Σκουλήκια στα κόπρανα


Maya_2017

New Member
7 Μαϊου 2017
3
0
50
Καλησπέρα σας

Είμαι νέα στο forum και παράλληλα νέα σκυλομάνα με κουταβάκι 6 εβδομάδων το οποίο πήραμε εχθές.
Είδα σήμερα σκουλήκια στα κακά του, πολύ μεγάλα, γύρω στα 12cm. Της έχω δώσει ήδη από εχθές μία δόση πάστα Banminth και άλλη μία σήμερα, είχα μιλήσει με γιατρό την Παρασκευή πριν την πάρουμε. Γράφω γιατί διάβασα λίγο στο internet και είδα ότι μπορεί να είναι και αρκετά σοβαρό παρόλο που είναι συχνό. Βασικά με ανησυχεί γιατί σε φάσεις τρέμει. Κατά τ' άλλα είναι δραστήρια, ζωηρούλα και τρώει κανονικά.
Να ανησυχώ; Αύριο απόγευμα έχω κλείσει να την πάω στον κτηνίατρο.

Ευχαριστώ!
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καταρχάς να σου ζήσει το μωρό!
Τα σκουλήκια στα κακά του τα βλέπεις γιατί πήρε την πάστα και άρα τα αποβάλει από τον οργανισμό του, οπότε πρόκειται για κάτι φυσιολογικό (σε νιώθω πάντως, κι εγώ την πρώτη φορά που τα είδα κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό...). Τώρα το τρέμουλο μπορεί να είναι κι απ' τον φόβο του, πρώτη μέρα στο σπίτι γαρ. Αύριο που θα το δει ο γιατρός θα σε κατατοπίσει καλύτερα.
Άνοιξέ του κι ένα δικό του θέμα να μας συστήσεις την μπέμπα σου και να μας βάλεις και καμιά φωτό :);)
 
  • Like
Reactions: Maya_2017


Maya_2017

New Member
7 Μαϊου 2017
3
0
50
Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές και για την καθησύχαση ;)
Θα βάλω φωτογραφία της σύντομα.

Και πάλι ευχαριστώ πολύ!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ε...ναι...από γέννα θα ήταν. Δεν φύτρωσε :)
Από γέννα όμως, που δεν έπρεπε να έχει γίνει;
Και αφού δυστυχώς έγινε, ακόμη πιο δυστυχώς, την επιβραβεύσαμε αποκτώντας το κουτάβι; Μάλλον ε; :(

... δυστυχώς δεν μπορούσε να μείνει άλλο με τη μαμά της
Κλασσική δικαιολογία. Η πιο συνηθισμένη :notworthy:
 


PantelisCocker

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2016
86
68
40
Μην ανησυχείς, όλοι έχουμε περάσει το σοκ με τα σκουλήκια. Θα τη δει ο γιατρός και όλα κουλ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3