Ήρα (έρωτας & λατρεία)!!!


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
ΛΛλλοοοιιιπππποοοονννννννν....
Αυριο θα προβούμε στο απονενοημένο...

Λαϊκιστή θα γίνει η στείρωση!
Οσο περναει η ωρα,τα χρειαζομαι,
δε το κρύβω...
αν κ εχω φορεσει το καλυτερο προσωπείο σταρχιδισμου που διαθέτω...
καταρχας μη παρει τιποτα χαμπαρι η μοσχαρα κ καταδευτερον διοτι εχω κ τον αλλο τον κλαψα (στο έτερον ήμισυ αναφερομαι) να λεει συνεχεια "εγω δε συμφωνησα σαυτο" "κακούργα αμα παθει τιποτα εσυ θα φταις" κλπ (δλδ παρτον στον γαμο σου να σου πει κ του χρονου δαυτος).

Στις 8 το πρωι να ημαστε εκει...

Καμια last minute συμβουλή?

Wish us luck!
 














myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
1) Μην προσπαθήσεις να κρυφοκοιτάξεις όσο είναι μέσα το σκυλί... Trust me, θα φρικάρεις... Κάτσε έξω ήσυχα ήσυχα και βράσε στο ζουμί σου με αξιοπρέπεια, όπως (σχεδόν) έκανα εγώ (αφού βέβαια είδα τον Enzo ναρκωμένο στο χειρουργικό τραπέζι και έπαθα πατατράκ...)
2) Το μετά θα είναι το δύσκολο, και για αυτήν και για σένα. Τις πρώτες μέρες θα είναι λίγο νωχελική, δε θα έχει όρεξη για πολλά πολλά, ούτε βόλτες και χάδια ιδιαίτερα. Λογικό είναι. Α, και στις πρώτες βόλτες μπορεί να δεις ότι δυσκολεύεται να κατουρήσει ή ότι δεν χ3ζει καθόλου. Επίσης λογικό, εμένα και τα δύο την τρίτη μέρα επανήλθαν κανονικά ως προς αυτό...
3) Περιποίηση και χάδια και όλα θα πάνε τζετ!!

Καλή επιτυχία και την γρηγορότερη ανάρρωση ever εύχομαι!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πόση ώρα διαρκεί ρε παιδιά?
Αμα ειναι κανα δυωρο θα παρω δρομο,δε θα κατσω φρονιμη εκει κ το ξέρω,
κ τον θελω προσηλωμένο κ ηρεμο τον doc!
Δεν εχω θεματα με αιματα κλπ,με τοσες εκπομες στο ανιμαλ πουχω δει,παιζει να κανω κ υποδείξεις :ROFLMAO:
Μου τοπε ο ντοκ (το διαβασα κιολας) οτι ενα 12ωρο πριν να μην φαει (θα φαει τωρα στις 7 κ κατι κ τέλος,
νερό μου πε ενα δίωρο πιο πριν (αλλα σιγα μη της δωσω αυριο νερό,το βράδυ ισως λιγο κ δατς αλ)

Αυτο που με απασχολει κυρίως ειναι η επιστροφή στο σπιτι οπου ειναι 1,1:30 ωρα (μη ταλαιπωρηθει σταμαξι κ ποναει) κ οτι για να μπει σπιτι υπαρχουν 5 σκαλια να ανέβει,σκέφτηκα να την παρουμε αγκαλιά αλλα φοβαμαι κ πως θα την πιασουμε κ μη φρικαρει κ αρχισει κ χτυπιεται :( οποτε μαλλον θα τον ανεβει τον Γολγοθά μονη της τσουκου τσουκου...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Καλώς εχόντων, δεν είναι τόσο τραγικό, όσο το έχεις στο μυαλό σου.
Πολλά σκυλιά, βγαίνουν τρέχοντας από το ιατρείο και είναι απολύτως λειτουργικά, στα πάντα τους.
Να φροντίσεις μόνο, να έχει μείνει όσο χρόνο χρειαστεί, για να σηκωθεί απολύτως νηφάλια, από την νάρκωση. Και έχε κι ένα ελισάβετ στο σπίτι, μήπως και χρειαστεί.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ναι...τοχω ξεκαθαρισει αυτο,αμα δε συνελθει,να σηκωθει μονη της να φυγουμε,δε παμε πουθενά!
Οχι τιποταλλο,αλλα αμα τυχει κατι,δεν υπαρχει τιποτα κοντα να την τρεξω!
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ολα θα πανε καλα!
Αν ακουσεις τιποτα για "ταλαιπωρημενη μητρα" μετα το χειρουργειο μην πανικοβληθεις ε?:p
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα






Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Υπαρχουν ακομη τα Sante?
Τα πούρα δε τα μπορω...βρωμανε!

Σκεφτομουν να ανοιξω το προγραμμα με black death κ κανα φρεντο (3/4 βοτκα 1/4 καφε)
κ οταν βγει ο γιατρος με το καλό να φαω καμια παστα να πανε κάτω τα φαρμακια :ROFLMAO:
 


turin turambar

Well-Known Member
29 Νοεμβρίου 2017
48
174
31
Όλα καλά θα πάνε.

ΥΓ. Αυτή η αγωνία-φόβος είναι που δεν θα έκανα στείρωση στο σκυλί μου, εκτός και αν έπρεπε. Τότε θα έπινα το πικρό φαρμάκι.
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Υπαρχουν ακομη τα Sante?
Τα πούρα δε τα μπορω...βρωμανε!

Σκεφτομουν να ανοιξω το προγραμμα με black death κ κανα φρεντο (3/4 βοτκα 1/4 καφε)
κ οταν βγει ο γιατρος με το καλό να φαω καμια παστα να πανε κάτω τα φαρμακια :ROFLMAO:


Μπαααα.... καλητερα ξεκίνα με Μπλάκ Ράσια και άμα πανε ολα καλα
πάτε ολοι μαζι για ενα πατσά. :p
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Μωρε μπλακ ναναι κ ότι ναναι

Μπλακ...οπως η διάθεση μου...

:LOL::ROFLMAO::LOL: ... :cry::oops:


ΥΓ: αυτη η αγωνία/φοβος εμποδιζε κ μενα,γιαυτο κοντεψε 6 χρονων...
Αλλά αμα συνεχιζαμε intact
μα εναν καρκινο
μα μια πυομητρα
μα κατι τεσπα,θα το ειχαμε στο τσεπάκι...
Οποτε καλυτερα τωρα κ προγραμματισμενα παρα να φτάσει 10 φευγα (αμην) , ναχει ποιος ξερει ποσα προβληματα λογω γηρατος,κ να μου πει κ ο ντοκ στα ξαφνικα "κοπελια φαστεν γιορ σιτμπελτ,γιορ ιν φορ α ραϊντ"
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Αν εξαιρέσεις τη ζαλάδα/φάση ορεστη μακρη το πρώτο 24ωρο που το πέρασε στο καναπέ γκρινιαζοντας για χαδακια, μετά ο αγώνας ήταν να μη κατσικιαζει.. εκεί ήταν το δύσκολο!
Για τα σκαλιά κι εμένα είχε 10 μέχρι το ασανσέρ, τα ανέβηκε μόνη της σιγά σιγά... ήταν λίγο δύσκολο να το βλέπω αλλά δεν δημιούργησε πρόβλημα. ΜΑλιατα νομίζω χειρότερο στρες να τα ανεβεί σηκωτη!
Η διαδικασία είναι κανα 2ωρο - ανάλογα βέβαια πόση νάρκωση παίρνει για τα κιλά. Εμένα είναι 25. Α, και από το σοκ όταν ξύπνησε ή πριν δε ξέρω, άδειασαν οι πρωκτικοι αδένες της στο χειρουργικό τραπέζι και βρωμαγε όσο δε πάει... δε θέλω να σκέφτομαι ποσό καιρό πήρε να ξεβρωμίσει το ιατρείο!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.810
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf