Ένα μεγάλο ΓΕΙΑ και από εμάς !!!!!


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Σιγουρα θα χρειάζεται καποιος χρόνος, ειναι και εφηβος πια και η μικρη τωρα θα ναι μες την ορεξη φανταζομαι....και μη τον λες στριφνο, μπορει να διαβαζει dogforum :LOL: Ασε που εστω λιγο και απο μακρια που τον ειδα μια χαρα παιδαρος ειναι.:rolleyes:
Η μικρή θέλει οοολη μέρα να κοιμάται ! Την μεγάλη βόλτα την πήρα μαζί κ πέθανε στην κούραση, ενώ την άφησα να περπατήσει μόνο 20 λεπτά ( κ πολύ πρέπει να λέω ) !
Ο Μαξ πάλι είναι μέσα στην βλακεία της εφηβείας κ δεν στέκεται σε ένα μέρος πάνω από 1 δεύτερο !!
Καλός είναι ο μ@λ@κ@κος μου , απλά εγώ ήμουν τελείως άπειρη κ στην πρώτη φάση τον είχα "κάψει" λίγο.Μετά έτρεξα να μαζέψω τα ασυμμάζευτα !! Ε! σε αυτήν την φάση είμαστε ,τώρα αρχίζουν να αποδίδουν οι καρποί !
 
  • Like
Reactions: medusa


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Τη στιγμη που αποφασισαμε να κρατήσουμε τη Σιλβα αρχισα να κλαιω τον Φοιβο μου που ειχε φυγει 6 χρονια πριν...
Ολα νορμαλ....
Η μικρή κουραζεται ακομα...θα ερθει συντομα ο καιρος που θα αντέχουν το ιδιο...και εκει θα κουραζεδαι εσυ χα χα

Ισως θα έπρεπε να τα βγαζεις χώρια βολτα....για να περνας χρονο μονο με το Μαξ να του ερθει πιο μαλακά η νεα συνθηκη; να εχει κ λιγο αποκλειστικότητα κ να συνηθισει πιο ομαλα;; δεν ξερω σκέφτομαι δυνατα...
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Τη στιγμη που αποφασισαμε να κρατήσουμε τη Σιλβα αρχισα να κλαιω τον Φοιβο μου που ειχε φυγει 6 χρονια πριν...
Ολα νορμαλ....
Η μικρή κουραζεται ακομα...θα ερθει συντομα ο καιρος που θα αντέχουν το ιδιο...και εκει θα κουραζεδαι εσυ χα χα

Ισως θα έπρεπε να τα βγαζεις χώρια βολτα....για να περνας χρονο μονο με το Μαξ να του ερθει πιο μαλακά η νεα συνθηκη; να εχει κ λιγο αποκλειστικότητα κ να συνηθισει πιο ομαλα;; δεν ξερω σκέφτομαι δυνατα...
Χαίρομαι που είμαστε πολλοί !!!!

Τον Μαξ τον βγάζω 3 βόλτες , στην μια από τις 3 παίρνω κ την μικρή . Την μεγάλη βόλτα. Λες να μην την παίρνω ούτε εκεί;
Ίσως να την παίρνω στις 2 μικρές να μην κουράζεται κ αυτή κ την μεγάλη να την κάνω μόνο με τον Μαξ .
 




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
πολυ κουκλι η μικρη,να σας ζησει και να χετε μια καλη συμβιωση! περιμενουμε φωτο απο τις βολτες σας με τα δυο πλεον σκυλακια σας
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Κι εγώ τις πρώτες μέρες με τον Αμπού στενοχωριόμουν κι έκλαιγα για τον Ρόκυ που πέθανε 5 χρόνια πριν, οπότε φαντάζομαι ότι αν τον είχα κι εδώ να με βλέπει με τον Αμπού θα ένιωθα χειρότερα. Πιστεύω σε λίγες μέρες θα σταματήσεις να νιώθεις έτσι, θα βρείτε τις ισορροπίες σας, θα συνηθίσουν και τα ίδια τα κουτάβια να συνυπάρχουν!

Καλή συμβίωση με τα κουκλάκια!! :X3:
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Χαίρομαι που είμαστε πολλοί !!!!

Τον Μαξ τον βγάζω 3 βόλτες , στην μια από τις 3 παίρνω κ την μικρή . Την μεγάλη βόλτα. Λες να μην την παίρνω ούτε εκεί;
Ίσως να την παίρνω στις 2 μικρές να μην κουράζεται κ αυτή κ την μεγάλη να την κάνω μόνο με τον Μαξ .
Εγω ετσι θα εκανα νομιζω....
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Γεια σας !!!!

