Ας πούμε όλοι πόσο όμορφος είναι ο Δίας


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Εγω θα αφηνα το Δια στην ησυχια του οσον αφορα τα πειραματα. Προς το παρον εννοω... Ακομα δεν εχει φτασει στην πληρη ωριμότητα, ειναι ενας εφηβος... Με ολα τα της εφηβειας θετικα και αρνητικα. Καθε εβδομαδα θα ανακαλυπτεις καινουργιες πτυχες και θα αναθεωρεις πραγματα...Το βλεπω και απο τον δικο μου που ειναι ακριβως ιδια ηλικια. Εχουν καιρό ακόμα να ξεδιπλωσουν τα ταλέντα τους και να μας εκπλήξουν είτε ευχαριστα είτε δυσάρεστα κάποιες φορές! :LOL:
Απολαυσε τον ομορφο, πως περναει ο καιρος ουτε που το καταλαβαινουμε, θυμησου ποτε ηταν μια μπαλιτσα και ποτε γρηγορα εγινε ολοκληρος σκυλος!
Τον απολαμβάνω υπερβολικα.το θέμα είναι ότι προσπάθω να χτίσω μια σχέση μαζί του.Του συμπεριφέρομαι ακριβώς όπως θα συμπεριφερομουν σε έναν έφηβο.
Προσπαθώ να του δείξω τι είναι σωστό και τι όχι χωρίς να τον πιέζω.Αντιθετα τον προκαλώ να γνωρίσει τον κόσμο ως εκεί που αντέχει.Τι εννοεις ολόκληρος σκύλος?ακόμα μια χνουδωμπαλα είναι
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Εγω θα αφηνα το Δια στην ησυχια του οσον αφορα τα πειραματα. Προς το παρον εννοω... Ακομα δεν εχει φτασει στην πληρη ωριμότητα, ειναι ενας εφηβος... Με ολα τα της εφηβειας θετικα και αρνητικα. Καθε εβδομαδα θα ανακαλυπτεις καινουργιες πτυχες και θα αναθεωρεις πραγματα...Το βλεπω και απο τον δικο μου που ειναι ακριβως ιδια ηλικια. Εχουν καιρό ακόμα να ξεδιπλωσουν τα ταλέντα τους και να μας εκπλήξουν είτε ευχαριστα είτε δυσάρεστα κάποιες φορές! :LOL:
Απολαυσε τον ομορφο, πως περναει ο καιρος ουτε που το καταλαβαινουμε, θυμησου ποτε ηταν μια μπαλιτσα και ποτε γρηγορα εγινε ολοκληρος σκυλος!
Τον απολαμβάνω υπερβολικα.το θέμα είναι ότι προσπάθω να χτίσω μια σχέση μαζί του.Του συμπεριφέρομαι ακριβώς όπως θα συμπεριφερομουν σε έναν έφηβο.
Προσπαθώ να του δείξω τι είναι σωστό και τι όχι χωρίς να τον πιέζω.Αντιθετα τον προκαλώ να γνωρίσει τον κόσμο ως εκεί που αντέχει.Τι εννοεις ολόκληρος σκύλος?ακόμα μια χνουδωμπαλα είναι
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Κουκλος ειναι ο άτιμος :love: αγαπαω αυταρες :D

Στα της επιφυλακτικοτητας, πειραματων κλπ. Προσωπικά ούτε εγώ βρισκω το λόγο για τέτοια πειραματα. Η επιφυλακτικοτητα δεν είναι κάτι κακο. Η Αμπυ απο κουταβι είναι επιφυλακτική. Στην αρχή οταν ήταν τεσσάρων μηνών γαβγίζε σε κάθε περαστικο. Αυτό που άρχισα ήταν δύο πράγματα. Βόλτες σε σημεία με πολλους ανθρώπους. Στην αρχή στο φούρνο μετά σουπερμάρκετ μετά σ στάση λεωφορείου και τέλος λαϊκή. Φυσικά με την καταλληλη επιβράβευση. Παράλληλα μάθαινα να τη διαβάζω. Να μάθω πως αντιδράει αν θελει χάδια από τον ξένο η αν δεν θέλει. Και αυτό το σεβάστηκα απόλυτα. Με τους φίλους κλπ η πρώτη γνωριμία έγινε εκτός σπιτιού με λιχουδιά και μετά όλα οκ. Σε καταστασεις που τον βλέπεις να στρεσαρεται κατά τη γνώμη μου μπορείτε να στεκεστε Χ βήματα μακριά και επιβράβευση μέχρι ξα είναι οκ και χάδια μπορεις να τον μαθεις να δεχεται απο εκείνους που θέλεις εσύ και όποτε σε τρίτους δείχνει και εκεινος ότι το θέλει. Πλέον στη βόλτα είναι τελείως χαλαρή και επειδή έμαθε ότι δεν χρειάζεται να είναι στην τσιτα και επειδή με εμπιστεύεται μετά από όλες αυτες τις κοινές μας προσπάθειες. Για τη δικιά μου θεωρώ ότι αν την ειχα πιέσει να αλλάξει το χαρακτήρα της θα είχα διαφορετικο σκύλο - προς το χειροτερο

Υγ. Ματάκι να του βάλεις ;)
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Σε τι διαφωνεις?
Οτι ολα τα πλασματα έχουν την προσωπικότητα τους (ανεξαρτητως ποσο θα επεμβεις)?
Ή στο οτι αυτό που βλεπεις τωρα δεν θα ειναι το ιδιο με αυτο που θα βλεπεις σε 6 μηνες 1 χρονο 5 χρονια?
Όχι στον πυρήνα του.
Οχι.
Ο Δίας ειναι αυτος που ειναι.
-ειναι ακομη μικρος ομως κ δεν εχει "κλειδωσει" ακόμη σε πολλά πράγματα-
Αλλά με το να "πειραματιζομαστε" (κ τοχουν κανει πολλοί,δεν εισαι ο πρωτος ουτε ο τελευταίος) χωρις πρωτα να υπαρχει μια βάση (τουτεστιν τα υποθετικα σενάρια παιζουν μετα την οποια εκπαιδευση κ απο ανθρωπους που ξερουν να "διαβασουν" το σκυλι,δεν παει κανεις σοβαρος να "τσιγκλισει" το σκυλι επειδη νομίζει οτι το "χει" -ποιο?- ή απλα για να δει πως θα αντιδρασει,γιατι πολυ πιθανως θα δημιουργησει πρόβλημα).
Ακριβως λοιπον επειδη ειναι μικρός κ επειδη κ εσυ εισαι πρωταρης...
σου λεω άστο...άστο πριν βγαλεις τα χερακια σου κ βγαλεις τα ματακια σου (κ εχω ζωντανα παραδειγματα,ιστοριες για αγριους να εξιστορησω)
Καταρχήν είσαι σίγουρη ότι διαφωνείς με εμένα και όχι με κάποιον άλλον?
Είδες πουθενά να λέω ότι τσιγκλισε το σκυλί?
Ένας χριστιανός πλησίασε που τον βλέπει εδώ και πόσο καιρο και του είπα πρώτα να χαμηλώσει το σώμα του,μετά να απλώσει τα χέρια του αργά και ήρεμα και να αφήσει τον Δία να τον μυρίσει.Γιατι όπως τα γράφεις θα νομίζει κανας άνθρωπος ότι ετοιμάζω το σκύλο για κυνομαχιες και την ώρα που μυρίζει τον αλλον εγώ τον βαράω με τριφασικό ρεύμα στα μελιγγια.
Εγώ διαφωνώ στο ότι μετά από 5χρονια δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη στο σκυλί σου.Η εσύ έχεις πρόβλημα ή ο σκύλος έχει πρόβλημα αλλιώς δεν εξηγείται.
Δε μιλάω να το αφήσεις μέσα σε ένα παιδικό σταθμό για τα παιδάκια του Τσάκι και να του έχεις εκεί εμπιστοσύνη.
Μιλάω για μια καθαρά κοινωνική επαφή.
Δε ξέρω για ποια εκπαίδευση μιλάς.Αν εννοείς φύλαξη ή δαγκώματα κάπου έχεις μπερδευτεί.
Αν θεωρείς ότι ο σκύλος δεν πρέπει να πλησιάζει άνθρωπο μέχρι να πάρει ipo3 πάλι έχεις μπερδευτεί.
Διαφωνώ επίσης στο να "καταπιέσεις" το σκύλο σου γιατί εκεί ναι μπορεί να μην είσαι σίγουρος ούτε σε 100 χρόνια.

Ιστορίες για άγριους δε θέλω,έχω ακούσει πάρα πολλές..Απλά αν θες ξαναδιάβασε το ποστ μ
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Κουκλος ειναι ο άτιμος :love: αγαπαω αυταρες :D

Στα της επιφυλακτικοτητας, πειραματων κλπ. Προσωπικά ούτε εγώ βρισκω το λόγο για τέτοια πειραματα. Η επιφυλακτικοτητα δεν είναι κάτι κακο. Η Αμπυ απο κουταβι είναι επιφυλακτική. Στην αρχή οταν ήταν τεσσάρων μηνών γαβγίζε σε κάθε περαστικο. Αυτό που άρχισα ήταν δύο πράγματα. Βόλτες σε σημεία με πολλους ανθρώπους. Στην αρχή στο φούρνο μετά σουπερμάρκετ μετά σ στάση λεωφορείου και τέλος λαϊκή. Φυσικά με την καταλληλη επιβράβευση. Παράλληλα μάθαινα να τη διαβάζω. Να μάθω πως αντιδράει αν θελει χάδια από τον ξένο η αν δεν θέλει. Και αυτό το σεβάστηκα απόλυτα. Με τους φίλους κλπ η πρώτη γνωριμία έγινε εκτός σπιτιού με λιχουδιά και μετά όλα οκ. Σε καταστασεις που τον βλέπεις να στρεσαρεται κατά τη γνώμη μου μπορείτε να στεκεστε Χ βήματα μακριά και επιβράβευση μέχρι ξα είναι οκ και χάδια μπορεις να τον μαθεις να δεχεται απο εκείνους που θέλεις εσύ και όποτε σε τρίτους δείχνει και εκεινος ότι το θέλει. Πλέον στη βόλτα είναι τελείως χαλαρή και επειδή έμαθε ότι δεν χρειάζεται να είναι στην τσιτα και επειδή με εμπιστεύεται μετά από όλες αυτες τις κοινές μας προσπάθειες. Για τη δικιά μου θεωρώ ότι αν την ειχα πιέσει να αλλάξει το χαρακτήρα της θα είχα διαφορετικο σκύλο - προς το χειροτερο

Υγ. Ματάκι να του βάλεις ;)
Ο Δίας έκανε τη κοινονοικοποιηση του κυρίως στην αρχαία Ολυμπία εν μέσω καλοκαιριού και ανοίξεις βλέποντας καθημερινά όλες τις φυλές του Ισραήλ.
Μα και σε αυτό που ανέφερα αυτό είπα..έχουμε περάσει πολλές φορές από εκείνο το σημείο.Εχει δει πολλές φορές τους ίδιους ανθρώπους και κάθε φορά ήταν όλο και καλύτερη.Γι αυτό έκανα αυτό που έκανα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια .Σε μάτι δε πιστεύουμε
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Παρανόηση εκ μέρους μου τοτε. (y)Μια ερώτηση καθαρά περιέργειας εκτος και αν μου ξέφυγε οπότε προκαταβολικα συγγνώμη. Γιατί ήθελες να τον χαιδεψει αυτός ο συγκεκριμένος τύπος;

Γενικα πλέον δεν βλέπω με καλό μάτι τα χαδια από ξένους καθώς τουλάχιστον από οσο εχω δει προσωπικά λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν πως να πλησιάσουν ενα σκύλο και ακόμα λιγοτεροι αυτοί που θα ακούσουν τον τρόπο. :(
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Παρανόηση εκ μέρους μου τοτε. (y)Μια ερώτηση καθαρά περιέργειας εκτος και αν μου ξέφυγε οπότε προκαταβολικα συγγνώμη. Γιατί ήθελες να τον χαιδεψει αυτός ο συγκεκριμένος τύπος;

Γενικα πλέον δεν βλέπω με καλό μάτι τα χαδια από ξένους καθώς τουλάχιστον από οσο εχω δει προσωπικά λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν πως να πλησιάσουν ενα σκύλο και ακόμα λιγοτεροι αυτοί που θα ακούσουν τον τρόπο. :(
Δεν ήθελα να τον χαιδεψει ο συγκεκριμένος αποκλειστικά.
Απλά τον ξέρει από πολύ μικρός αν κ είχε καιρό να τον δει.
Ο Δίας λοιπόν μετά από μια ηλικία έγινε φουλ αντικοινωνικός.Μετα από κάποια ηλικία και ενώ περνάγαμε από ένα συγκεκριμένο σημείο και έβλεπες τους εν λόγω ανθρώπους καθημερινά άρχισε να τσιτωνει.Δε τον πίεσα με διόρθωση απλά όταν σταματαγε τη φασαρία επιβραβευα.Καθε φορά πλησιαζαμε 10 πόντους πιο κοντά ας πούμε.
Πριν από λίγο καιρό σταμάτησε αυτό και άρχισε να γίνεται όλο και πιο ήρεμος απέναντι τους.Οποτε προχώρησα λίγο παραπάνω.
Τέλος με αυτόν ήξερα ότι θα συννενοηθω και θα πλησιάσει τον Δία ακριβώς όπως θα του πώ
 
