Χάβει μύγες και πιανει πουλιά στον αέρα!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ο λογος για το ακρως σιχαμερό Παντα-Παντα! Ειναι φοβερός. Απο τη μια μερια παντως εχω σταματησει να εχω μύγες στο σπιτι, απο την αλλη ομως βλεπω το σίχαμα να πηδάει ψηλά και να τις τρωει ζωντανές και αηδιάζω. Επισης τον εχω πιάσει να βουτάει τουλαχιστον δυο πουλάκια που πετούσαν χαμηλά στον κηπο και να τα τρωει! Επαθα φρικη.

Απο την αλλη το χαμένο το Μουφ εξακολουθεί να καταβροχθίζει μωρά λαγουδακια και σημερα μαλιστα στη βολτα βρηκα το διαολο μου προσπαθωντας να σταματησω το Παντα-Παντα απο το να πηδάει ψηλά μαζι με το λουρί για να χάψει μύγες, ενω το Μουφ προσπαθούσε να με αναχαιτίσει ούτως ωστε να καταβροχθίσει ενα αποκεφαλισμένο βατράχι που το ειχε πατήσει αυτοκινητο και ειχε γινει χαλκομανία.

Καμια φορα αναρωτιεμαι πώς μπορουν. Και αφου μπορουν πώς δεν εχουν πιάσει ακομα καμια πανούκλα να τα κακαρωσουν. Απο την αλλη βεβαια μου θελουν και τα γκουρμεδικα τα δικα μου, τρομαρα να τους ερθει!
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Κοντό πεπτικό σύστημα = no time for bacterial growth. Στην φύση τρώνε και ψιλοσαπισμενα στανταρακι χωρίς κανένα απολύτως θέμα. Δεν είναι άνθρωποι με 10χλμ κοκορέτσι
 
  • Like
Reactions: Sara


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σωστά, αλλά αυτό δεν τα κάνει λιγότερο σιχαμεροτατα κοιλιοδουλα. :p
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Για να θεωρείς αυτά τα πράγματα σιχαμερά σε σκύλο πρέπει να αναθεωρήσεις το τι εστί σκύλος.
Το ίδιο σοκ έπαθε η γυναίκα μου όταν συνειδητοποίησε ότι οι κότες τρώνε τα droppings τους.
Ζώα είναι, ξέρουν μόνο σαβουρα βιβρ:LOL:
 
  • Like
Reactions: Sara


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σωστά, αλλά εγώ τα έχω μάθει αλλιώς, στις χλιδές τους και τα πασακλίκια τους και ζουν σαν το Μαχμούτ Πασά Δράμαλη. Τρώνε τα ωραία μαγειρευτά τους, μέχρι δηλαδή γύρο αληθινό ελληνικό τρώνε τώρα που αγόρασα αληθινό μηχάνημα για γύρο. Γιατί θέλουν το βρωμερό πτώμα του βατράχου και τις μύγες; Άσε που με πιάνει η ψυχή μου με τα αθώα πουλάκια και τα λαγουδάκια.

Μ' αρέσει που μου έλεγε κάποτε η κτηνίατρος του Μουφ να μην το κακομαθαίνω με ανθρώπινο φαΐ διότι μετά δεν θα θέλει το σκυλίσιο. Μωρέ και το ανθρώπινο τρώει και το σκυλίσιο και τα βρωμερά και σιχαμερά. Πτιαχχχχ!

Και μετά έρχονται και να με γλύψουν! Ξανα-ματα-πτιαχχχ!

Ευτυχώς που δεν τρώνε και τα σκατά τους ή άλλων σκύλων όπως κάνουν κάτι άλλα σιχάματα. Πτιαχχχχ! Βεβαίως το Μουφ τρώει σκατά αλόγων και γλύφεται κι από πάνω και βρωμοκοπάει! Πτιαχχχχχ!
 
  • Like
Reactions: d3ac0n




d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Ευτυχώς που δεν τρώνε και τα σκατά τους ή άλλων σκύλων όπως κάνουν κάτι άλλα σιχάματα. Πτιαχχχχ! Βεβαίως το Μουφ τρώει σκατά αλόγων και γλύφεται κι από πάνω και βρωμοκοπάει! Πτιαχχχχχ!
Γιατι εισαι το ματι του Sauron που δεν κοιμάται και τα βλέπεις ολα; :ROFLMAO:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Γιατι εισαι το ματι του Sauron που δεν κοιμάται και τα βλέπεις ολα; :ROFLMAO:
Καλά, έλα απο δω να σε δω να κανεις ζαφτι κυρίως το Μουφ και τα λέμε...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ξεκίνα να δίνεις BARF στα παιδιά να δουν μια άσπρη μέρα :LOL:
Μπα, προσπάθησα και φάγανε τον ώμο κιμά με μισή καρδιά. Μαγειρεμένα τα θέλουν και γκουρμεδικα, π.χ. ντολμαδάκια με χούμους ορεκτικό, ταραμοσαλάτα, μελιτζανοσαλάτα, τζατζίκι και τυρί. Μετά έρχεται το πρώτο πιάτο και θέλουν και επιδόρπιο και καφέ. Μάχη γίνεται κάθε μέρα. Αφου όταν είμαι κάπου καλεσμένη απολαμβάνω το γεύμα μου χωρίς τους δυο φαγάνες να με τριγυρνάνε απο παντού.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf