Ψάχνω Papillion


Papillon

New Member
20 Μαϊου 2017
4
0
49
Καλησπέρα και χαίρομαι ιδιαίτερα που σας βρίσκω :)
Είχα μέχρι τον Νοέμβριο μια πανέμορφη κούκλα, ένα papillion το οποίο δυστυχών μετά απο 16 χρόνια μαζί με άφησε. Απο τότε ψάχνω ένα σκυλάκι ίδιας ράτσας και σήμερα ανακάλυψα το forum το δικό σας. Αν θα μπορούσατε να με βοηθήσατε θα σας ήμουν ευγνώμων.

Γιώργος
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Γιώργο υπάρχει ελληνικό εκτροφείο με παπιγιόν, απευθύνσου στον ΚΟΕ (κυνολογικο ομιλο Ελλαδας) για υπάρχουσα γέννα και λοιπά στοιχεία.
 
  • Like
Reactions: mareco


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Καλησπέρα και καλως ήρθατε! Έχετε μιλήσει με κάποιον εκτροφέα?

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ βρήκα αυτό: https://www.dogforum.gr/community/threads/Ηπειρωτικός-νάνος-Σπάνιελ-papillon.12612/
Αναφέρονται 2 εκτροφείς αλλά το θέμα είναι λίγο παλιό οπότε κοιτάξτε αν οι δυο που αναφέρονται εκτρέφουν ακόμα.

Πάντως το σίγουρο είναι πως πρέπει να βρείτε εκτροφέα είτε εδώ είτε στο εξωτερικό. Αν δεν βρείτε, κοιτάξτε και σε φιλοζωικές έχουν υπέροχα μικρόσωμα σκυλάκια :)
 
  • Like
Reactions: mareco


Papillon

New Member
20 Μαϊου 2017
4
0
49
Γιώργο υπάρχει ελληνικό εκτροφείο με παπιγιόν, απευθύνσου στον ΚΟΕ (κυνολογικο ομιλο Ελλαδας) για υπάρχουσα γέννα και λοιπά στοιχεία.
Έχω απευθυνθεί στον ΚΟΕ και με παρέπεμψε σε έναν εκτροφέα στη Χίο αλλά δεν βρήκαμε κάτι.
 


Papillon

New Member
20 Μαϊου 2017
4
0
49
Καλησπέρα και καλως ήρθατε! Έχετε μιλήσει με κάποιον εκτροφέα?

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ βρήκα αυτό: https://www.dogforum.gr/community/threads/Ηπειρωτικός-νάνος-Σπάνιελ-papillon.12612/
Αναφέρονται 2 εκτροφείς αλλά το θέμα είναι λίγο παλιό οπότε κοιτάξτε αν οι δυο που αναφέρονται εκτρέφουν ακόμα.

Πάντως το σίγουρο είναι πως πρέπει να βρείτε εκτροφέα είτε εδώ είτε στο εξωτερικό. Αν δεν βρείτε, κοιτάξτε και σε φιλοζωικές έχουν υπέροχα μικρόσωμα σκυλάκια :)
Σας ευχαριστώ για το λινκ θα κάνω μια επαφή αν και νομίζω με την κα Δεκαριστού έχω έρθει σε επαφή. Θα στείλω ενα request παντως.
 






Papillon

New Member
20 Μαϊου 2017
4
0
49
Καλησπέρα και σας ευχαριστώ. Επικοινώνησα και με τους 2. Αν έχετε και κάτι άλλο στα υποψιν σας θα ήταν σουπερ.
:)