Κοκκίωμα ???


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
καλησπερα σε ολους και ολες. πριν δυο εβδομαδες βρηκα ενα μικρο τσιμπουρι λιγο πανω απτα ματια του σκυλου και ενα αστερι φιλος πηρε και το εβγαλε με την πενσα....(κραξτε ελευθερα , εκανα λαλακια που τον αφησα να βαλει χερι το ζωο) Φανηκε πως βγηκε ολοκληρο αλλα εχει δημιουργηθει ενα μεγαλουτσικο σπυρι/λιπωμα και εδω και 2 βδομαδες δεν εχει φυγει. Καθως ελειπα και στο εξωτερικο ολες αυτες τις μερες δεν εστειλα καποιον αλλο να δει τι ειναι και σημερα που γυρισα και τον πηγα στην κτηνιατρο μου ειπε Κοκκίωμα. και οτι μπορει να φυγει μονο με αναισθησια και χειρουργειο και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα αφησει Ουλη...
Γνωριζει κανεις κατι παρομοιο η εχει καποια αλλη λυση?
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
καλησπερα σε ολους και ολες. πριν δυο εβδομαδες βρηκα ενα μικρο τσιμπουρι λιγο πανω απτα ματια του σκυλου και ενα αστερι φιλος πηρε και το εβγαλε με την πενσα....(κραξτε ελευθερα , εκανα λαλακια που τον αφησα να βαλει χερι το ζωο) Φανηκε πως βγηκε ολοκληρο αλλα εχει δημιουργηθει ενα μεγαλουτσικο σπυρι/λιπωμα και εδω και 2 βδομαδες δεν εχει φυγει. Καθως ελειπα και στο εξωτερικο ολες αυτες τις μερες δεν εστειλα καποιον αλλο να δει τι ειναι και σημερα που γυρισα και τον πηγα στην κτηνιατρο μου ειπε Κοκκίωμα. και οτι μπορει να φυγει μονο με αναισθησια και χειρουργειο και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα αφησει Ουλη...
Γνωριζει κανεις κατι παρομοιο η εχει καποια αλλη λυση?
Το μόνο που ξέρω είναι αυτό που έχω στην δική μου πλάτη και δεν το έχω αφαίρεσει... Γιατί δεν περνεις μια δεύτερη γνώμη? Το σημάδι φοβάσαι? Είχαμε κάνει χειρουργείο στον συγχωρεμενο τον Μπόμπυ για λυπωμα στο κρανίο και όντως είχε μείνει σημάδι
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ναι δεν θα ηθελα να μεινει καποιο σημαδι η ουλη γιατι ειναι και φατσα καρτα... οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ χαλιεμαι... τεσπα
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.096
10.051
Athens
Το σημάδι θα πρεπε να είναι το τελευταίο που μας απασχολεί.
Αν εσύ ας πούμε σκίσεις το φρύδι σου και μείνει σημάδι απο τα ράμματα θα κρυφτείς στο υπόγειο να μην σε βλέπουν?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Απ'ότι θυμάμαι, ο μπέμπης κατεβαίνει σε εκθέσεις μορφολογίας. Ισως γι'αυτό τον λόγο, προβληματίζεται ο theokets. Αλλιώς πραγματικά, ένα τόσο δα μικρό σημαδάκι, είναι το τελευταίο που πρέπει να απασχολεί :)

Δηλαδή το κοκκίωμα, δημιουργήθηκε από το δάγκωμα; Δεν το έχω ψάξει.

Edit: Διαβάζω ότι είναι αλλεργικού τύπου, και ότι μπορεί να αντιμετωπιστεί και με φαρμακευτική αγωγή. Πάρε και μια δεύτερη γνώμη και βάλε μας καμιά φωτό, να το δούμε.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.630
7.738
Να πάρεις δεύτερη γνώμη. Όχι για το σημάδι που το θεωρώ, με συγχωρείς κιόλας, αστείο να σε προβληματίζει αλλά για την νάρκωση και όλη την επέμβαση που μπορεί να μην χρειάζεται.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.630
7.738
Δεν τον βάζω σε τέτοια διαδικασία για κανένα λόγο. Απλά ρώτησα και μου είπε έτσι
Μπορεί όμως να πρέπει να τον βάλεις.
Αν δεν εμπιστεύεσαι τον κτηνίατρο σου με κλειστά μάτια, που κανένα δεν εμπιστεύομαι πλέον έτσι εγώ, πάρε δεύτερη γνώμη.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.630
7.738
Ψυχουλάκι μου. Δεν μπορώ ρε συ είναι σαν να βλέπω τον δικό μου, έχει θλιμένο ύφος αλλα είναι μούτρο φαντάζομαι με χρυσή καρδιά!
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω με τον φίλο που άφησες να του βγάλει το τσιμπούρι τώρα..αλλά τι το θελεις και συ!!!
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ψυχουλάκι μου. Δεν μπορώ ρε συ είναι σαν να βλέπω τον δικό μου, έχει θλιμένο ύφος αλλα είναι μούτρο φαντάζομαι με χρυσή καρδιά!
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω με τον φίλο που άφησες να του βγάλει το τσιμπούρι τώρα..αλλά τι το θελεις και συ!!!

Τι να με στεναχωρήσεις...Τώρα εγινε και δεν την ξανακάνω την βλακεία. Τον σκύλο δεν τον ακουμπάει κανείς. Αυτό είναι το ύφος του αλλά είναι ψυχούλα και πολύ πονηρός !!!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Μπορεί να γινόταν αυτό έτσι κι αλλιώς και να μην φταίει ο φίλος.
Μπορεί επίσης, να φύγει σχετικά εύκολα, με απλή αγωγή.
Μπορεί και να καλυφθεί από τρίχες και να μην φαίνεται.
Πολλά μπορεί.
Αν δεν το πειράξεις και μείνει ως έχει, θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο μέλλον;
Αυτό μάθε, και αν όχι, ή αν δεν φεύγει με κάποιο φάρμακο, μην ασχολείσαι.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
μου ειπε η κτηνιατρος οτι δεν δημιουργει καποιο θεμα. ειναι καθαρα αισθητικο. παραγει υγρο ο οργανισμος και καλυπτει τον εξωτερικο παραγοντα/εχθρο ωστε να τον απομονωσει απο το σωμα. καποιο ειδος αμυνας δηλαδη.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Τότε μπορεί να φεύγει με κάποιο αντιφλεγμονώδες πχ
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Μη σκας,εμεις ειχαμε βγαλει ολοκληρη κουμουτσα (καπου ειχε χτυπήσει,κατι την ειχε τσιμπησει?,ποτε δε καταλάβαμε) επεσε μπολικη φουσικορτ κ βάμμα ιωδιου κ μετα απο κανα δυο μηνες δεν ειχε μεινει τιποτα.
Τωρα εαν την παρατηρησω πολυ ωρα,εγω που ξερω οτι ειναι εκει γιατι καποιος αλλος δεν το βλεπει καν,βλεπω ενα τοσα δα μικρο ατριχο σημαδακι.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ποσο ακυρο μπορει να ειναι αυτο που ειπε ο γιατρος.. σε τοσο απογνωση πια;;:confused::confused: τα εχουμε παθει αυτα ποσες φορες αλιμονο απλα στο κοντοτριχο θα φανει λιγο μεχρι να φυγει.. φουσικορτ να θυμασαι εγγυηση:cool::LOL: περαστικα σας τελειο μουτρακι!!
 
  • Like
Reactions: theokets




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.468
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma