Platinum ξηρή τροφή


Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Παιδια καλημερα.Για αποτελεσματα δεν μπορω να μιλησω ακομη μιας και ειμαστε στην 5η μερα.ΑΛΛΑ ειναι πολυ γευστικη (την δοκίμασα και εγω ).Ακομη και ο ο δικος μου ο σκυλος την τρωει με λιγο λαδακι ή αντε με μια κουταλια κονσερβα ή ελαχιστο κρεας οταν εχουμε κρεας εμεις.Του επεσε κοκκος κατω απο το καλοριφερ και εκλεγε γιατι δεν μπορουσε να τον φτασει,Μπορει σε μερικους να φενεται χαζο αυτο αλλα για μενα ειναι πρωτογνωρη κατασταση αφου μιλαμε για εναν ΤΕΡΜΑ μυζερο σκυλο στο φαγητο.Επρεπε να γεμισεις το κουπακι φαγητο για να καλυψει πληρως την γευση της κροκετας ,ωστε να φαει και αν,και εχω δοκιμασει αρκετες.
Φτου φτου μην τον ματιασω!Αν του κατσει και καλα γιατι η μικρη περιεκτικότητα σε λιπος και πρωτεινη με προβληματιζει, βρηκα την ξηρα που θα μεινω και θα την ενναλασω που και που με ωμα.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Υπάρχουν διαθέσιμα 3 σακούλες επί 5 κιλά ξηράς τροφής PLATINUM adult iberico+greens με 30 € το σακί, δωρεάν μεταφορικά σε όλη την Ελλάδα με μεταφορική εταιρία η ΚΤΕΛ. Επικοινωνία μέσω ΠΜ. PLATINUM.png
 


jimmynet

Well-Known Member
26 Μαϊου 2008
74
0
Ο δικός μου Αμερικάνικο Ακιτα 20 μηνών πολύ μιζερος στο φαγητό έχουμε δοκιμάσει ολες τις ακριβες ξηρές τροφές και μετά από 1 μήνα τις βαριότανε και δεν τις πλησίαζε καν. Από τον φετινό Ιανουαριο λοιπόν που δοκίμασε την Platinum την τρώει σαν τρελός. Ποτέ δεν τον είχα δει να τρώει έτσι. Άσε που πήρε κιλά και έφτασε σε βάρος στα πρότυπα της φυλής, 48 αυτή τη στιγμή. Τρίχωμα φοβερό κόπρανα λίγα και γενικά έχει γίνει άλλο σκυλί.
Είμαι πολύ ευχάριστημένος και φυσικά θα την συνεχίσουμε
 


Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Ποιον κωδικο δινεις φιλε μου ?Στην συνηστομενη ποσοτητα ή παραπανω?
 


jimmynet

Well-Known Member
26 Μαϊου 2008
74
0
Ποιον κωδικο δινεις φιλε μου ?Στην συνηστομενη ποσοτητα ή παραπανω?
Μέχρι στιγμής του έχω δώσει μόνο το κοτόπουλο
Η αναγραφόμενη ποσότητα για 40-60 κιλά είναι 425-600 γραμ. Εγώ του δίνω 550 γραμ σε δύο δόσεις ημερησίως
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Η δικιά μου, το κοτόπουλο ούτε να το δει...
Το αρνί το κάνει "να !"
Φίλος (με rhodesian ridgeback) που τη δίνει εδώ κι ένα μήνα είναι πολύ ευχαριστημένος.
Η μεγάλη διαφορά που είδε ήταν στα...αέρια !!!
Εγώ προς το παρόν (1 εβδομάδα) μπορώ να σου πω μόνο ότι η ποσότητα στα κακά είναι αρκετά μειωμένη σε σχέση με άλλες ξηρές τροφές
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Χθες δοκίμασα (κι εγω δοκίμασα :LOL::LOL::LOL:) το χοιρινό !
Εγώ είχα κεφτεδάκια οπότε τα προτίμησα
H Bianca όμως την έφαγε σαν τρελή
Για να δω εάν πράγματι της άρεσε ή απλά πεινούσε, κάποια στιγμή της έδωσα 2-3 κροκέτες κοτόπουλο .... Τίποτα

Α (!) και να σας πω κάτι σχετικά με τιμές

Εάν πάτε σε κατάστημα που έχει platinum πείτε ότι θέλετε τιμές που έχει το "μαμα " e-shop
Δηλαδή το αρνί εάν πάρεις 1 5κιλο σήμερα 1 σε 2 εβδομάδες κι 1 σε ένα μήνα θα σου στοιχίσει 105 (3*35) ευρώ!
Εάν πάρεις 3 (5κιλα) μαζί ,κανονικά θα πρέπει να τα πληρώσεις 73 ευρώ!!!
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Χθες δοκίμασα (κι εγω δοκίμασα :LOL::LOL::LOL:) το χοιρινό !
Εγώ είχα κεφτεδάκια οπότε τα προτίμησα
H Bianca όμως την έφαγε σαν τρελή
Για να δω εάν πράγματι της άρεσε ή απλά πεινούσε, κάποια στιγμή της έδωσα 2-3 κροκέτες κοτόπουλο .... Τίποτα

Α (!) και να σας πω κάτι σχετικά με τιμές

Εάν πάτε σε κατάστημα που έχει platinum πείτε ότι θέλετε τιμές που έχει το "μαμα " e-shop
Δηλαδή το αρνί εάν πάρεις 1 5κιλο σήμερα 1 σε 2 εβδομάδες κι 1 σε ένα μήνα θα σου στοιχίσει 105 (3*35) ευρώ!
Εάν πάρεις 3 (5κιλα) μαζί ,κανονικά θα πρέπει να τα πληρώσεις 73 ευρώ!!!
είναι εύκολη η παράθεση λινκ του κωδικού με το χοιρινό?

πρώτη φορά ακούω για ξηρά με χοιρινό, και στην επίσημη ιστοσελίδα της ξηράς δεν αναγράφει προϊόν με χοιρινό.
 


Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
To χοιρινο ειναι το iberico + greens.
Eμενα μονο αυτη τρωει το κοτοπουλο οχι.Αλλα δεν του εκατσε καλα πολλα κοπρανα και εχασε και κιλα.
 
  • Like
Reactions: Gaara


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
To χοιρινο ειναι το iberico + greens.
Eμενα μονο αυτη τρωει το κοτοπουλο οχι.Αλλα δεν του εκατσε καλα πολλα κοπρανα και εχασε και κιλα.
τυφλός τελείως.

θενξ :)
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Χθες βράδυ κι ενώ είχα "αφεθεί" στα δαγκώματα της Bianca (μπήκαμε στην εφηβεία και με έχει …σκίσει…. ) , παρατήρησα μαύρο (καφέ σκούρο ισως) , εσωτερικά στη βάση του πάνω γομφίου και θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει αυτό :

Εγω την δοκίμασα τα Σκυλια την τρώνε σαν τρέλα αλλα εχω την εντύπωση επειδή ειναι μαλακή η κροκέτα δεν κάνει καλο στα δόντια κάνει πέτρα.
Δεν ξέρω εάν είναι από την τροφή, αλλά θα το παρατηρήσω και θα σας πω
Τα δόντια της είναι μια χαρά ....και θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή για να έχει κάτι.
Άσε που ...τρώει χοντρά κόκαλα. Όχι ωμα ωμα αλλά 2-3 λεπτά βουτημένα σε νερό που βράζει (έτσι για το... ξεκάρφωμα...)
Θα επανέλθω ….επί του θέματος !
Σήμερα που θα γυρίσω σπίτι θα της βουρτσίσω τα δόντια με σκέτο νερό, να δω τι είναι κι εάν θα φύγει …
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Tη Τρίτη παρήγγειλα δείγματα για να δοκιμάσουμε.
Τα περίμενα χθες, αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Ελπίζω να τα έχουμε από Δευτέρα!!
Παντού βλέπω θετικά σχόλια και είπα να κάνω το βήμα, μιας και είμαστε σε φάση αλλαγής από puppy σε adult. Δίνω arden προς το παρόν.
Ελπίζω να μας καθίσει η τροφή γιατί και εμένα (την έκαναν οι γονείς μου) μίζερη με το φαγητό και θέλω πως και πως να βρω τροφή να την τρώει σκέτη!!
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Tη Τρίτη παρήγγειλα δείγματα για να δοκιμάσουμε.
Τα περίμενα χθες, αλλά δεν ήρθαν ακόμα. Ελπίζω να τα έχουμε από Δευτέρα!!
Παντού βλέπω θετικά σχόλια και είπα να κάνω το βήμα, μιας και είμαστε σε φάση αλλαγής από puppy σε adult. Δίνω arden προς το παρόν.
Ελπίζω να μας καθίσει η τροφή γιατί και εμένα (την έκαναν οι γονείς μου) μίζερη με το φαγητό και θέλω πως και πως να βρω τροφή να την τρώει σκέτη!!
γιατί δε συνεχίζεις την ίδια εταιρεία στον adult κωδικο?
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
γιατί δε συνεχίζεις την ίδια εταιρεία στον adult κωδικο?
Γιατί έχει λίγη γλουκοζαμινη και χονδροιτινη.

Ήρθαν τα δείγματα μας πριν λίγο, οπότε από αύριο θα αρχίσουμε την μετάβαση για να δούμε αν θα της καθίσει η τροφή.
 




vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Εμένα πάντως τη... βαρέθηκε !!! :(:(:(
Ρε τι τραβάω?!
Ώρες ώρες θα ήθελα να είμαι st3li0s..... !@#$!@#$!@#$%~!@#
ρε παιδί, τι σημαίνει "τη βαρέθηκε" ;;;
δεν πρέπει να υπάρχει δημοκρατία στο θέμα του φαγητού (εκτός από περιπτώσεις υγείας ετσι; )
 




kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
@vaggelo είπα...πολύ θα ήθελα να είμαι st3li0s....
αλλά από την άλλη δεν μπορώ να την αφήσω να μη τρώει στην ηλικία που είναι! Έτρωγε μισή ποσότητα ανά 2 μέρες. Έχασε κιλά ...

@ntoulis θα επιστρέψω στη Royall maxi junior! Είναι η μόνη που τρώει τελικά !!!!!

Τώρα θα μου πεις γιατι την άλλαξες αφού την έτρωγε?
Εεεε!
Γιατί "ενημερώθηκα" !!!

Όταν διαβάζεις (τεκμηριωμένα δεν λέω) ότι ΔΕΝ είναι καλή ή ότι υπάρχουν καλύτερες , λες άντε να δώσω την καλύτερη...

Acana που ήθελα πολύ να μάθει να τρώει (και η puppy και η pacifica)... κακά like διάρροια
Nutram και Naturea έφαγε αλλά....με το στανιό!
Στη Naturea της άρεσε πολύ η κονσέρβα με τόνο αλλά όταν πήρα τον κωδικό με ψάρι (atlantica, που της είχα δώσει δείγμα και είχε φάει με όρεξη ) ....τέλος!
Barking για φτύσιμο....
Platinum...έφαγε τον κωδικό με το αρνί και το χοίρινο για ..μια εβδομάδα!

Τι να λέμε τώρα...ανοίγω μαγαζί με τις τροφές που έχω σπίτι!
Ευτυχώς (δυστυχώς ...)που στο εξοχικό έχει αδέσποτα κι όταν πάω κάνουν πάρτι!

Royall θέλει...ας φάει Royall ....Τι στην ευχή!
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
τώρα μεταξύ σοβαρού και αστείου έγινε κάτι μεταξύ πειραματόζωου (χωρίς να θέλω να σε προσβάλω φυσικά, και να το δεις περισσότερο σαν χίουμορ, γιατί δεν παίζουμε με την υγεία του σκύλου).. κατλαβαίνεις οτι έχει φάει πολλά διαφορετικά συντηρητικά και πολλές χημικές ενώσεις, βότανα κτλ, και διαφορετικά είδη ψαριού από Ατλαντικό ως Μεσόγειο !

μήπως, λέω μήπως να δοκιμάσεις και αυτή την μπάρφ που λένε (με ψάξιμο στο φόρουμ)... χαίρομαι όταν διαβάζω ανθρώπους που γράφουν ''ενημερώθηκα'', και περισσότερο όταν το αισθάνονται και οι ίδιοι.. δεν είναι ντροπή, ίσα-ίσα είναι αυτό που θέλουμε και εδώ στο Φόρουμ.. απόκτηση γνώσης, παιδείας, ανταλλάγη εμπειριών κτλ

δεν σου μιλάω από κάποιο σκαλί πιο ψηλά.. έχω κάνει πάρα πολλά λάθη.. από άγνοια θες από βιασύνη και από πολλά άλλα.. η συγκεκριμένη η james bond royal μου δίνει την αίσθηση οτι είναι αρκετα ψημένη/σκληρή, και έχει ιχθυέλαιο (ένα συστατικό που δεν θέλω να το δώσω στον σκύλο μου).. θα μου πεις έχει τόσα πολλά που και εκείνα επίσης δεν έπρεπε να τα δίνω αλλά...
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Κοίτα..την barf την ..παρακολουθώ (από εδώ μέσα :):) ) αλλά υπάρχει...αλλά!
Καταρχήν ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη στην έτοιμη barf! Αποκλείω δηλαδή την περίπτωση να αγοράσω έτοιμη barf!
Στο να τη φτιάξω μόνος μου μέχρι το κρέας, τα λαχανικά,αυγά γιαούρτι ,πες οκ...
Μόλις αρχίζω και διαβάζω για τα βότανα, εκχυλίσματα, βιταμίνες κτλ... το χάνω!
Κι εκεί που τα παρατάω είναι ότι έχω ένα σκυλί (φτου μη την ματιάσω :LOL::LOL:) που τρώει αργά ,τσιμπολογάει. Άρα τους ζεστούς μήνες (από Μάιο δηλαδή μέχρι και Σεπτέμβριο) υπάρχει κίνδυνος πρακτικός.

Εγώ δεν είμαι υπέρ της ξηράς. Φαντάσου πως το προηγούμενο σκυλί μου έτρωγε μαγειρευτό. Κοτοπουλάκι- συκωτάκια καρδιές ,καρότα κολοκύθι (τα περισσότερα τα έφτυνε η άτιμη ) ρύζι ή μακαρόνια (στην Ιταλία ήμασταν...) και τόνο (τρελαινόταν) ! 16 χρόνια έζησε!
Για να αποφύγω όμως διάρροιες κι άλλα όμορφα που τύχαιναν που και που ,με το μαγειρευτό, είπα να πάω σε ξηρά...

Αλλά πραγματικά εάν αρχίζεις να ψάχνεις συστατικά reviews κτλ κτλ είναι τρελοκομείο! Και ταλαιπωρείται και το σκυλί που δεν φταίει τίποτα....
 
  • Like
Reactions: ntoulis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf