...απαιτούν να διώξω τα σκυλιά μου !!!


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Πολύ σωστά και πολλά χρήσιμα όσα λέτε αλλά γενικά περιόρισε τους χαρακτηρισμούς και τα γεγονότα που γράφεις εδώ και μη δείχνεις τόσο ξεκάθαρα ποιος είσαι (με φωτό κλπ).
Δεν θες να πας στο δικαστήριο και να έχεις την άλλη απέναντι με εκτυπωμένα τα όσα γράφεις να τη λες κάμπια και να λες για ορμόνες που την τρελλαναν...
Κατά τα αλλά καλά ξεμπερδέματα. Και πρόσεχε πολύ τα σκυλιά σου μη τα βρει κανένα ξαφνικό κακό , προστάτευσε τα (ειδικά αν δεν πάει καλά το δικαστήριο για τους αντιδίκους σου, ποτέ δε ξέρεις που μπορεί να φτάσει η κακιά του κόσμου )
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Που ειναι το μπουρμπουλι?

Μην ασχολεισαι με εξωδικα, καταγγελιες κλπ. Βρες ενα ΚΑΛΟ δικηγορο με εμπειρια στο Αστικο και @@ οπως σου ειπαν πιο πανω και κανε Αγωγη.
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Να κάνεις αίτηση, να σου δώσουν αντίγραφα του βιβλίου συμβάντων, για να εμπλουτίσεις τον φάκελλό σου. Ρώτα τον δικηγόρο σου.
mareco, έκανα αίτηση την Παρασκευή και σήμερα θα πάρω το απόσπασμα απο το βιβλίο συμβάντων, ευχαριστώ.
 
  • Like
Reactions: Orilis and mareco


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Να κάνεις αίτηση, να σου δώσουν αντίγραφα του βιβλίου συμβάντων, για να εμπλουτίσεις τον φάκελλό σου. Ρώτα τον δικηγόρο σου.
mareco, έκανα αίτηση την Παρασκευή και σήμερα θα πάρω το απόσπασμα απο το βιβλίο συμβάντων, ευχαριστώ.
Κ αμα θες ενημερωνε μας για την συνεχεια!! Επειδη σε πολλους συνεβη και σε πολλους θα συμβει.....
...θα σας ενημερώσω Δήμητρα, ευχομαι μόνο να μην υποχρεωθούν και άλλοι άνθρωποι να διεκδικήσουν νομικά το δικαίωμά τους να έχουν κατοικίδιο, το επόμενο στάδιο ποιό θα είναι δηλαδή να διεκδικώ νομικά τα παιδιά μου γιατί έμπλεξα με ιδιότροπο γείτονα ?
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Dkoriss, λυπάμαι για την τρελή που σας βρήκε... Στα έχουν πει, δεν έχω κάτι να προσθέσω. Μια απορία μόνο. Το μπουρμπούλ, μπουρμπόουλ (ή όπως αλλιώς προφέρεται), δεν ζει πια;
Δυστυχώς όχι φίλε μου, το χάσαμε απο καρκίνο σε ηλικία 10 ετών περίπου, ήταν εξαιρετικά δύσκολη στιγμή για όλη την οικογένεια, ο σκύλος αυτός στην κυριολεξία "μεγάλωσε" τα παιδιά μου, αγέρωχος και ασυμβίβαστος μέχρι το τέλος (εφυγε ενω τον κρατούσα μέσα στα χέρια μου), ζούσε μόνο για την οικογένειά του και την προστασία αυτής, τίποτε άλλο δεν θα μπορούσε να προσδιορίσει καλλύτερα αυτό το σκυλί, τον θυμόμαστε σχεδόν κάθε μέρα, με λύπη και πόνο για τον χαμό του, σε κάποιους ακούγεται υπερβολικο σέ άλλους ακούγεται "κλισέ" για μας είναι απλά αυτό που νιώθουμε...
 
Last edited:


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Που ειναι το μπουρμπουλι?

Μην ασχολεισαι με εξωδικα, καταγγελιες κλπ. Βρες ενα ΚΑΛΟ δικηγορο με εμπειρια στο Αστικο και @@ οπως σου ειπαν πιο πανω και κανε Αγωγη.
σ' ευχατιστώ για την συμβουλή φίλη Amaliaz, ήδη βρισκόμαστε στο "δρόμο" αυτό, το μπουρμπουλάκι μου δύστυχώς δεν ζεί πια, διάβασε την απάντηση στον φίλο orilis, θα καταλάβεις.
 
  • Like
Reactions: Amaliaz


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
σ' ευχατιστώ για την συμβουλή φίλη Amaliaz, ήδη βρισκόμαστε στο "δρόμο" αυτό, το μπουρμπουλάκι μου δύστυχώς δεν ζεί πια, διάβασε την απάντηση στον φίλο orilis, θα καταλάβεις.
Ναι , το διαβασα. Λυπαμαι πολυ...

Ευχομαι καλη δυναμη με την τρελη... να ξεμπερδεψετε συντομα.
 
  • Like
Reactions: dkoriss


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Γράφω μόνο και μόνο για συμπαράσταση, αλλιώς όλα τα χρήσιμα στα είπαν άνθρωποι που ξέρουν καλύτερα ή που έχουν περάσει παρόμοιο λούκι.
Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ξαφνικά βρίσκεται ένας άνθρωπος που από το πουθενά βάζει ως στόχο της ζωής του να σε κάνει ανω κάτω, και χωρίς λόγο μάλιστα. Πολύ επικίνδυνοι άνθρωποι. Πρόσεχε τα σκυλιά σου και την ψυχική σου υγεία και ενημέρωνε μας, και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε εμείς!
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Πολύ σωστά και πολλά χρήσιμα όσα λέτε αλλά γενικά περιόρισε τους χαρακτηρισμούς και τα γεγονότα που γράφεις εδώ και μη δείχνεις τόσο ξεκάθαρα ποιος είσαι (με φωτό κλπ).
Δεν θες να πας στο δικαστήριο και να έχεις την άλλη απέναντι με εκτυπωμένα τα όσα γράφεις να τη λες κάμπια και να λες για ορμόνες που την τρελλαναν...
Κατά τα αλλά καλά ξεμπερδέματα. Και πρόσεχε πολύ τα σκυλιά σου μη τα βρει κανένα ξαφνικό κακό , προστάτευσε τα (ειδικά αν δεν πάει καλά το δικαστήριο για τους αντιδίκους σου, ποτέ δε ξέρεις που μπορεί να φτάσει η κακιά του κόσμου )
Ευχαριστώ kosmaki, ναι έχεις δίκιο σε αυτά που λές, έχω ήδη κάνει εξώκικο που τους καθιστώ υπεύθυνους σε περίπτωση που συμβεί κάτι στα σκυλιά μου, τώρα προχωράω κα περεταίρω.
 
  • Like
Reactions: kosmaki and mareco




dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Γράφω μόνο και μόνο για συμπαράσταση, αλλιώς όλα τα χρήσιμα στα είπαν άνθρωποι που ξέρουν καλύτερα ή που έχουν περάσει παρόμοιο λούκι.
Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ξαφνικά βρίσκεται ένας άνθρωπος που από το πουθενά βάζει ως στόχο της ζωής του να σε κάνει ανω κάτω, και χωρίς λόγο μάλιστα. Πολύ επικίνδυνοι άνθρωποι. Πρόσεχε τα σκυλιά σου και την ψυχική σου υγεία και ενημέρωνε μας, και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε εμείς!
κυβέλη μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση, σκέφτηκα να ζητήσω απο φιλωζωικές να με συνδράμουν, ο δικηγόρος μου με διαβεβαιώνει να μην ανησυχώ και ότι δεν υπάρχει περίπτωση τέτοιες γελοιότητες να βρούν έδαφος σε δικαστήριο.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
κυβέλη μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση, σκέφτηκα να ζητήσω απο φιλωζωικές να με συνδράμουν, ο δικηγόρος μου με διαβεβαιώνει να μην ανησυχώ και ότι δεν υπάρχει περίπτωση τέτοιες γελοιότητες να βρούν έδαφος σε δικαστήριο.
Δεν είμαι σε φιλοζωικές αλλά κατεβαίνω με πανό και ζουρλομανδύες ευχαρίστως!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Λυπάμαι πολύ... Χάσαμε κι εμείς τον δικό μας από το ίδιο αίτιο, το Φλεβάρη, οπότε περνάμε την ίδια "υπερβολή" και "κλισέ" κι εμείς... Ζητάω συγγνώμη εάν έφερα πάνω οδυνηρές αναμνήσεις...

Καλή δύναμη με τη γειτόνισσα, και κρατάτε γερά. Η τύπισσα είναι είτε τρελή είτε νταής εάν τα πράγματα είναι όπως μας τα διηγείσαι. Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να βρείτε γρήγορα την ησυχία σας, οικογενειακώς.
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Λυπάμαι πολύ... Χάσαμε κι εμείς τον δικό μας από το ίδιο αίτιο, το Φλεβάρη, οπότε περνάμε την ίδια "υπερβολή" και "κλισέ" κι εμείς... Ζητάω συγγνώμη εάν έφερα πάνω οδυνηρές αναμνήσεις...

Καλή δύναμη με τη γειτόνισσα, και κρατάτε γερά. Η τύπισσα είναι είτε τρελή είτε νταής εάν τα πράγματα είναι όπως μας τα διηγείσαι. Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να βρείτε γρήγορα την ησυχία σας, οικογενειακώς.
Λυπάμαι και εγώ για το σκυλάκι σας, χειρότερο απο την τρέλα η το νταιλίκι τείνω να πιστέψω ότι είναι η ιδιοτροπία φίλε Orilis, ευχαριστώ για τις ευχές.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3