η πιο γευστικη κονσέρβα / υγρή τροφη ?


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω, αν έχετε εμπειρία, ποιες είναι οι γευστικότερες κονσέρβες / υγρές τροφές. ακόμα και αμφιβόλου ποιότητας.

επίσης τρόπους για να γίνει το μαγειρευτό γευστικότερο.

ευχαριστώ
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Καλα τοσο "δυσκολο" ειναι το σκυλι σου? αν ναι σερβιρε του νηστικοπιτα 2-3 ημερες και θα στρωσει
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Οτι εχει κρεας ειναι γευστικο για τα σκυλια απ οσο εχω παρατηρησει..Απορριπτουν μαγειρεμενο κρεας;
 


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
το σκυλί μου είναι με νεφρική ανεπάρκεια. εκανε προτόκολο με ορούς και τρώει πάρα πολύ δύσκολα και όσο πάει και χειροτερεύει στο θέμα του φαγητού. η νηστικόπιτα ειναι out of the question...

πρέπει να τρώει κάτι έστω και λίγο. γι αυτό είπα πριν πάρω σβάρνα όλες τις κονσέρβες και τις υγρές τροφές αν έχετε υπόψη σας κάτι πολύ γευστικό.

μαγειρεμένο κρέας, κοτόπουλο, ρύζι κλπ για την ώρα δεν...
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Δοκιμασε βρασμενα εντοσθια με λιγο ρυζι και αυγο ελαφρως βρασμενο. Ποσες μερες δεν τρωει;ηλικια;
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
το σκυλί μου είναι με νεφρική ανεπάρκεια. εκανε προτόκολο με ορούς και τρώει πάρα πολύ δύσκολα και όσο πάει και χειροτερεύει στο θέμα του φαγητού. η νηστικόπιτα ειναι out of the question...

πρέπει να τρώει κάτι έστω και λίγο. γι αυτό είπα πριν πάρω σβάρνα όλες τις κονσέρβες και τις υγρές τροφές αν έχετε υπόψη σας κάτι πολύ γευστικό.

μαγειρεμένο κρέας, κοτόπουλο, ρύζι κλπ για την ώρα δεν...
Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω διοτι δεν γνωριζω τι πρεπει να τρωει και τι οχι ενα σκυλι με νεφρικη ανεπαρκεια , καλο κουραγιο στο σκυλακι σου και σε εσενα αυτο που μου ερχετε να το φαω και εγω οταν το μυριζω ειναι αυτη η υγρη τροφη αλλα ΔΕΝ γνωριζω αν κανει να το φαει ο σκυλος σου (στη δικια μου το δινω τακτικα)

http://platinumhellas.gr/newsite/?product=wet-food-menu-chichen-1
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Από όσες κονσέρβες έχω πάρει κατά καιρούς, η πιο ωραία σε μυρωδιά και αυτή που φάνηκε να είναι σε μεγαλύτερη προτίμηση είναι η κονσέρβα με γεύση γαλοπούλα της Naturea (ειλικρινά μυρίζει σαν γιουβαρλάκια). Το θέμα που σου παρέθεσε η @medusa έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για διατροφή σε περιπτώσεις νεφρικής ανεπάρκειας.
 


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα βγώ να ψάξω την τροφή. δυστυχώς έχουμε ξεπεράσει το στάδιο του τι πρέπει να τρώει. τα έχω αυτά που πρέπει να τρώει. δεν τα τρώει με τίποτα. πλέον είμαστε στη φάση που αρκεί να τρώει κάτι. οτιδήποτε...
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Εκτός της naturea που αναφέρθηκαν, δες και της Lily's kitchen. Μπορείς να δοκιμάσεις και friskies και λοιπής συμομοταξίας, συνήθως έχουν αρκετά ενισχυτικά γεύσης για να γλείφουν τα ζωάκια το πιάτο. Σε μαγειρευτό θα δοκίμαζα να προσθέσω εντόσθια (πατσά, συκωταριές) και από κρέας μοσχαρίσιες καρδιές, και για τα συμληρωματικά γλυκοπατάτα ή κολοκύθα βρασμένα στο ζωμό απ' το κρέας (αλλά δυστυχώς δεν έχω ιδέα αν/τι από αυτά ενδείκνυται για την περίπτωση). Εύχομαι ό,τι καλύτερο για τον φίλο σου!
 
  • Like
Reactions: morfeas


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλημέρα @morfeas σ ανάλογη περίπτωση (που έπρεπε ν φάει οπωσδήποτε ο σκύλος μου τότε ) ο κτηνίατρος μου πρότεινε την Cesar υπάρχει στο σούπερ μάρκετ
 
  • Like
Reactions: morfeas


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.096
10.051
Athens
Δοκίμασε ωμό πράσινο πατσά - για πράσινο πατσά κάνουν και φόνο όλα τα τα σκυλιά. @takisft κάνει ο πράσινος πατσάς?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.468
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma