The Partisan








The Partisan

Member
19 Νοεμβρίου 2009
5
0
Αυτο εννοω. . . . Ηταν μελαγχροινος λοιπον ο νεαρος με ενα μαυρο ντομπερμαν!!! Τεραστιο!!! Και μου εκανε εντυπωση που ηταν ησυχο και περπαταγε αγεροχο και διπλα στον ιδιοκτητη του και ολοι οι γυρω ειχαν κλ@@σει μεντες!!!!!!
Mελαχρινός είμαι, ναί. Κάπως έτσι περπατάει δίπλα μου, κ τον φοβούνται όλοι - αδίκως γιατί είναι πολυ καλός - αλλά ο δικός μου έχει άκοπα αυτιά. Κομμένα έχουν οι 2 θυληκιές...


Καλώς ήρθες Παρτιζάνε.
Έχεις επιλέξει και ωραίο όνομα, απελευθερωτικό!!!

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, και λόγω ιδιαίτερου ενδιαφέροντος γύρω από τη συγκεκριμένη φυλή (αυτονόητοι οι λόγοι), από που απέκτησες τα Dobs σου;

Α, και κάτι δεύτερο. Επειδή σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να αποκτήσω και δεύτερο σκύλο, μπορείς να μου πεις - εάν φυσικά τα έχεις σε διαμέρισμα - πως τα φέρνεις βόλτα με 3 Dobs;

Ο Φιντέλ προέρχεται απο ιδιώτη, οι 2 θυληκιές δλδ η Rakel Asli Han και η Alfetta by The Sea προέρχονται απο εκτροφεία, απο το Asli Han το By the Sea αντίστοιχα.

Τα 2 ζούνε μαζί μου σε διαμέρισμα, η 3η με την κοπέλα μου.Τι εννοείς πως τα φέρνω βόλτα; Τα Ντόμπερμαν - θα το γνωρίζεις άλλωστε αφού βλέπω πως ήδη έχεις - είναι πολυ ήσυχο σκυλί όταν είναι με το αφεντικό του. Του αρκεί να σε έχει κοντά του κ να σε παρακολουθεί - με την καλή την έννοια. :D Αν έχεις τον χρόνο να ασχολείσαι το ίδιο με 2 τέτοια σκυλιά - χωρίς να ρίξεις αυτό που ήδη έχεις τότε με το καλό να προχωρήσεις στην απόκτηση του 2ου σου Ντόμπερμαν.
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν ξεχωρισα αν το σκυλι ηταν θυληκο η αρσενικο. Θυμαμαι μονο οτι ηταν μαυρο, φοραγε ενα πολυ ωραιο κολλαρο και γυαλιζε πολυ το τριχωμα του/της!!!:)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa