Virbac σκυλοτροφη


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Το λοιπον ηρθαν επισκεψη κατι φιλοι μου ....
φορτωμενοι δωρα για την μοσχαρα (εμενα τιποτα...:cry:)
Αναμεσα λοιπον στα διαφορα καλουδια,της φεραν κ μια 7αρα της virbac adult large & medium αναγραφει...καλη φαινεται...μου κανε εντυπωση γιατι ηξερα την μαρκα σαν μαρκα φαρμακων κ ομολγουμενως πρωτη φορα συναντω την ξηρα αυτη (κ νομιζα οτι της ηξερα ολες οσες κυκλοφορουν στην Ελληνικη αγορα) κ δεν βρισκω κ τιποτα online (κατι στα Γαλλικα μονο,αλλα τα λιγα που εμαθα στο Γυμνασιο δεν επαρκουν για να βγαλω ακρη...)
Οι ερωτησεις μου λοιπον
Την ξερει κανεις ρε παιδια?την εχει δωσει κανεις?
Υστερα αυτο το HPM που λεει τι στον διατανο ειναι???
Και τελος,την ανοιξα (πιο πολυ απο περιεργεια) κ περαν οτι εχει εντονη μυρωδια,η υφη της ειναι...περιεργη...κολλωδης...ειναι νορμαλ αυτο?
Τελος αυτουνου ληγει...λετε να την ειχε το πετσοπ σε καμια βιτρινα κ να την χτυπαγε ο ηλιος γιαυτο ναναι ετσι ή ειναι νορμαλ?
Να την δωσω???
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ευχαριστω...:)
τοχα βρει κ γω αυτο
feedback δεν μπορω να βρω...στα Ελληνικα...
εχω το βιτσιο να διαβαζω παντα feedback κ αναλογως να πραττω
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δυστυχως ειναι ιστορια αμαρτωλη...ξαναεψαξα τωρα (εχω κ το κακο συνηθειο να κανω εκκαθαριση...),κ βρηκα πχ αυτο (που στα ματια μου-οπου δεν καταλαβαινω γρι-φαινεται μιλανε για την virbac) http://www.boursorama.com/forum-virbac-1rPVIRP-1
κ αλλα τετοια,επι της ουσιας φορουμ'ς βρισκω,αλλα κ παλι δεν βγαζω ακρη

Βρισκω πληροφοριες κ στα Αγγλικα,λιγες κ κυριως αφορουν τον κωδικο vetcomplex...

(τρεχαγυρευοπουλος κ σια ...)

Δλδ για να καταλαβετε τι ψαχνω...δεν με νοιαζει τι λεει η εταιρεια,τι λενε οι καταναλωτες με νοιαζει...κ αυτους δεν μπορω να βρω με τιποτα
 
  • Like
Reactions: spyv


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
στα ελληνικα δεν καταφερα να βρω ουτε εγω, γαλλικα και αγγλικα μονο. με μια γρηγορη ματια λενε καλα λογια, αλλα φανταζομαι οτι δε βοηθαει αυτο και πολυ...

hpm πρεπει να σημαινει hospice palliative medicine (hospice palliatif medicine;). αν δε σημαινει αυτο, δεν μπορω να καταλαβω τι σημαινει.

υ.γ. το link που εβαλες δεν το πολυκοιταξα, εχει "απειρα" θεματα και αν καταλαβα καλα πρεπει να γραφουν για αλλα προιοντα.
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
η υφη της ειναι...περιεργη...κολλωδης...ειναι νορμαλ αυτο?
εδώ το λέει για τις puppy βέβαια, αλλά μπορεί να ισχύει και για άλλους κωδικούς και να δικαιολογεί το "γλιτσερό" της υπόθεσης.
http://www.thevetsplace.com/advice/dogs-info/puppy-care/item/181
  • Fat (Duck or Pig Fat) is cold-coated (“creamed”) around each kibble – for maximum palatability
 


SophieD

New Member
26 Αυγούστου 2015
1
1
28
Εδώ καταναλωτής! Δίνω στον Έκτορ εδω και 5-6 μήνες την adult small and toy δεν ξέρω αν έχει διαφορά στα συστατικά η σε κάτι άλλο με την δική σου πάντως εγώ κατέλειξα σε αυτή μετά από πολλές δοκιμές τροφής καθώς ο μικρός έχει κάποιες ευαισθησίες στομαχικές (εμετοί, αέρια και δεν σημαζεύεται) μέχρι που σώθηκα με αυτή. Τέλος τα αέρια και λοιπές ενοχλήσεις, κόπρανα μαλακά και σχηματισμένα, τρίχωμα λαμπερό χωρίς να μαδάει γενικότερα δεν εχω παράπονο γιατί επίσης δεν τρώει ο τι του σερβίρεις κάνει και τον δύσκολο! Όσο για την υφή ειναι όντως σχετικά υγρή αλλά αυτό νομίζω έχει να κάνει με τα λίπη της τροφής κατα τ άλλα πολύ μυρωδάτη και πολύ καλή για μένα καθώς ταλαιπωρήθηκα πολυ για να βρω μια να του ταιριάζει! αυτά απο μένα.
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
καλησπερα σας!
εχω τρια σκυλια ολα στειρωμενα ,μικροσωμα τα δυο πλεον πανε στην τριτη ηλικια που λεμε ενω το αλλο ειναι 3χρονων. στο ενα ηλικιας 8χρονων κ κατι πλεον αντιμετωπισα περισυ παρα πολυ σοββαρο θεμα με το στομαχι της κ πηγα σε δυο γιατρους με ακτινογραφιες ,εξετασεις κ ζοριστηκα πολυ οικονομικα καθοτι ανεργη οποτε δυσκολα τα βγαζω περα. ο κτηνιατρος μου καποια στιγμη ειναι αποκλειστικος αντιπροσωπος της εταιριας στο ηρακλειο κ μου την συστησε για δοκιμη γιατι λεει βοηθαει τα οργανα τον ζωων μας ,δοντια κτλ. δεν ξετρελλαθηκαν τα ζωα μου κ στο 1,5κιλο επι τρια ζωα που σου κραταει μια βδομαδα δεν βλεπεις μεγαλη διαφορα στα κοπρανα τους. να σημιωσω το ενα ειδικα ειχε θεμα με τα κοπρανα του με βλενα κτλ κ κατι σαν κοκους μικρους μεσα. δεν εκανα καλλιεργεια κοπρανων ομως γιατι δεν ειχα τοτε τα χρηματα δυστηχως θα την κανω ομως. επειδη πλεον μετα απο κ αυτη την εμπειρια κ επειδη εχει τρομαξει το ματι μου με οσα εζησα γιατι ειδα στις ακτινογραφιες διογκωση στο στομαχι του ζωου (το ζωο επινε κ ετρωγε ομως κανονικα κ δυστηχως για κοκονι ειναι 9κιλα σχεδον κ πρεπει να αδυνατησει). αλλαξα δυο τρεις τροφες μετα απο αυτην την τροφη κ ειδα καποια διαφορα στα κοπρανα μετα απο 4μηνες αλλα ακομα που κ που βλεπω βλεννα κ περα απο αυτο δεν εχει χασει γραμμαριο το ζωο μου! πραγματικα δεν ξερω τι να κανω να παρω τσουβαλι στην τροφη αυτη που ειναι ανωτερη ποιοτητα μηπως δω διαφορα στους δυο μηνες? τι με συμβουλευεται? ποιος ξερει αναλυτικα να μας πει εδω τα παντα για την τροφη αυτη? ειμαι σε απογνωση. το τριχωμα στα ζωα μου ειναι θαμπο,ενεργεια εχουν ομως τεραστια διαφορα στα κοπρανα δεν ειδα. περνω μια τροφη χωρις γλουτενη greenfree με λαχανικα μεσα,ψαρι κ κοτοπουλο αλλα στα ιδια λεφτα εχει την virbact οποτε δεν ξερω τι να κανω εαν η αλλη ειναι ανωτερη απο πολλες τοτε να την παρω ρε παιδια μηπως χασει κιλα το ζωο κ δω διαφορα πριν παθει κατι...δεν ξερω τι να κανω. οποιος ξερει ας μου στειλει ενα μην.εστω. με πληρης πληροφοριες για την τροφη αυτη κ ποια οργανα βοηθαει. επερνα χρονια απο κτηνιατριο μια τροφη happydog αλλα ειχε μεσα γουτενη νομιζω κ ο κτηνιατρος ο αλλος τοτε δεν μου ειχε πει κατι. απο τοτε εχω παθει εμμονη γιατι χασαμε στην οικογενια μας το ζωο της θειας μου κ ηταν ξαφνικο κ εφταιγε η διατροφη κ απο τοτε προσεχουμε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3