Από 'δω ο Αμπού...












alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Είναι κούκλος κ φαίνεται ότι περνάτε τέλεια !!!

Σαν χαρακτηρας τώρα που μεγαλώνει πως είναι ;;
Χμμ... Πολύ υπάκουος στο σπίτι, έξω ακόμα είναι λίγο στον κόσμο του, όχι όσο στην αρχή, αλλά γενικά δε μας δίνει και πολύ σημασία!
Είναι πολύ ενθουσιώδης, όταν βλέπει π.χ. τον πατέρα μου που του έχει αδυναμία, χοροπηδάει και γαβγίζει. Με τον κόσμο και τα σκυλάκια που δεν ξέρει έχει βελτιωθεί πολύ, αλλά ακόμα είναι λίγο διστακτικός. Δεν έχει αφήσει ακόμα άλλο σκύλο να τον ακουμπήσει, μόνο αυτός ακουμπάει, κι αν δεν του δίνουν σημασία γαβγίζει μες στη μούρη τους!
Λιχούδης ΠΟΛΥ!
Χαδιάρης δυστυχώς όχι τόσο :p μου λείπουν οι μέρες που ερχόταν να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου!
Κλαψιάρης! Αν πας να του κάνεις κάτι που δεν του αρέσει, πριν προλάβεις να τον ακουμπήσεις κλαίει λες και τον σφάζεις!

Τον θαύμασα πολύ χτες, πήγαμε μετά από καιρό στο πατρικό μου, ήταν κι η αδερφή μου με τις κόρες της (1 & 3μιση ετών), τις συνηθίζει και δεν τις κυνηγάει πια! Επίσης ήταν άπειρα παιχνιδάκια, τουβλάκια, κουκλάκια κλπ στο πάτωμα που έπαιζαν, του είπαμε μια φορά "όχι αστο" και δεν τα πείραξε ποτέ, ακόμα κι όταν νόμιζε ότι δεν τον βλέπουμε! Πέρναγε από πάνω τους προσεκτικά να μην τα πατήσει!
Επίσης είχε έρωτα πιο παλιά με τις γλάστρες της μαμάς μου, χτες τον μαλώσαμε μια φορά και δεν ξαναπήγε!

Αυτά τα λίγα μου έρχονται τώρα! Σταματάω το σεντόνι εδώ :p
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
αρχιζει να περνει και αυτος πιο ενηλικο φατσονι!!! Αλλα παραμενει κουκλος και φοβερα χαριτωμενος!
 
  • Like
Reactions: alexouli






Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Πριν λίγες μέρες έκανα παράπονα ότι δεν έρχεται να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου πια, σήμερα είμαι άρρωστη και ήρθε μόνος του, χωρίς να του πω εγώ....:love::love::love::love::love::love:

View attachment 64451
View attachment 64450
Τι όμορφο κ γλυκό αγόρι είναι αυτό !!!!
Στο μεταξύ τέτοιους χρωματικούς συνδιασμους που πετυχαίνετε σε κάθε φωτο ούτε να τους είχατε μελετήσει!!!!
Φτου φτου σκόρδα !!!
 














alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Δεν ξερω αν το εχω ξαναγραψει αλλα επρπε να τον φωναζετε Snoopy με αυτα τα χρωματα. Κουκλος αλλα ολα τα λεφτα ειναι αυτη η μυτη.

Αληθεια, το ονομα πως προεκυψε;
Από τον Αλαντίν της Disney! Έτσι λένε τη μαϊμού του!
 




alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Είναι γνωστό ότι σε αυτή τη φάση ΔΕ σηκώνεσαι. Δεν κουνιέσαι. Δεν αναπνέεις. Μην τα ενοχλήσεις. Γιατί τέτοια ομορφιά, είναι ΕΓΚΛΗΜΑ να τη χαλάσεις! :love::love::love:
Χαχαχα τον χάιδευα, του μίλαγα, του έδινα φιλάκια μήπως και σηκωθεί και φύγει αυτός πρώτος, αλλά δεν! Τέντωνε λίγο τα πόδια του, δεν άνοιγε καν τα μάτια του! Τελικά άνοιξε η πόρτα, γύρισε ο "μπαμπάς" του και σηκωθήκαμε! Αλλιώς ακόμα εκεί θα ήμασταν!!:p
 


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Σήμερα ο Αμπού περπάτησε μαζί μας στο Pink the city, περίπατο για τον καρκίνο του μαστού. Έβαλε τα ροζ του και το μπαλόνι του :love: το οποίο έσκασε νωρίς έτσι όπως κυλιόταν στο χορτάρι:p
Ήταν πολύ καλός, δεν τον ενόχλησε καθόλου ο κόσμος κι η φασαρία! Κι έχει συνηθίσει πλέον τις ανηψιές μου να περπατάνε τριγύρω του και να τον πιάνουν!:love:

20171022_111356(0).jpg
20171022_111415.jpg
20171022_111444(0).jpg
20171022_111407.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma