SOS - Η μικρή μου είναι έτοιμη να παραλύσει


Lalu

New Member
21 Ιανουαρίου 2018
1
0
38
Έχω ένα duchshund 7 ετών.
Διαγνώστικε με πρόβλημα στους σπονδύλους, με χειρότερο αυτό του αυχένα που πιέζει τον νοτιαίο μυελό.

ξεκίνησε άμεσα θεραπεία με κορτιζόνη και αυστηρό περιορισμό πριν 2 μέρες, αλλά το σκυλί έχει χειροτερέψει τρομερά και πονάει απίστευτα. Μου είπαν 2 γιατροί οτι δεν μπορούν να τη δώσουν κάποιο παυσίπονο μαζί με την κορτιζόνη, αλλά έχω ψάξει όλο το ίντερνετ, έχω μιλήσει μέχρι και με γιατρούς απο εξωτερικό και διαφωνούν. Μου λένε οτι υπάρχουν ΄χαπια που συνδυάζονται με την κορτιζόνη και βοηθάνε στον πόνο.

Δε ξέρω τι να κάνω, υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάποιον εξειδικευμένο ιατρό; νευρολόγο ή ορθοπεδικό;

Ο συνηθισμένος της γιατρός είναι ο θωμάς Μαραγκός και τις εξετάσεις/διάγνωση της κάναμε στον Φλαράκο
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Μια γνωστή μου με νατξχουντ με παρόμοιο πρόβλημα βοηθέθηκε απο τη Λουκάκη. Δεν έχω πίστη στις ομοιοπαθητικές θεραπείες προσωπικά αλλά αυτή είχε αποτέλεσμα.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Θα έψαχνα επείγοντος για χειρουργό. Δεν νομίζω να φτιάχνει πια με φαρμακευτική αγωγη- έχει περάσει πολύ καιρός.
Απορώ που δεν το έχει προτείνει ο Φλαρακος.
Για χειρουργείο μάλλον θα πήγαινα Θεσσαλονίκη στο ΑΠΘ.
Έχουν χειρουργήσει πολλά γαλλικά με παρόμοια προβλήματα. Όνομα δεν θυμάμαι.
 
  • Like
Reactions: Nizinny


tzinaki_21

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2013
48
99
Έχω ένα duchshund 7 ετών.
Διαγνώστικε με πρόβλημα στους σπονδύλους, με χειρότερο αυτό του αυχένα που πιέζει τον νοτιαίο μυελό.

ξεκίνησε άμεσα θεραπεία με κορτιζόνη και αυστηρό περιορισμό πριν 2 μέρες, αλλά το σκυλί έχει χειροτερέψει τρομερά και πονάει απίστευτα. Μου είπαν 2 γιατροί οτι δεν μπορούν να τη δώσουν κάποιο παυσίπονο μαζί με την κορτιζόνη, αλλά έχω ψάξει όλο το ίντερνετ, έχω μιλήσει μέχρι και με γιατρούς απο εξωτερικό και διαφωνούν. Μου λένε οτι υπάρχουν ΄χαπια που συνδυάζονται με την κορτιζόνη και βοηθάνε στον πόνο.

Δε ξέρω τι να κάνω, υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάποιον εξειδικευμένο ιατρό; νευρολόγο ή ορθοπεδικό;

Ο συνηθισμένος της γιατρός είναι ο θωμάς Μαραγκός και τις εξετάσεις/διάγνωση της κάναμε στον Φλαράκο
Μιας κ από ότι κατάλαβα είσαι βόρεια θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα απ τον Κέστη Απόστολο βρίσκεται στο Χαλάνδρι είναι πολύ καλός γιατρός κ με μεγάλες γνώσεις σε ιδιαίτερες περιπτώσεις κάνει τα πάντα κ πίστεψε με δεν θα σου κάνει κάτι μόνο κ.μονο για να στα πάρει..επειδή είχα πάει στον μαραγκο κ δεν έμεινα ευχαριστημένη κ τον θεωρώ κ πολύ ακριβό...αν δεν βρεις τηλ κ διεύθυνση μπορώ να στα στειλω
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf