικό τους. Μου λεει «εισαι τρελός; Θα σε δειξουν τα κανάλια!»
Ημασταν όλοι τυχεροι, γιατι πριν ξεκινήσουμε το ειχα πλύνει και δεν του μυριζαν οι ρόδες.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Το πρωτο σκυλι το εφερε ο αδερφος στο σπιτι και ασχοληθηκε ελαχιστα. Εμενε στον κηπο, ζευγαρωσε μικρή. Τότε την αρπαξα και την στειρωσα και την ψιλοανελαβα το γιατρό δηλαδη κυρίως και λιγες βόλτες. Σιγα μην ειχα μυαλο να ασχοληθω καθημερινα με τη βολτα του σκυλου. Βρηκα σπιτι στα κουταβια ομως και κρατησα και ένα το μικρότερο το οποιο ηταν ασθενικό. Ο Ρούντυ. Τον χασαμε ενα βραδυ πρωτοχρονιας και τον βρηκαμε καποιους μηνες αργοτερα με καλαζαρ. Πεθανε 10 χρονων περίπου. Τα τελευταια χρόνια προσπαθησα να γινω πιο σωστη απεναντι στην Κλημεντίνη. Τακτικές βόλτες, μαζι διακοπές. Ηταν καταπληκτικό σκυλί και πάντα θα αισθάνομαι τύψεις και για τους δυο τους. Προς υπεράσπισή μου, κυριε πρόεδρε, ποτέ δε θα είχα αναλάβει τέτοια ευθύνη στην ηλικία που ήμουν. Ήταν μεγάλο λάθος. Η Κλημεντίνη ήρθε σε μας σε λάθος εποχή απο ανευθυνότητα και πλήρωσε τις βλακείες μας.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Η εμπειρία μου με τα σκυλιά μικρή.
Ο Ερμής είναι ο 2ος σκύλος μου. Νομίζω πως σε ότι έχει να κάνει με την συμβίωση μας τα έχω πάει αρκετά καλά και δεν έχω να αναφέρω κάτι άξιο αναφοράς.
Με τον 1ο μου σκύλο δεν μπορώ να πω το ίδιο. Λάθη πολλά. Η ασχετοσηνη μου αλλά και ένας δύσκολος σκύλος ήταν σαν αποτέλεσμα πολλά προβλήματα που αν αρχίσω να τα γράφω, θα γράφω μέχρι μεθαύριο το απόγευμα.
Μαθαίνοντας από τα λάθη μου αλλά και με την πολύτιμη βοήθεια του φόρουμ που μπήκε στην ζωή μου λίγο πριν αποκτήσω των Ερμή, έκαναν τα πράγματα ευκολότερα στην αρμονική συμβίωση μας.
Αντί να εξομολογηθω θα ήθελα να ευχαριστήσω το φόρουμ και τα μέλη του που συνέβαλαν ώστε ο σκύλος μου(και πάρα πολλά σκυλιά ακομα) να έχει μια καλή ζωή.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ (y):)
 








Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Κάθε πρωί παίρνω ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης για να τρώω στη βόλτα μας..πάντα της δίνω μία δύο μπουκιές ενώ είμαι η χειρότερη φράου όταν κάποιος έστω και σκεφτεί να της δώσει από αυτό που τρώμε...

Αν είναι η αγάπη αμαρτία θα βγω να το φωνάξω με λατρεία!!!!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Θεωρω την μεγαλητερη αμαρτια μου, οτι εξανάγκασα το πρωτο μου γαλλικο καθημερινα να φαει ξηρα τροφη ( δεν ηξερα τοτε για barf- ηταν το 2000).
a esy εισαι ασυγχώρητη
20 μετάνοιες καθε πρωί κτυπώντας το κεφάλι στο πάτωμα...
με φορα... ε?

κατσε να βρω χρονο να συμμαζεψω τις δικες μου...
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Υπάρχουν φορές που δεν αντέχω να τη βγάλω βόλτα (ειδικά τα πρωινά που πρέπει να φύγω από το σπίτι 7:30, οπότε το σκυλί πρέπει να βγει 6:30). Δεν ξυπνάω. Και αυτή γαυγίζει. Και πάλι δε ξυπνάω. Και μέσα μου σκέφτομαι: θα ανοίξω το μπαλκόνι. Και κάπου εκεί ξυπνάει ο σύντροφός μου και τη βγάζει (ακόμα και όταν δεν είναι η μέρα του). Αν είμαι μόνη μου παίρνει τηλέφωνο να βεβαιωθεί πως ξύπνησα και είμαστε έξω. Μία μέρα (μετά από ξενύχτι) Σάββατο η Ντόντο ξύπνησε (κλασσικά 7) και εγώ δε τη πάλευσα με τίποτα. Οπότε, όταν με πήρε ο φίλος μου από τη δουλειά, του είπα ψέμματα πως δε βγήκαμε γιατί ήμουν αδιάθετη και ζαλιζόμουν. Η η Ντόντο βγήκε βόλτα κατά τις 10 (ενώ είχε κατουρήσει στο μπαλκόνι....) και εκείνη την ημέρα έκανε 2 μεγάαααααλες βόλτες (πρωί βράδυ) λόγω δικών μου τύψεων.
Πρέπει να κατουρήσω κι εγώ στο μπαλκόνι λέτε για εξιλέωση;;;;
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Πρέπει να κατουρήσω κι εγώ στο μπαλκόνι λέτε για εξιλέωση;;;;
Η εξιλέωση θα είναι καλύτερη αν κατουρήσεις στο κρεβάτι σου όσο μισοκοιμάσαι, επειδή βαριέσαι να σηκωθείς και να πας στην τουαλέτα.
Και για να σε διευκολύνω λίγο, μπορείς να έχεις βάλει ένα αδιάβροχο κάλυμα κάτω από το σεντόνι.
 
  • Like
Reactions: LaCat


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ο Τζακ ήταν ο πρώτος αγαπημένος και κυνηγόσκυλο. Τον είχε φέρει ο πατέρας μου, ένας Θεός ξέρει που τον είχε βρει (γενικώς έφερνε διάφορα γιατί αγαπούσε τα ζώα πολύ). Εγώ ήμουν κάπου 3η δημοτικού....ο Τζακ λοιπόν είχε πιει του κόσμου το γάλα το αγελαδινό παρακαλώ.....γιατί εγώ το σιχαινόμουν και μου βρώμαγε. Φυσικά κάποια στιγμή γίναμε τσακωτοί, φυσικά εννοείται ότι κανείς δεν κοίταγε τα κακά του σκύλου, οπότε δεν ξέρω αν τον πείραζε ή όχι και φυσικά εννοείται ότι ο Τζακ κυκλοφορούσε χύμα στην εξοχή που μέναμε (γιατί ήταν καλοκαίρι όταν τον πήραμε και καλοκαίρι όταν τον έδωσε ο πατέρας μου γιατί ήταν κρίμα είπε να μην κυνηγά και να κοπροσκυλιάζει κάθε μέρα στη θάλασσα μαζί μας) Καλά είχε πέσει ΤΟ κλάμα.
Μετά ήρθε η Μαλού...επίσης στην εξοχή, επίσης χύμα, επίσης έτρωγε τα πάντα ΑΛΛΑ έκανε εμβόλια. Πέθανε σε πολύ μεγάλη ηλικία και την είχαμε στειρώσει (αφού έγινε μάνα φυσικά μια φορά).
Μετά είχαμε την Τσάινα ένα τσιουάουα, γέννα ΒΥΒ αυτή τα είχε όλα, τροφή, εμβόλια, δεν γέννησε ποτέ, πέθανε στα 15 από καρδιακή ανεπάρκεια.
Τώρα πια κοιτάμε τα πάντα μέχρι και το σπυράκι που θα βγάλει ο σκύλος ........ΑΛΛΑ άμα φύγει και αυτός που έχω...δεν νομίζω ότι θα ξαναπάρω σκυλί θα ζήσω την ζωή μου πια ...:D
 












Χρύσα-Χόμερ

Well-Known Member
3 Απριλίου 2016
72
38
43
Αθηνα-Βριλησσια
Αν και καινουρια...θα το πω!εχω ενα ημιαιμο μαλλον 8 μηνων.Με ακουει σε ολα σχεδον,ειδικα μεσα στο σπιτι.Οταν πω ¨κατεβα¨φευγει σφαιρα απο τον καναπε.Οταν λοιπον ερχεται κοσμος τους εξηγω να μην δωσουν σημασια στο σκυλο μεχρι να ειναι ηρεμος.( ο σκυλος κατουραει απο τη χαρα του οταν μπει καποιος).Οταν λοιπον δεν με ακουει καποιος,τον αφηνω τον επισκεπτη στη μοιρα του...Πεφτει ο επισκεπτης πανω στο σκυλο και ο σκυλος το ιδιο.Αν δεν ξεμαλλιασει,δεν ησυχαζει....και οταν του φωναζουν,τους βαζω και χερι γιατι θελω το κουταβι ηρεμο και καλα.χο χο χο
 
  • Like
Reactions: d-friend


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.804
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf