brit premium adult s τροφή


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Αν σε ανησυχεί πάντως, ψάξ'το. Εσύ ξέρεις το σκυλί σου καλύτερα απ' όλους.
Για το λάδι καρύδας μελέτησε το καλά, θέλει προσοχή στην ποσότητα και την ποιότητα του λαδιού.
 


zeledaki

Well-Known Member
3 Απριλίου 2016
240
170
26
Χίος
Αν σε ανησυχεί πάντως, ψάξ'το. Εσύ ξέρεις το σκυλί σου καλύτερα απ' όλους.
Για το λάδι καρύδας μελέτησε το καλά, θέλει προσοχή στην ποσότητα και την ποιότητα του λαδιού.
εννοείται :)
Ευχαριστώ και παλι
 
  • Like
Reactions: bat-iris


Antonis Akita

Member
28 Δεκεμβρίου 2016
15
4
34
Παιδιά δωστε εντυπώσεις οσοι έχετε ταΐσει profine... Επισης παρατήρησα οτι γραφει σχετικά μικρές ημερήσιες ποσότητες. Στην πραξη όντως ισχύουν;
 


Antonis Akita

Member
28 Δεκεμβρίου 2016
15
4
34
Επανέρχομαι στην ερώτηση που έκανα έχει τλκα κανεις γνώμη απο την τροφή profine?
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
brit premium ταιζω σταθερα εδω και δυο χρονια απροβληματιστα μια και ειμαστε αλλεργικοι...αρχικα την junior κι εδω και κατι μηνες την adult...κοπρανα νορμαλ,αλλα τσιμπλα παιζει,ειδικα μολις μπει η ανοιξη...απο τριχωμα μαδαμε σταθερα,αλλα φυσιολογικα...
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
,
brit premium ταιζω σταθερα εδω και δυο χρονια απροβληματιστα μια και ειμαστε αλλεργικοι...αρχικα την junior κι εδω και κατι μηνες την adult...κοπρανα νορμαλ,αλλα τσιμπλα παιζει,ειδικα μολις μπει η ανοιξη...απο τριχωμα μαδαμε σταθερα,αλλα φυσιολογικα...
Υπόαλλεργικη αν δεν κάνω λάθος είναι η brit care όχι η premium.Προσωπικα έχοντας χρησιμοποιείσει και τις δύο θεωρώ την care πολύ ανώτερη
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Υπόαλλεργικη νομίζω είναι μόνο η brit care .Εγώ έχοντας χρησιμοποιείσει και τις δύο θεωρώ την care κλάσεις ανώτερη
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
δεν μιλαω για φαρμακευτικη υποαλλεργικη...η μπριτ που αναφερω τεκμηριωμενα δεν ειναι αλλεργιογονος...
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
δεν μιλαω για φαρμακευτικη υποαλλεργικη...η μπριτ που αναφερω τεκμηριωμενα δεν ειναι αλλεργιογονος...
Εξαρτάται σε τι έχει αλλεργία στο σκυλί. Εγώ πχ που έχω αλλεργικό στα καλαμπόκια, δεν μπορεί να φάει την premium χωρίς να μείνει καραφλό
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Εξαρτάται σε τι έχει αλλεργία στο σκυλί. Εγώ πχ που έχω αλλεργικό στα καλαμπόκια, δεν μπορεί να φάει την premium χωρίς να μείνει καραφλό
το ιδιο ακριβως ισχυει και με φαρμακευτικη υποαλλεργικη,εαν το ζωο ειναι αλλεργικο σε καποιο απο τα συστατικα της...

η τεκμηριωση που λεω αφορα,περαν του δικου μου και καποιων τριτων σκυλιων που ηταν και τροφικα αλλεργικα,χωρις να εχει διαπιστωθει το ακριβες αλλεργιογονο,τα οποια συνηλθαν σε ενα ποσοστο ανω του 80% με την συγκεκριμενη τροφη...

ο βικτωρ την εποχη της εξαρσης μπορουσε να τραφει αποκλειστικα και μονο με hills z/d, αλλα οι φαρμακευτικες δεν προβλεπεται να δινονται για πανω απο 6 μηνες συνεχομενα,οποτε οταν ηρεμησε επρεπε να βρω καποια κλασσικη που να μην τον ενοχλει...

μετα απο πολλες δοκιμες και πολλα 100ρικα με orijen,acana,barking heads,earthborn και δυο τρεις ολιστικες που ουτε καν θυμαμαι μαρκες,εκανε δουλεια η φθηνη brit...προταθηκε οπως εγραψα και πριν σε φιλους με αντιστοιχα θεματα και ειδαν επισης το φως το αληθινο...

κατα συνεπεια μπορω να πω,με πολυ μεγαλο ποσοστο βεβαιοτητας οτι η συγκεκριμενη λειτουργει πολυ καλα σε περιπτωσεις τροφικων αλλεργιων και ιδιαιτερως ευαισθητων γαρστρεντερικων...κανει σε ολα τα σκυλια...? σαφως και οχι,αλλα μεχρι στιγμης οπου δοκιμαστηκε εκανε θαυματα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3