Barf και διακοπες?


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
33
6 μηνων pit bull το ταιζω barf Απο 4 μηνων, το καλοκαιρι θα παμε.διακοπες προς αρτα μερια και αναρωτιεμαι τι θα κανω με τη τροφη του, θα λειπουμε σιγουρα για 20 μερες.. οπως δν.γινετε να.μεταφερω τοση τροφη συν οτι ειναι κ.ενα ταξΙδι 4 ωρες κ δεν ξερω αν θα αντεξουν καλοκαιριατικα στο πορτπαγκαζ...οποτε να.του παρω ξηρα για αυτες μερες?μαγειρευτο? Η ακομα.καλυτερα υπαρχει καποιος.συμφουριτης απο αρτα που να ξερεις κανα καλο μπαρφομαγαζο? Ευχαριστω πολυ
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.096
10.051
Athens
Φορητό ψυγείο με παγοκύστες είναι μια λύση για να κουβαλήσεις κάμποση τροφή μαζί σου.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Βρισκεις ένα τοπικο κατάστημα μπουτίκ κρεάτων και προμηθευεσαι κρέατα από εκεί. ;)
Καλό είναι να ενισχύουμε την τοπική οικονομία. :D
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
33
Φορητό ψυγείο με παγοκύστες είναι μια λύση για να κουβαλήσεις κάμποση τροφή μαζί σου.
μεσα στο αμαξι θα εχω 2 σκυλους την μανα μου, τον πατερα μου και αποσκευες! οποτε καταλαβαινεις θα κρεμιεμαι εξω απο το παραθυρο για να χωρεσουμε :D
 
  • Like
Reactions: vrmode


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ακομα και 20 μερες να τρωει καμια καλη ξερη τροφη- δεν θα παθει και τιποτα!
Απο την αλλη- ολο και καπιο κρεοπολειο θα υπαρχει και για 20 μερες απλα παιρνεις απο κει κρεατα. Λιγο ακριβα θα σου βγει- αλλα τι να κανεις?
 
  • Like
Reactions: Nizinny and vrmode


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
33
κρεοπωλειο για κρεατα και να το μαγειρευω εννοεις?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.096
10.051
Athens
κρεοπωλειο για κρεατα και να το μαγειρευω εννοεις?
Ναι - αφού δεν προλαβαίνεις να το καταψύξεις, το βράζεις λίγο και έτοιμος. Όπως γράφει και πιο πάνω η frenchiefan δώσε και μερικές φορές ξηρά, δώσε και κανα βρασμένο και με 2-3 πρώτες μέρες την κατεψυγμένη μπαρφ που θα χεις μαζί να ξεπαγώνει μια χαρά είσαι.

Ε μα πας κι εσύ 20 μέρες διακοπές ...ανήκουστο!
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
33
ενα καλοκαιρι περιμενω ο αμοιρος,τι να κανω... παντως θα κανουν και οι 2 τους ζωαρα.. θα τους αφηνω στη θαλασαα και στα βουνα ελευθερους για 20 μερες, θα ειναι ο παραδεισος τους!
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Sorry για το off-topic.
Για κάποιο λόγο εδώ και καιρό, δεν μου φαίνονται τα μηνύματα της @FrenchieFan .. Σαν να έχουν διαγράφει από καθε νημα.. Το αναφέρω,μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server..
Μάλιστα, σύμφωνα με την @vrmode,υπάρχει και σε αυτο το νημα μήνυμα της,το οποίο δεν μπορώ να δω.
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Sorry για το off-topic.
Για κάποιο λόγο εδώ και καιρό, δεν μου φαίνονται τα μηνύματα της @FrenchieFan .. Σαν να έχουν διαγράφει από καθε νημα.. Το αναφέρω,μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server..
Μάλιστα, σύμφωνα με την @vrmode ,υπάρχει και σε αυτο το νημα μήνυμα της,το οποίο δεν μπορώ να δω.
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
Sorry για το off-topic.
Για κάποιο λόγο εδώ και καιρό, δεν μου φαίνονται τα μηνύματα της @FrenchieFan .. Σαν να έχουν διαγράφει από καθε νημα.. Το αναφέρω,μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server..
Μάλιστα, σύμφωνα με την @vrmode,υπάρχει και σε αυτο το νημα μήνυμα της,το οποίο δεν μπορώ να δω.
δες μηπως καταλαθος εχεις πατησει το κουμπι "αγνοηστε αυτο το μελος".
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
δες μηπως καταλαθος εχεις πατησει το κουμπι "αγνοηστε αυτο το μελος".
Αυτό ήταν τελικά!! Ευχαριστώ πολύ...Καλημερα!!
@sake σίγουρα για 20 μέρες δεν θα υπάρξει θεμα. Οπως ανέφεραν και οι προλαλησαντες, μια καλή ξηρά σίγουρα θα καλύψει σε ένα μεγάλο μέρος την barf..Το καλύτερο όμως θα ήταν να βρεις κάποιο κοντινό κρεοπωλείο, που σίγουρα θα υπάρχει..
 
  • Like
Reactions: spyv


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.096
10.051
Athens
Αυτό ήταν τελικά!! Ευχαριστώ πολύ...Καλημερα!!
Λογικό. Άμα όλη μέρα προσπαθείς να κάνεις πρόβες σε ονόματα όπως Ιασουναμιζιουζίτσουχατσατοριμιχο πατάς ό,τι κουμπιά νά ΄ναι!

ενα καλοκαιρι περιμενω ο αμοιρος,τι να κανω...
Eνώ οι υπόλοιποι όλο το χρόνο τρέχουμε στις αράχωβες και στις μυκόνους. :p Με τόσες μέρες διακοπές ας φάει και λεμονόκουπες ο σκύλος! :D
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Εγω θα εκμεταλλευόμουν τη δυνατότητα να φαει κρεας με γευση ,ποιότητας, που δύσκολα βρισκεις αθηνα, δηλαδή θα εψαχνα για κρεοπωλειο ντοπιο σε κανα χωριό κοντά.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Μπαρφομάγαζο στην Άρτα ούτε καν... Είτε θα την ετοιμάζεις μόνος σου εδώ (Κάποιος μου έλεγε ότι τα κοτόπουλα Ανέζας κάπου πουλάνε πολύ οικονομικά, θα τσεκάρω και θα σου πω) είτε θα παραγγέλνεις από Αθήνα και θα στη φέρνουν εδώ, το κάνουν κι άλλοι...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma