Rottweiler male or female?


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
αλλα ειναι το αρσενικο ροττυ καπως ρε παιδι μου.
Τι είναι το αρσενικό που δεν είναι το θηλυκό?

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω!

Αν στοχεύσεις στον χαρακτήρα δεν θα σε ενδιαφέρει τι φύλλο είναι!

Υπάρχουν κάτι σκύλες που κάνουν για 10 αρσενικούς...μην τις υποτιμάς!
Δεν στερούνται σε κάτι οι θηλυκές από τους αρσενικούς ούτε σε χαρακτήρα, ούτε σε προστασία, ούτε σε οτιδήποτε!
 




spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
κι εγω θα προτεινα να παρεις αρσενικο , αφου αυτο θες και οπως λες εχεις και την απαιτουμενη εμπειρια .

η κοπελα σου τι προτιμα ; την εχεις ρωτησει ;
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Τα Ροτάκια είναι πολύ γλυκά ζώα. Πλέον έχουμε δεθεί -και μετά τις διακοπές- με τη Λούσυ της κοπέλας μου τόσο πολύ που το αισθάνομαι και λίγο σα δικό μου. Πριν γνωρίσω τη Λούσυ δεν είχα σχεδόν καμιά επαφή με τη φυλή και είχα βγάλει τα δικά μου λανθασμένα συμπεράσματα. Στην πορεία γνώρισα και αρσενικά. Είναι λίγο πιο ''ραφ'' τα αρσενικά στις αντιδράσεις τους απ' όσο έχω καταλάβει. Τα θηλυκά ακόμη και την κυριαρχικότητα τους τη ''βγάζουν'' με περισσότερα σκέρτσα και είναι πιο γλυκά.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Βρισκομουν στο ιδιο διλλημα πριν απο μερικους μηνες.
Με τη συμβιωση και απο συζητησεις, εχω καταλαβει τα εξης:

Αρσενικο:
Mπουνταλάς, πιο Κυριαρχικος, πιο λαιμαργος, Ισως πιο πολλη εκτονωση.

Θυληκο:
Πιο σοβαρά, πιο υπάκουα, ισως λιγοτερη εκτονωση, ισως πιο χαδιαρικα, θελουν παντα να ειναι κοντα σου, εχουν 2-3 βδομαδες οιστρο.

Προσωπικα, δεν μετανιωσα που πηρα θηλυκο.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
γιατι αυτο το "ειναι αρσενικος" που σε ρωτουν γιατι φοβουνται καυγαδες?
τι γινεται ρε παιδια με τα αγορια? ολοι μου λενε οτι αν ο σκυλος τους συναντησει αρσενικο πλακωνεται...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Εγώ πήρα μόνο και μόνο ένα λόγο αρσενικό, επειδή είχα ήδη θηλυκό σκύλο και δεν ήθελα να ρισκάρω καβγάδες αργότερα. Όμως δεν το μετάνοιωσα, η μπουνταλοσύνη του και η τρυφερότητά του είναι απίστευτες, με κάνει και να γελάω πολύ αλλά και να τον αγκαλιάζω συνέχεια.
Τώρα όσον αφορά το ροτ, είναι άλλο κεφάλαιο, αν το λες από θέμα φύλαξης νομίζα η απάντηση του Στέλιου τα λέει όλα.