Belcando


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Γεια σας παιδια..σημερα πηρα πρωτη φορς την belcando.ακουσα οτι ειναι καλη τροφη αλλα περιεχει αλατι.υπαρχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα?γνωριζει κανεις?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Μια χαρα τροφη ειναι η belcndo. Χρονια ταϊζω σκυλια, γατια (leonardo το αντιστοιχο για γατες). Ολα καλα. Αν κατσει καλα στο σκυλι σου συνεχιζεις, αν οχι αλλαζεις, οχι απαραιτητα τροφη, μπορεις να αλλαξεις κωδικο;
Εσυ τι κωδικο πηρες;
 


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Μια χαρα τροφη ειναι η belcndo. Χρονια ταϊζω σκυλια, γατια (leonardo το αντιστοιχο για γατες). Ολα καλα. Αν κατσει καλα στο σκυλι σου συνεχιζεις, αν οχι αλλαζεις, οχι απαραιτητα τροφη, μπορεις να αλλαξεις κωδικο;
Εσυ τι κωδικο πηρες;
Κωδικο εννοεις με κοτοπουλο η κατι αλλο?με σολωμο πηρα
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Κωδικο εννοεις με κοτοπουλο η κατι αλλο?με σολωμο πηρα
Ναι, αυτο εννοω. Δες πως τη δεχεται το σκυλι. Δες τριχωμα,κοπρανα, διαθεση. Θες καλο τριχωμα, σφιχτα κοπρανα και καλη διαθεση.
Πολλα σκυλια θελουν μια περιοδο μεταβασης στη νεα τροφη και καποια αλλα δεν τα ενοχλει ακομα και αν πανε κατευθειαν.
Δοκιμασε το αλλιως βαζε λιγο απο την παλια και λιγο απο την καινουργια και σιγα σιγα ελατωνε την ποσοτητα απο την παλια μεχρι να την κοψεις εντελως.
 


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Ναι, αυτο εννοω. Δες πως τη δεχεται το σκυλι. Δες τριχωμα,κοπρανα, διαθεση. Θες καλο τριχωμα, σφιχτα κοπρανα και καλη διαθεση.
Πολλα σκυλια θελουν μια περιοδο μεταβασης στη νεα τροφη και καποια αλλα δεν τα ενοχλει ακομα και αν πανε κατευθειαν.
Δοκιμασε το αλλιως βαζε λιγο απο την παλια και λιγο απο την καινουργια και σιγα σιγα ελατωνε την ποσοτητα απο την παλια μεχρι να την κοψεις εντελως.
Του επαιρνα μια με αλογο γιατι ειχαμε υποψια οτι ειναι αλλεργικος , (real nature) οταν ηταν junior την ετρωγε βρεγμενη.μολις πηρα adult με το ζορι πηγαινει.κ τωρα ειπα να δοκιμασω αυτη.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Του επαιρνα μια με αλογο γιατι ειχαμε υποψια οτι ειναι αλλεργικος , (real nature) οταν ηταν junior την ετρωγε βρεγμενη.μολις πηρα adult με το ζορι πηγαινει.κ τωρα ειπα να δοκιμασω αυτη.
Η belcando εχει και κωδικους που ειναι grain free (χωρις σιτηρα). ΛΙγο ακριβοτερες αλλα μπορει να το δεχτει καλυτερα αν δεις οτι δεν τα παει καλα με αυτη που πηρες τωρα.
Εγω δεν ειχα θεμα παντως σε κανενα ζωο και εχω δοκιμασει αρκετους κωδικους.
 


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Η belcando εχει και κωδικους που ειναι grain free (χωρις σιτηρα). ΛΙγο ακριβοτερες αλλα μπορει να το δεχτει καλυτερα αν δεις οτι δεν τα παει καλα με αυτη που πηρες τωρα.
Εγω δεν ειχα θεμα παντως σε κανενα ζωο και εχω δοκιμασει αρκετους κωδικους.
Κατι λεει οτι πρεπει να βρεχεται η belcando.ισχυει κατι τετοιο ?εσυ την εβρεχες?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Κατι λεει οτι πρεπει να βρεχεται η belcando.ισχυει κατι τετοιο ?εσυ την εβρεχες?
Αναλογως τι δινεις. Ειναι ενας κωδικος croc κατι δεν θυμαμαι που λεει τα βρεχεις και κανουν και ζουμακι, ειναι επιτηδες για αυτο το σκοπο. Εγω ταιζω σενιορ γιατι η δικια μου ειναι μεγαλη, τις τα βρεχω γιατι εχω δει πως τις αρεσουν καλυτερα ετσι. Καποιοι λενε οτι δεν πρεπει να βρεχεις την ξηρα αλλα εγω δεν εχω δει να δημιουργει προβλημα.
 


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Αναλογως τι δινεις. Ειναι ενας κωδικος croc κατι δεν θυμαμαι που λεει τα βρεχεις και κανουν και ζουμακι, ειναι επιτηδες για αυτο το σκοπο. Εγω ταιζω σενιορ γιατι η δικια μου ειναι μεγαλη, τις τα βρεχω γιατι εχω δει πως τις αρεσουν καλυτερα ετσι. Καποιοι λενε οτι δεν πρεπει να βρεχεις την ξηρα αλλα εγω δεν εχω δει να δημιουργει προβλημα.
Ο croc με τι ειναι?εγω με το σολωμο λεες να το βρεξω?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ο croc με τι ειναι?εγω με το σολωμο λεες να το βρεξω?
Δε θυμαμαι με τι ειναι οι croc, μπες στη σελιδα τους, τα εχει αναλυτικα. Μην τις βρεξεις, δοκιμασε στεγνες και βλεπεις. Μεχρι τωρα πως ταϊζεις; στεγνα η βρεγμενα; απο αυτη που ταϊζεις τωρα.
 


Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Δε θυμαμαι με τι ειναι οι croc, μπες στη σελιδα τους, τα εχει αναλυτικα. Μην τις βρεξεις, δοκιμασε στεγνες και βλεπεις. Μεχρι τωρα πως ταϊζεις; στεγνα η βρεγμενα; απο αυτη που ταϊζεις τωρα.
Την εβρεχα γιατι αλλαζε δοντακια
 








Mariatzou

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2017
110
10
36
Εγω θα εδινα μια κροκετα μικρη σε μεγεθος για να την τρωει ευχαριστα. Μπες στο σαιτ της belcando και δες. Αυτη με το σολωμο πως ειναι;
Οταν παω σπιτι θα την ανοιξω και θα δω.να σου θεσω κ αλλο ενα ερωτημα που το χω απορια ,μιας και σε βρηκα:pρε συ τον βγαζω τρεις φορες τη μερα βολτα.οταν ειναι να γυρισουμε σπιτι δεν θελει να μπει μεσα .και τα μαλτεζακια φημιζονται οτι δεν θελουν πολυ βολτα αυτος εδω δεν ξερω τι παθαινει λες κ δεν τον βγαζω καθολου κανει:LOL: