Orijen και λαιμαργία




Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
View attachment 55778 Πώς έχουν πεθάνει σκυλάκια με το κονγκ??? :eek::eek::eek:

Εδώ είναι ο μπόμπιρας την προηγούμενη βδομάδα μετά το coiffure που τον πήγαμε στην κυρία Ανδριάννα :D
Πεθενουν. Βάζουν την γλώσσα τους μέσα στην τρύπα με αποτέλεσμα να σφηνώσει και να πρηστεί ώστε να μην μπορεί να βγει η γλώσσα και να μην μπορεί να πάρει ανάσα και να πεθάνει. :cry::(


Καλά ο μικρός είναι πανέμορφος να τον χαίρεσαι και να ζήσει πολλά χρόνια για να σε τυραννάει.:LOL::p:ROFLMAO: Και εγώ τον δικό μου μπόμπιρα τον λέω. :LOL::whistle:
 


filefi

Well-Known Member
21 Ιουνίου 2015
99
198
47
Καβαλα
http://www.amazon.co.uk/Pets-Nina-O...&qid=1453565201&sr=8-2&keywords=nina+ottosson

Αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω!Υπάρχουν και φθηνότερα, αλλά αν σε ενδιαφέρει πάρε κάποιο μέτριας ή υψηλής δυσκολίας.Εμάς που κατάπινε σχεδόν αμάσητη την κροκέτα, μας έχει βολέψει πολύ!Ασχετα που ο δικός μας ο δεινόσαυρος το έχει ξεφτιλίσει κι αυτό από άποψη χρόνου...Παρόλα αυτά την καθυστερεί αρκετά!
 
  • Like
Reactions: mairoula


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Χαχαχ ωραία μαγκιά κι αυτό filefi! Ελλάδα δεν υπάρχουν ε?
Σ'ευχαριστούμε πολύ Ektorako, να χαίρεσαι κι εσύ τον κούκλο σου! Ευτυχώς που μου το είπες για το κονγκ κι εγώ η χαζή τον άφηνα με το κονγκ όταν έφευγα για να έχει κάτι να ασχολείται... Το άγχος αποχωρισμού που έλεγα.. :(
 
  • Like
Reactions: Ektorakos<3




Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Χαχαχ ωραία μαγκιά κι αυτό filefi! Ελλάδα δεν υπάρχουν ε?
Σ'ευχαριστούμε πολύ Ektorako, να χαίρεσαι κι εσύ τον κούκλο σου! Ευτυχώς που μου το είπες για το κονγκ κι εγώ η χαζή τον άφηνα με το κονγκ όταν έφευγα για να έχει κάτι να ασχολείται... Το άγχος αποχωρισμού που έλεγα.. :(
Ευχαριστώ. Όσο για το άγχος αποχωρισμού όταν φεύγεις μπορείς να του αφήνεις μια μπλούζα σου η ένα κόκαλο για να απασχολείται
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Τα κόκαλα τα αποφεύγω χωρίς επιτήρηση γιατί τα μασουλάει και τα καταπίνει κι αυτά... Το γαλλάκι μου μια φορά από του χάρου τα δόντια το γλίτωσα... Εκτός αν εννοείς κανονικά κόκαλα που δεν έχω δώσει ποτέ σε σκυλάκι μου και δεν ξέρω τι παίζει :p. Τη μπλούζα όμως θα τη δοκιμάσω γιατί όταν τον αφήνω εγώ λυσσάει κυρίως :love::love::love:
 
  • Like
Reactions: Ektorakos<3


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πρόσεχε λίγο με το κονγκ γιατί έχουν πεθάνει σκυλάκια.:eek:
Δεν εχουν πεθάνει σκυλακια με το Kong αλλα με φθηνές απομιμήσεις του οι οποίες εχουν μονο μια τρύπα αντί για δυο με αποτέλεσμα να "κολλαει" η γλώσσα μεσα. Επίσης αυτα που εχω δει εγω ηταν πρισμενη γλώσσα, οχι θάνατος. Εισαι σίγουρος;
 


Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Τα κόκαλα τα αποφεύγω χωρίς επιτήρηση γιατί τα μασουλάει και τα καταπίνει κι αυτά... Το γαλλάκι μου μια φορά από του χάρου τα δόντια το γλίτωσα... Εκτός αν εννοείς κανονικά κόκαλα που δεν έχω δώσει ποτέ σε σκυλάκι μου και δεν ξέρω τι παίζει :p. Τη μπλούζα όμως θα τη δοκιμάσω γιατί όταν τον αφήνω εγώ λυσσάει κυρίως :love::love::love:
Ααα λυπάμαι για το γαλλακι σου. Ελπίζω να είμαι καλά τώρα. Εγώ τον έδινα μια μπλούζα μου και καθόταν απάνω της και κοιμότανε και μέχρι να έρθω ήταν απάνω στην μπλούζα μου.
 


Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Δεν εχουν πεθάνει σκυλακια με το Kong αλλα με φθηνές απομιμήσεις του οι οποίες εχουν μονο μια τρύπα αντί για δυο με αποτέλεσμα να "κολλαει" η γλώσσα μεσα. Επίσης αυτα που εχω δει εγω ηταν πρισμενη γλώσσα, οχι θάνατος. Εισαι σίγουρος;
Ναι είμαι σίγουρη. Γιατί ενός φίλου το σκυλί πέθανε από αυτό και από τότε είμαι πολύ επιφυλακτική με τα παιχνίδια του.
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Ααα λυπάμαι για το γαλλακι σου. Ελπίζω να είμαι καλά τώρα. Εγώ τον έδινα μια μπλούζα μου και καθόταν απάνω της και κοιμότανε και μέχρι να έρθω ήταν απάνω στην μπλούζα μου.
Μια χαρά είναι ο μπουνταλάς :D αν και φυσικά από τότε δεν ξαναέπιασε κόκαλο ούτε για πλάκα... Και στο μικρό θα τα κόψω σιγά σιγά μόλις βγουν όλα τα δοντάκια γιατί γενικά δεν τα πολυεμπιστεύομαι...
 
  • Like
Reactions: Ektorakos<3


Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Μια χαρά είναι ο μπουνταλάς :D αν και φυσικά από τότε δεν ξαναέπιασε κόκαλο ούτε για πλάκα... Και στο μικρό θα τα κόψω σιγά σιγά μόλις βγουν όλα τα δοντάκια γιατί γενικά δεν τα πολυεμπιστεύομαι...
Καλά θα κάνεις και θα του τα κόψεις. Και εγώ του τα έκοψα όταν έβγαλε όλα του τα δόντια. Εμμ πόσο χρονών είναι το γαλλακι σου;
 






mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Thanks! Ο μεγάλος έμεινε στο πατρικό μου με τους δικούς μου όταν εγώ μετακόμισα :( Δεν τσακώνονται ακριβώς, απλά αυτός προσπαθεί να παίξει αλλά είναι ατσούμπαλος και το μικρό φοβάται...
 
  • Like
Reactions: Ektorakos<3


Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Thanks! Ο μεγάλος έμεινε στο πατρικό μου με τους δικούς μου όταν εγώ μετακόμισα :( Δεν τσακώνονται ακριβώς, απλά αυτός προσπαθεί να παίξει αλλά είναι ατσούμπαλος και το μικρό φοβάται...
Ααα ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα ακόμα για παρέα αλλά ο μικρός μου το παίζει μάγκας σε όλα τα σκυλιά. Παίζει τον άντρα πανάθεμα τον. Λίγο δύσκολο να δεχτεί δεύτερο σκύλο. Είναι και ζηλιάρης. Τέλος πάντων ευχαριστώ για την απάντηση.
 
  • Like
Reactions: mairoula








vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Ναι είμαι σίγουρη. Γιατί ενός φίλου το σκυλί πέθανε από αυτό και από τότε είμαι πολύ επιφυλακτική με τα παιχνίδια του.
Αν μπορούσες να γράψεις τι ακριβώς συνέβη και τη γνώμη του κτηνιάτρου που είδε το σκυλάκι θα ηταν πολυ ενδιαφέρον :) τα δικά μου εδω και πολλα χρονια χρησιμοποιούν Kong και δεν υπήρξε ποτε ούτε υπόνοια προβλήματος.