Μήπως πρέπει να φτιάξω νέο θέμα για την μικρή λέτε ή να αλλάξω το παρόν ;

4η μέρα σήμερα μαζί .... Η μικρή έχει αρχίσει κ τον βάζει στο βρακί της !!!
Του παίρνει τα παιχνίδια , του γρυλιζει να μην της τα πάρει ,του έχει πάρει τον καναπε , κ τα 2 του κρεβάτια . Τον κάνει ότι θέλει ! Αυτός κάθεται κ την κοιτάει ο φουκαράς !

Θέλει ο μεγάλος να παίξουν tug μεταξύ τους κ επειδή αυτή δεν έχει δύναμη κ ταχύτητα , την περιμένει να το πιάσει κ της το τραβάει πιο μαλακά για να τα καταφέρει η μικρή !

Με έχει συγκινήσει το αγόρι μου !

Υγ
Η μικρή κοιμάται κάπως έτσι συνήθως κ θέλει χαδακια στην κοιλιά κ "νιαουρίζει" χ
IMG_2573.JPG
εδώ σαν χαζά κοιτάνε το flash της κάμερας στον καθρέφτη καθώς μασουλάνε από ένα κουκλάκι !IMG_2564.JPG

Θα το παραδεχτώ !! Είμαι ερωτευμένη !!!!!
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλημέρα σε όλους !!!!

Παιδια δεν ήξερα ποσο δύσκολη είναι η βόλτα
με δυο σκυλιά !!!! Μου έχει βγει η πίστη !!!!
Η μικρή πάει όπου να ναι κ ο μεγάλος μπερδεύεται κ αυτός !!!

Τις μεγάλες βόλτες τα βγάζω μόνα τους , για να τρέξει ο Μαξ κ να παίξουμε, κ για να έχω κ ένα 30λεπτο με την μικρή για εντολές κ σωστό περπάτημα ! Μην φανταστείτε ότι έχω καταφέρει κ τπτ τρομερό προς το παρόν !!!!

Η μικρή είναι ο ακριβώς αντίθετος χαρακτήρας από τον Μαξ !!!! Ατρόμητη , δεν φοβάται τπτ , θέλει χάδια κ αγκαλιές από παντού !
(κλασικό παράδειγμα η ηλεκτρική , ο Μαξ μόλις την ξεκινήσω βγαίνει στο μπαλκόνι , η μικρή πρώτη της φορά , την πήρε καβάλα κ την έγλειφε !!! )

Αν σας πω ότι με "ξενίζει " λίγο γιατί έχω συνηθίσει τον μεγάλο που θέλει χάδια μόνο από εμένα , θα με πείτε τρελή ... !

Παρόλα αυτά , ο μεγάλος έχει αρχίσει κ "αντιγράφει" λίγο την μικρή στην φιλικότητα της με τους άλλους .... Όχι ότι θα πάει για χάδια , αλλά θα πάει να τους μυρίσει κ θα τους αφήσει να τον πλησιάσουν !
 




Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλημέρα σας !

Η μικρή από χθες το μεσημέρι εχει πεθάνει στην διάρροια ...
Μας είπε η κτηνιατρος να της δώσουμε λαπά με κοτόπουλο κ ένα σιρόπι ercefuryl . Το θέμα είναι ότι ούτε με τον λαπά έγινε τπτ . Κάνει από χθες ανα ώρα σχεδόν διάρροια . Τώρα το πρωί είχε κ λίγο αίμα. Πιθανότατα λέει από τον ερεθισμό του εντέρου . Το ζήτημα είναι ότι δεν την έχει βοηθήσει ούτε ο λαπας ούτε το σιρόπι προς το παρόν .

Υπάρχει πιθανότητα να βρω κάποια κλινική που να πουλάει κλινικές τροφές gastrointestinal σήμερα ; Έχετε κάτι υπόψιν ;
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Καλημέρα και περαστικά σας! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με κλινική, αλλά αν παρεις τροφή πάρε τις κονσέρβες κάνουν θαύματα. Ο λαπάς που της έδωσες πως ήταν; Το κοτοπουλο πρέπει να μην έχει καθολου λίπη και πέτσα, ούτε λάδια ούτε τίποτα. Επίσης, παίζει να έχει τίποτα ενδοπαρασιτα η μικρή;
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Καλημέρα και περαστικά σας! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω με κλινική, αλλά αν παρεις τροφή πάρε τις κονσέρβες κάνουν θαύματα. Ο λαπάς που της έδωσες πως ήταν; Το κοτοπουλο πρέπει να μην έχει καθολου λίπη και πέτσα, ούτε λάδια ούτε τίποτα. Επίσης, παίζει να έχει τίποτα ενδοπαρασιτα η μικρή;
Σε ευχαριστώ πολύ!

Δεν νομίζω να έχει παράσιτα ... Πήρε πριν μια εβδομάδα milbemax για δεύτερη φορά κ δεν έβγαλε κάτι .

Εννοείς να μην πάρω την ξηρα αλλά κονσέρβα ;

Έβρασα το στήθος , χωρίς πέτσα . Από τον ζωμό που έμεινε αφαίρεσα το λίπος κ έβρασα το ρύζι .
Μετά ανακάτεψα μικρά κομματάκια με το ρύζι κ της έδωσα . Μην φανταστείς ποσότητα . Πολύ λίγο μου είπε ...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Οι κονσερβες ειναι πολυ καλες ναι!

Μπορεις αντι για λαπα να χρησιμοποιήσεις πουρέ γλυκοπατατας.

Πρόσεχε παρα πολυ μην αφυδατωθει.

Τωρα...
μισώ που θα στο πω,αλλα μονο αυτο μουρχεται στο μυαλο,
κ αφου κραταει κ απο χθες τι να κανω?θα στο πω...
αν κ σιχαινομαι να τους στειλω κ πελατεια...τεσπα...
υπαρχει το πετ βετ της ραχιωτη στην π.ραλλη (νικαια) που ναι παντα ανοιχτο (δε ξερω που μενεις κ αν σε βολευει)
Καλου κακου εννοειτε παρε ενα τφ πριν ξεκινησεις να πας (αν πας) 210-4907142.

Εγω αμα την πιανει διάρροια (1 φορα στα 3 χρονια κ αν) της βραζω κ ενα αυγο κ της το δινω με ριγανιτσα.

Περαστικα της!
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Οι κονσερβες ειναι πολυ καλες ναι!

Μπορεις αντι για λαπα να χρησιμοποιήσεις πουρέ γλυκοπατατας.

Πρόσεχε παρα πολυ μην αφυδατωθει.

Τωρα...
μισώ που θα στο πω,αλλα μονο αυτο μουρχεται στο μυαλο,
κ αφου κραταει κ απο χθες τι να κανω?θα στο πω...
αν κ σιχαινομαι να τους στειλω κ πελατεια...τεσπα...
υπαρχει το πετ βετ της ραχιωτη στην π.ραλλη (νικαια) που ναι παντα ανοιχτο (δε ξερω που μενεις κ αν σε βολευει)
Καλου κακου εννοειτε παρε ενα τφ πριν ξεκινησεις να πας (αν πας) 210-4907142.

Εγω αμα την πιανει διάρροια (1 φορα στα 3 χρονια κ αν) της βραζω κ ενα αυγο κ της το δινω με ριγανιτσα.

Περαστικα της!
Σε ευχαριστώ παρα πολύ!
Πιστεύω ότι μπορεί να περιμένει μέχρι αύριο το πρωί να την πάω στην κτηνίατρο . Βέβαια δεν ξέρω αν συνεχίσει κ την υπόλοιπη μέρα αν θα λέω τα ίδια .....
Θα το έχω υπόψιν πάντως μήπως χρειαστεί ...(εύχομαι όχι ).

Πίνει νερό μόνη της συχνά η αλήθεια είναι .
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Ναι αυτό εννοώ. Όσες φορές τις εχω πάρει ειδα πολύ γρήγορα απολεσματα και χωρίς αντιβιωσεις και χάπια. Βέβαια, δε νομιζω να σε συμφέρει οικονομικά η κονσέρβα απο την ξηρά λόγω κιλών και ποσότητας, αν θυμάμαι έχεις μεγαλόσωμα.
Την ξηρά μπορει και να μη την φάει ενώ την κονσέρβα σιγουρα θα την τσακίσει.
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
24 ώρες νηστικιά. (ο λαπάς είναι για μετά και νερόβραστος, όχι στο ζουμί του κοτόπουλου)
το νερό με μέτρο, πάντα φρέσκο.
αν έχεις, ένα καπάκι πόσιμη αλόη μέσα (σκέτη, όχι με τα αρώματα)
κανονικά το ercefuril.
με τόσα σκουπίδια στους δρόμους, την γαστρεντερίτιδα την έχουν στο τσεπάκι.
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
κι εγω για πληρη νηστεια ξερω...ενα 24ωρο και ισως και 36ωρο και ταιζεις το βραδυ ελαφρα νεροβραστο κοτοπουλο με νεροβραστο λαπα, πολυ μικρη ποσοτητα, τυπου 150ή200γρμ κοτοπουλο και αλλα τοσα λαπα. και πορευεσε αναλογως.
 
  • Like
Reactions: elpinor and mareco




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.778
Τι απέγινε καλε εντελει?
Συνήλθε?
Πηρα το θαρρος να πω, οτι φαινεται καλύτερα η τσουπρα... :D Και οτι ειναι μια θεα και κανει τα αγορια οτι θελει :love::love::love:
20170626_122022_007.jpg

η φωτογραφια ανεβηκε χωρις γονικη συναίνεση, αλλα δε μπορεσα να κρατηθω!!! Ελπιζω να με συγχωρεσει η μαμα Taitienitsa :oops:
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf