Θα τον πουλούσατε για 100000?




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Του έλεγα ΝΑΙ και ότι θα του τον πάω αύριο σπίτι μαζί με τα πράγματα του, έφευγα σφαίρα για την πιο κοντινή φιλοζωική τσίμπαγα ένα και του το πήγαινα. Αποτέλεσμα; και το σκυλάκι θα έβρισκε σπίτι και εγώ τα 100κ τα έτρωγα σε σουβλάκια. Greek rules o_Oo_O
 
  • Like
Reactions: myEnzo


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Συγνώμη αυτός ο καραγκιόζης που φώναξε μετά την γυναίκα με το παιδάκι τελικά θα τον πουλούσε δηλαδή ε; Ουστ!
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Συγνώμη αυτός ο καραγκιόζης που φώναξε μετά την γυναίκα με το παιδάκι τελικά θα τον πουλούσε δηλαδή ε; Ουστ!
Θέλω να πιστεύω ότι ο σκύλος είναι της γυναίκας του...:(:(:mad::mad:
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Συγνώμη αυτός ο καραγκιόζης που φώναξε μετά την γυναίκα με το παιδάκι τελικά θα τον πουλούσε δηλαδή ε; Ουστ!
Φαντάζομαι τον άντρα μου να'χει βγάλει βόλτα ένα απ'τα αγόρια, να του σκάει ο τύπος με 100 χιλιάρικα και να μου κάνει την πλάκα του αιώνα. Και βασικά δε θα ρωτούσε, θα έκανε ό,τι κι αυτός, ανακοίνωση "Αγάπη μου, πουλάμε τον Άιζακ για 100.000" και μετά θα πέθαινε στα γέλια με τη φάτσα μου

ΥΓ - Edit: Κι αν το συνέχιζε θα πέθαινε γενικώς.
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
επι του θεματος,θεωρω οτι,στην πραγματικη ζωη και δη ελληνικη το 95% θα τον εδινε και με πολυ λιγοτερα...προσωπικα θα πληρωνα για να τον στειλω...:p
 
  • Like
Reactions: Anniegr


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
επι του θεματος,θεωρω οτι,στην πραγματικη ζωη και δη ελληνικη το 95% θα τον εδινε και με πολυ λιγοτερα...προσωπικα θα πληρωνα για να τον στειλω...:p
Καλά κι ο άντρας μου (πολύ τον μελετάω σήμερα) τα ίδια λέει αλλά όταν μας ζήτησαν την Prada ούτε να το συζητήσει δεν ήθελε (για τον Άιζακ ή τον Ίγκυ παίζει κι αυτός να πλήρωνε πάντως)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Στο θεμα μας. Ολα αυτα τα κοινωνικα πειραματα του γιουτιουμπ μ εχουν καπως κουρασει και δε λενε και κατι στην τελικη. Τα βρισκω και λιγο εκβιαστικα και αδικα. Δηλαδη αν καποιος τα ειχε οντως απιστευτη αναγκη : θεμα ζωης ή θανατου, θα ηταν καθαρμα αν τα επαιρνε; Γιατι να μπει καποιος σε τετοιο χαζο διλημμα.
Το ξερω οτι ειναι μια βλακειουλα και δε θα πρεπε να δωσω τοση βαση αλλα εχω φορτωσει τωρα!! Και δεν ξερω και γιατι!!! :p
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν ξερω ποσους θα μπορουσαν να ειχαν κοψει στο μονταζ για να δειξουν αυτο που ηθελαν,οπως το ηθελαν.
η πρωτη αντιδραση σιγουρα ολων θα ηταν το οχι,αν ομως μας εδεινει περιθωριο να το σκεφτουμε μια δυο μερες.........
πιστευω ομως οτι μεγαλο ποσοστο θα τον εδινε τον σκυλο του για τοσα λεφτα
 
  • Like
Reactions: kok


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Το "τερατώδες" ποσό και ο γραφικός/κωμικός τρόπος προσέγγισης των ιδιοκτητών με την βαλίτσα στο χέρι, οδηγεί με εξαιρετική σιγουριά στην άρνηση της προσφοράς
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
@AGRIAN καπου συμφωνω καπου διαφωνω, με καλυπτουν οι απαντησεις απο @noni_papa & @betty coltrane καπου αλλου...αντιλαμβανεσαι ομως οτι ΑΝ το βαζεις στην ιδια μερια την αντιμετωπιση σου και του Χριστοφορου υποτιμας τον εαυτο σου, ετσι;

και εχω να πω και εγω πραματα "για την αλλη μερια" αλλα νομιζω οτι ηδη το εχουμε συζητησει περισσοτερο απο οσο σηκωνει για ενα οφ-φορουμ θεμα.

υγ: Καλως τον Τασο τον "εχω διαβασει μονο την πρωτη αναρητηση" :p
 




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Ζήτησε ο διευθυντής της τρία-έψιλον συνάντηση με τον αρχιεπίσκοπο.
Στην συνάντηση του λέει διευθηντης:

-Πατερ θα κάνουμε δωρεά ενα σεβαστό ποσο στην εκκλησία αλλα θα
θέλαμε μια χάρη.
-Τι χάρη παιδι μου; Σε ακούω πες μου.
-Εεε... να θα θέλαμε στο "πάτερ ημών" εκει που λέει "τον άρτον ημών
τον επιούσιο" να το αλλάξετε σε "την Coca Cola ημών την επιούσιαν"
-Τι ειναι αυτα που λες παλιόπαιδο... έξω απο εδω γρήγορα, φώναξε ο
πάτερ.
-Μα θα σας δώσουμε ενα εκατομμύριο!
-Ρε όξω που σου λεω που θα μας εμπαίζεις.
-Πάτερ να τα κάνουμε δυο τα εκατομμύρια;
-Φευγα θα παρω την μαγκούρα. Για ποιους μας πέρασες;
-Καλα θα φύγω αλλα πρώτα θα τα κανω τέσσερα τα εκατομμύρια
-Ξεδιαντροπε τωρα περνώ την αστυνομία να σε κανονίσει (και πιάνει
το τηλέφωνο)
-Ενταξι φεύγω αλλα το στρογγυλέβω στα δέκα εκ. τι λες;

Ο πάτερ μελάνιασε πέρνει τηλέφωνο και φωνάζει:

-ΑΚΑΚΙΕ ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΤΟΠΟΙΟΥΣ;
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Ας προσπαθήσουμε να μένουμε στην θεματολογία του φόρουμ και σε κόσμιο επίπεδο.
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Συμφωνώ με @takisft το ποσό φάνταζε για φάρσα. Με πιο χαμηλό νούμερο και με λίγο χρόνο παραπάνω μια χαρά θα το έδιναν.
Εγώ τις δικές μου τις δίνω και τζάμπα - μου χουν καταστρέψει τη ζωή. :LOL:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ο όλος τροπος που ηταν στημενο,η βαλιτσα,το ποσό,ο κουστουμαρισμενος,φάνταζε πολυ candid camera ok
Αλλα δε νομιζω οτι κανεις μας θα εδινε το σκυλί του για ολα τα λεφτα του κοσμου
Ειναι τα μωρα μας,ακομη κ για τους πιο hardcore,οσα κ αν εχουν μασουλησει oσο κ αν μας εκνευριζουν ωρες ωρες οσες "θυσιες" κ εχουμε κανει για χαρη της,τα παντα ολα,κ αρουραιος ναταν,κ χρυσοψαρο,ακομη ακομη κ κατσαριδα (μηδαμινο affection status) απτην στιγμη που κατι το μεγαλωνεις το φροντιζεις το χεις εννοια μοιραζεσαι την καθημερινότητα σου μαζι του...δεν το πουλας σαν αντικειμενο απτη μια στιγμη στην αλλη
 




canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Ναι, θα τον πουλούσα όπως πουλάει ο εκτροφέας τα σκυλιά του επειδή "αλλάζει εκτροφή" ή "τα δίνει σε καλά σπίτια" διότι δε μπορεί να τα κρατά όλα και να είναι και "ανταγωνιστικός"...

Ναι, θα τον πουλούσα όπως πουλά ο εκπαιδευτής "έτοιμα, εκπαιδευμένα, ενήλικα" σκυλιά...

Ναι, θα τον πουλούσα όπως καθημερινά πωλούνται σκύλοι και όπως καθημερινά χρησιμοποιούνται σκύλοι για 1002 πράγματα και δεν ζουν "σε καλά σπίτια" ή "οικογένειες" αλλά σε box και kennels ή σε αυλές και κτήματα.

Γιατί να μη πουλήσω ένα σκύλο σε κάποιον άλλο, ενώ την ίδια ώρα αγοράζω ζώα (μέρη τους συνήθως) για να τα φάω;

"Δεν μου έκανε τελικά και τον έδωσα"... Πόσες φορές το έχουμε ακούσει αυτό και το θεωρούμε απόλυτα φυσιολογικό αφού μιλάμε με επαγγελματία ή με άνθρωπο που ασχολείται ή θέλει να ασχοληθεί με κάποιο κυνάθλημα;

Επίσης, με τόσα λεφτά θα μπορούσα να σώσω πάρα πολλές άλλες ψυχούλες που βασανίζονται και ταλαιπωρούνται... Θα μπορούσα να βοηθήσω πολλούς ανθρώπους που βοηθούν ακόμα περισσότερα σκυλιά και έτσι το καλό θα ήταν πολλαπλάσιο του "κακού" (εξάλλου, δεν μίλησε κανείς για κάτι κακό... απλά θα αλλάξει χέρια ένας σκύλος).

Στην ρητορική ερώτηση "Θα πουλούσατε τον σκύλο σας για 50-100-200 χιλιάδες ευρώ αν κανείς δεν μάθαινε ότι το κάνατε και αν δεν ήταν ανάγκη να το δηλώσετε δημόσια σε φόρουμ για σκυλιά;" μπορεί και να είχαμε άλλο αποτέλεσμα.

Αν και έγραψα αρκετά "Ναι" πιο πάνω και έθεσα προβληματισμούς, δεν μπορώ να πω ότι ξέρω τι θα απαντούσα με απόλυτη σιγουριά... Αυτό μπορώ να πω... :)
 
  • Like
Reactions: jimboGS


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
εγω θα του ελεγα παρτον μαζι με την μικρη κι το γατοσογο, αλλα μην ερθεις αυριο μεθαυριο να μου πεις μα μου... τους πηρες τερμα.
κι θα ετρεχα σε δρομο που θα πεφταν φυλλα με ματι γυαλισμενο παρανοικου κι θα φωναζα...ελευθερος...ελευθερος...μουαχαχαχαχα

Βασικα τον Αλπεν μονο με τα προβληματα που εχει δεν θα τον επαιρνε κανεις... θα εχανα στην τιμη...αχαχαχαχαχ
 
  • Like
Reactions: vrmode and Nizinny


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf