Ο Ορφεας (Bull terrier)


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Συνονοματε,ομολογω να πω πως μολις διαβασα το thread,ειχα κυριολεκτικα δακρυσει. Η αγαπη σου για τον ορφεα φαινεται οτι ειναι απεριγραπτη και συγχαρητηρια για την υιοθεσια. θελω να σε ρωτησω,μηπως εισαι καλλιπολη- χατζηκυριακειο πειραια? εβλεπα εχθες εναν μπουλακο,ολοιδιο να περπατα καμαρωτος και ειχα την απορια αν ο ιδιοκτητης ησουν εσυ..
 
  • Like
Reactions: spyv












spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
σημερα ο ορφεας πηγε στη γιατρο του για τις ετησιες εξετασεις. στις περσινες, προσθεσαμε και αυτη για το σκουληκι της καρδιας.
πηρε bravecto και αγορασαμε λουρακι petprotector για το καλοκαιρι (τερμα το τσιτσιδι).
η γιατρος μου προτεινε να του κανουμε υπερηχο καρδιας για προληπτικους λογους κι εγω συμφωνησα.
τα αποτελεσματα μας θα βγουν τη δευτερα. μετα θα προχωρησουμε στον υπερηχο.
θα ενημερωσω μολις εχω νεωτερα. ας ελπισουμε οτι θα πανε ολα καλα. δε σας κρυβω οτι μια αγωνια την εχω.

υ. γ. το μωρο μου ζυγιστηκε και ειναι 26,50 κιλα :love:. η γιατρος μου ειπε οτι ειναι λιγο τσουπωτουλης. ματαια προσπαθησα να της αλλαξω γνωμη. δε σας κρυβω οτι μου αρεσει που ειναι ετσι στρογγυλοκαμωμενος :rolleyes::love:.
υ. γ. 2 εκανε θραυση στο γυναικειο φυλο (αναμενομενο).
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αφου εχει μια καρδουλα αντι για μυτουλα (κ δεν αναφερθηκα καν κ στα πιτσιλωτα αυτακια)...φυσικα κ εκανε θραύση!
Αντε καλο καλοκαιρι να εχουμε!
 








myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Έλα, τσουπωτός και αηδίες!!! Ό,τι bt έχω δει στον δρόμο ήταν σαφώς πιο γεμάτα απ' τον Ορφέα... Να δεις που η γιατρός θα είναι από αυτές τις μανιακές με τις δίαιτες... :p:D
 
  • Like
Reactions: spyv














PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Μπράβο. Όλα καλά!!!(y)

Επειδή όμως είσαι τις λεπτομέρειας… Αν και θεωρώ ότι οι δείκτες ουρία και κρεατινίνη είναι εντάξει, και αφού θα τον υποβάλεις στην ταλαιπωρία του υπέρηχου, να εξετάσουν με προσοχή και τα νεφρά. Τον λόγο τον γνωρίζεις.

Πες στην γιατρό σου χαιρετίσματα… Για την ηλικία του, την εικόνα του (εσωτερική και κλινική), και την ζωή που κάνει, έχει περιθώριο +3 κιλά μυϊκή μάζα. Αν ήταν μικρότερος θα έλεγα +5…
 
  • Like
Reactions: spyv


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
να σου πω τη μαυρη μου αληθεια για τον υπερηχο, δεν ειμαι και 100% σιγουρος αν θα τον κανω.
δε μου φαινεται παραλογο να το ζηταει, αλλα και παλι δε θελω "προληπτικα" να τον υποβαλω σε δοκιμασιες.
θα δω και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα :).
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3