Ο Λυκοσκυλος Που Εγινε Αρνακι...!


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Καλησπερα... ειχε δυο μερες το κοριτσακι μου που ηταν ανορεκτο κι δεν ειχε κι διαθεση κι πηγαμε στο γιατρο. Ειχε πυρετο εκανε κι αιματολογικες...μας ειπε οτι ειναι υποπτη για ερλιχιωση κι ξεκιναμε θεραπεια για δεκα μερες με εναμιση χαπι πρωι βραδυ vibramicin .κι μετα παλι αιματολογικες κι ισως ενεσιμη αγωγη. Τι να πω κι bravecto ki scalibor κι απο ολα ειχε.
Εχω ξενερωσει βασικα νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα με την υγεια των σκυλιων μου.
Εν το μεταξυ δεν εχω κι ιδεα πως κι τι ειναι η ερλιχιωση. Διαβασα ενα αρθο αλλα χεστηκα πανω μου κι ειπα να μην γινω αλλο γιατρος του ιντερνετ κι να αφησω τον κανονικο να μου τα πει...
είχαμε περάσει κι εμείς σε πολύ αρχικό στάδιο (τίτλος αρνητικός, λίγο χαμηλά αιμοπετάλια, οπότε μάλλον ακόμα δεν είχαν αναπτυχθεί τόσα αντισώματα για να φανεί σε τίτλο). Εμάς άρχισαν να μας ανεβαίνουν αμέσως τα αιμοπετάλια και απλά ολοκληρώσαμε τον στάνταρ μήνα αγωγής. Ενέσεις δε είχαμε χρειαστεί. Όλα μια χαρά θα πάνε και το κορίτσι θα είναι μια χαρά :love:(y)
 
  • Like
Reactions: jimboGS




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Περαστικα γρηγορα κ αγυριστα ναναι!
Στην θεση σου επειδη έχεις κ τον Αλπεν,θακανα κ σαυτον εξετασεις προληπτικα!
Επισης κ ενα ευχέλαιο ξεματιασμα θυμιατισμα λιβανισμα (καποιοι καινε φασκόμηλο) κοκ
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Ευτυχως το κοριτσακι μου δειχνει να ζωηρευει σημερα το βραδυ οταν γυρισα απο την δουλεια με εκανε σκατα απο πανω μεχρι κατω...καλα παμε... ποια ευχέλαια κι ξεματιασματα πρεπει να προσλαβω παπα μονιμο
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Περαστικα γρηγορα κ αγυριστα ναναι!
Στην θεση σου επειδη έχεις κ τον Αλπεν,θακανα κ σαυτον εξετασεις προληπτικα!
Επισης κ ενα ευχέλαιο ξεματιασμα θυμιατισμα λιβανισμα (καποιοι καινε φασκόμηλο) κοκ
ο αλπεν ετσι κι αλλιως κανει συχνα για τον θυρεοειδή του κι τα κοιταμε
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
με γειες...αγραντζουνιστο,ατρακαριστο...

με βαζεις σε σκεψεις...
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Περαστικά και αγύριστα και προσέλαβε κανέναν βουντού-έξπερτ.
Πάντως ααααν σε παρηγορεί αυτό, ανάμεσα σε καλαζάρ και ερλείχια, διαλέγεις ερλείχια εύκολα. Με μία θεραπεία θα γίνει περδίκι.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Περαστικά και αγύριστα και προσέλαβε κανέναν βουντού-έξπερτ.
Πάντως ααααν σε παρηγορεί αυτό, ανάμεσα σε καλαζάρ και ερλείχια, διαλέγεις ερλείχια εύκολα. Με μία θεραπεία θα γίνει περδίκι.
καλα ναι σιγουρα. ουτε καν θελω να το σκεφτομαι για καλαζαρ
σημερα καναμε αιματολογικες παλι. μια χαρα παει... vibramicyn κι αγγιος ο θεος για αλλες 10 μερες
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Ενάμιση; Τι εναμιση; Πόσα κιλά είναι το κορίτσι;; Εμας γιατί μας έδωσε 2 πρωί 2 βράδυ;;; Θα μου τον ξετινάξει, ήδη φαίνεται να τον πειράζει στο στομαχι (και ποιός ξέρει πού ακόμα)... Πόσες μέρες σύνολο ο κύκλος βιμπραμισίν σε σας;;

Περαστικά και αγύριστα!
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Πολύ είναι ρε συ το 2 και 2. Κι εγώ 1,5 κι 1,5 έδινα για 30 κιλά σκύλο. Για ρώτα ξανά.
 
  • Like
Reactions: Estranged


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Φορτώνω... Τι ξαναρώτα τώρα πια, 30 μέρες μου πε έτσι κι αλλιώς, τις έκλεισε χθες... Είπα να το πάω 2-3 μέρες ακόμα γιατί άκουσα από άλλους ότι οι κτηνίατροί τους λένε 40ήμερο πιο ασφαλές πλέον. Το κόβω και από Δευτέρα εξετάσεις... :mad::mad:

Τα νεφρά του που ήταν τσιμπημένα μην πειράχτηκαν μόνο... Τα νεύρα μου....
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Ρε παιδιά, ο κάθε γιατρός όσες μέρες θέλει το δίνει; Εμείς όταν κάναμε θεραπεία, της το έδωσα 28 μέρες. Μετά από καιρό άλλη κτηνίατρος μου είπε ότι πλέον το σχήμα είναι 21 μέρες.
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Ε, τι να κάνουν και οι κτηνίατροι, πειραματίζονται πάνω μας. Πού θα πάει, κάποια στιγμή θα καταλήξουν κάπου.

Πάντως το κοινά αποδεκτό νομίζω σχήμα είναι των 30 ημερών.
 
  • Like
Reactions: bat-iris


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3