  • Like
Reactions: noni_papa


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δεν ήθελα να τον χαιδεψει ο συγκεκριμένος αποκλειστικά.
Απλά τον ξέρει από πολύ μικρός αν κ είχε καιρό να τον δει.
Ο Δίας λοιπόν μετά από μια ηλικία έγινε φουλ αντικοινωνικός.Μετα από κάποια ηλικία και ενώ περνάγαμε από ένα συγκεκριμένο σημείο και έβλεπες τους εν λόγω ανθρώπους καθημερινά άρχισε να τσιτωνει.Δε τον πίεσα με διόρθωση απλά όταν σταματαγε τη φασαρία επιβραβευα.Καθε φορά πλησιαζαμε 10 πόντους πιο κοντά ας πούμε.
Πριν από λίγο καιρό σταμάτησε αυτό και άρχισε να γίνεται όλο και πιο ήρεμος απέναντι τους.Οποτε προχώρησα λίγο παραπάνω.
Τέλος με αυτόν ήξερα ότι θα συννενοηθω και θα πλησιάσει τον Δία ακριβώς όπως θα του πώ
Αχ αυτή η εφηβεία :love: ευτυχώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι συνεννοησιμοι σαν τον κύριο. Αυτούς που τους βλέπεις να έρχονται χύμα στο κύμα και ειδικά μεχρι να στρώσει ο μικρός γνώμη μου μην τους αφήνεις, μπορεί αυτές οι καταστάσεις να τον κάνουν πολυ πιο επιφυλακτικό
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Αχ αυτή η εφηβεία :love: ευτυχώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι συνεννοησιμοι σαν τον κύριο. Αυτούς που τους βλέπεις να έρχονται χύμα στο κύμα και ειδικά μεχρι να στρώσει ο μικρός γνώμη μου μην τους αφήνεις, μπορεί αυτές οι καταστάσεις να τον κάνουν πολυ πιο επιφυλακτικό
Αυτοί που έρχονται έτσι φεύγουν μόνοι τους γιατί ο Δίας σηκώνει τρίχα στον αυχένα και τη ράχη βγάζει δόντι και γρυλιζει σαν να μην υπάρχει αύριο.
Μιλάμε για ανθρώπους που έρχονται με ανοιχτά χέρια τρέχοντας και φωνάζοντας λύκος λύκος
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σου λεω απλα
Μην εκθετεις τον Δία σε καταστάσεις πρωτογνωρες κ περαν του φυσιολογικου.
Κ σε τετοια νεαρη κ δυσκολη ηλικια.
And I quote :
"δύο ανθρώπους με τσουγκράνες, σκούφους και χοντρά μπουφάν αγριευτικους δηλαδή"
Θεωρεις οτι θα συναντησει πολλους τέτοιους δλδ?
Επίσης μην επιτρεπεις ποτε ο σκυλος σου να βρισκεται σε τετοια μειονεκτική θεση,που να πρεπει να κατσει να τον χαιδεψουν κατω απτον λαιμο (οπως τον εξαναγκασες)
Γιατι θα επρεπε να ξερεις οτι ο σκυλος το πρώτο πραγμα που θα κοιταξει να προστατέψει ειναι η καρωτιδα του (κατω απτον λαιμο) κ τα σπλαχνα του (στην κοιλιά),γιαυτο τα σκυλια δεν δειχνουν την κοιλια τους σε οποιον κ οποιον,γιατι ειναι άκρως μειονεκτικη κ επικινδυνη γιαυτα αυτη η σταση.
Επισης λες κοιταγε ενα πουλι ή κοιταγε εσενα...το σκυλι δεν εδειχνε αδιαφορια στο άγγιγμα του αγριανθρωπου,κοιταγε αλλου για να αποφυγει eye contact (σα να σου λεει αισθανομαι αβολα) κ κοιταγε εσενα για πληροφοριες κ βοηθεια (σα να σου λεει απο σενα κρεμομαι,τι πρεπει να κανω?βοηθα με!)

Εαν θεωρείς οτι παντα κ παντου θα δείχνεις τυφλη εμπιστοσυνη κ οτι επειδη τωρα θα χτισεις μια σχέση ,θα χεις ξεμπερδέψει ,εισαι πολυ γελασμενος!
Θα βγαλει φοβίες θα βγαλει επιθετικότητα θα βγαλει ανησυχια θα βγαλει κ προβληματισμους...καθ'όλη την διαρκει της ζωης του!
Να το γνωριζεις αυτό για να εισαι κ προετοιμασμενος...του το οφείλεις να το γνωριζεις,για να τον προστατεψεις...ακομη κ απο τον ιδιο του τον εαυτο!

Ολοι "καταπιεζουμε" τα σκυλια μας
Για να μην κατουρανε οπου τους έρθει
Τι ωρα θα φανε κ θα πιουν,ποσο θα φανε κ ποσο θα πιουν
Ποιους θα ανεχτουν
Εαν θα πανε δεξια στον δρόμο ή αριστερά
Τι ωρα θα κοιμηθουν
Κλπ κλπ κλπ κλπ

Θες να με ακουσεις
Ακου με
Δε θες να με ακουσεις
Δε μπορω να κανω κατι παραπανω
 
  • Like
Reactions: medusa


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Σου λεω απλα
Μην εκθετεις τον Δία σε καταστάσεις πρωτογνωρες κ περαν του φυσιολογικου.
Κ σε τετοια νεαρη κ δυσκολη ηλικια.
And I quote :
"δύο ανθρώπους με τσουγκράνες, σκούφους και χοντρά μπουφάν αγριευτικους δηλαδή"
Θεωρεις οτι θα συναντησει πολλους τέτοιους δλδ?
Επίσης μην επιτρεπεις ποτε ο σκυλος σου να βρισκεται σε τετοια μειονεκτική θεση,που να πρεπει να κατσει να τον χαιδεψουν κατω απτον λαιμο (οπως τον εξαναγκασες)
Γιατι θα επρεπε να ξερεις οτι ο σκυλος το πρώτο πραγμα που θα κοιταξει να προστατέψει ειναι η καρωτιδα του (κατω απτον λαιμο) κ τα σπλαχνα του (στην κοιλιά),γιαυτο τα σκυλια δεν δειχνουν την κοιλια τους σε οποιον κ οποιον,γιατι ειναι άκρως μειονεκτικη κ επικινδυνη γιαυτα αυτη η σταση.
Επισης λες κοιταγε ενα πουλι ή κοιταγε εσενα...το σκυλι δεν εδειχνε αδιαφορια στο άγγιγμα του αγριανθρωπου,κοιταγε αλλου για να αποφυγει eye contact (σα να σου λεει αισθανομαι αβολα) κ κοιταγε εσενα για πληροφοριες κ βοηθεια (σα να σου λεει απο σενα κρεμομαι,τι πρεπει να κανω?βοηθα με!)

Εαν θεωρείς οτι παντα κ παντου θα δείχνεις τυφλη εμπιστοσυνη κ οτι επειδη τωρα θα χτισεις μια σχέση ,θα χεις ξεμπερδέψει ,εισαι πολυ γελασμενος!
Θα βγαλει φοβίες θα βγαλει επιθετικότητα θα βγαλει ανησυχια θα βγαλει κ προβληματισμους...καθ'όλη την διαρκει της ζωης του!
Να το γνωριζεις αυτό για να εισαι κ προετοιμασμενος...του το οφείλεις να το γνωριζεις,για να τον προστατεψεις...ακομη κ απο τον ιδιο του τον εαυτο!

Ολοι "καταπιεζουμε" τα σκυλια μας
Για να μην κατουρανε οπου τους έρθει
Τι ωρα θα φανε κ θα πιουν,ποσο θα φανε κ ποσο θα πιουν
Ποιους θα ανεχτουν
Εαν θα πανε δεξια στον δρόμο ή αριστερά
Τι ωρα θα κοιμηθουν
Κλπ κλπ κλπ κλπ

Θες να με ακουσεις
Ακου με
Δε θες να με ακουσεις
Δε μπορω να κανω κατι παραπανω
Ρε συ έχω όλη τη καλή διάθεση να σε βοηθήσω αλλά δε με αφήνεις.
Ναι θα δει πολλούς ανθρώπους με τσουγκράνες πριόνια και σκούφους.Ζουμε σε αγροτική περιοχή.
Δεύτερον σε ικετεύω ξαναδιάβασε το.
Κανείς δε χάιδεψε τον Δία στην κοιλιά τον χάιδεψε στα πλευρά wtf ...που έπρεπε επάνω στο κεφάλι ως επιβολή ή στην ουρά ως μέλλοντας μεζές?
Φοβίες σε όλη τη ζωή του αν γίνει καλή δουλειά δε θα βγάλει Για αυτό υπάρχει και απευαισθητοποιηση σε αυτά που θα συναντήσει κυρίως στη ζωή του.

Ότι ξέρεις το δικό μου σκυλί καλύτερα από μένα με ξεπερνάει.
Ο Δίας δεν ήθελε eye contact και δε κοιταγε το πουλί ναι οκ.
Μήπως το βράδυ που ξαναπερασαμε από κει και κουναγε ουρά το έκανε γιατί φοβόταν??Σήμερα στη πρωινή βόλτα που ξαναήρθε ο άνθρωπος και ο Δίας τράβηξε για να πάει κοντά και όντως πήγε και τον χάιδεψε όμορφα και ωραία ο άλλος ειχαμε πρόβλημα?

Στα άλλα δε θα αναφερθώ,κάνεις επίκληση στο συναίσθημα,γενικεύοντας σωστά τα λες αλλά είναι άκαιρα στο παρών θέμα. Δε θέλω να σε ακούσω.Εισαι μια άγνωστη που αναφέρει κάποιες απόψεις οι οποίες διαφωνούν με τις δικές μου και στη θεωρία και κυρίως στη πράξη.Επισης μου φέρνεις σαν επιχείρημα ιστορίες με άγριους,τη σκύλα σου που είναι αρνί αλλά βγάζει και δόντι και επίσης δεν δίνεις καν σημασία σε αυτά που γράφω γιατί να δώσω σημασία?
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
κατι ψιλο ασχετο.. γιατι οι περισσοτεροι θεωρειτε τα ΓΠ ασχημα σκυλια? αν εξαιρεσεις καποια που ειναι σαν βατραχια ειναι πανεμορφα
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
κατι ψιλο ασχετο.. γιατι οι περισσοτεροι θεωρειτε τα ΓΠ ασχημα σκυλια? αν εξαιρεσεις καποια που ειναι σαν βατραχια ειναι πανεμορφα
Ρε φίλε τρέχουν πόσα θέματα με τις αναλογίες του Γ.Π έχουν γραφτεί σεντόνια και σεντόνια με μοιρες,δυνάμεις ,κατανομή βάρους ... Σταμάτα αυτό με τα βατράχια δηλώνεις απλά άγνοια
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Θελω να αγιασω κ δεν με αφήνεις!

Μερικά λόγια για το τέρας τώρα.Σημερα περάσαμε δίπλα ,πολύ δίπλα από δύο ανθρώπους με τσουγκράνες, σκούφους και χοντρά μπουφάν αγριευτικους δηλαδή.Παλαιοτερα ο Δίας τους έβλεπε και έβγαζε αφρούς,τίναζε λουριά και τέτοια.Σημερα στα 5 μέτρα που ειμασταν γρυλιζε υποκοφα βέβαια,και είχε σηκώσει την ουρά σα σκορπιός αλλά δεν έκανε σαν τρελός.
Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω τη τύχη μ.Σταματησα λοιπόν και τον έβαλα στο κάτω και φώναξα τον έναν να μας πλησιάσει.Στη πρώτη προσπάθεια ερχόταν ο γκασμας με τη τσουγκράνα,ε ο άλλος έβγαλε ένα γρυλισμα από τη κόλαση οπότε του ζήτησα ευγενικά να την αφήσει.
Στη δεύτερη προσπάθεια ο Δίας έβγαζε ένα αναιπεσθητο γκρρ αλλά οκ.
Φτάνοντας του ζήτησα να χαμηλώσει λίγο και απλώσει και τα δύο χέρια.
Έδωσα εντολή ελεύθερος στο Δία και τον άφησα να μυρίσει τα χέρια του.Ολα καλά μέχρι εδώ.Του είπα λοιπόν του πειραματοζωου να χαιδεψει ελαφρά τον Δία κάτω από το λαιμό.Το έκανε.
Ο Δίας ούτε που γύρισε να τον κοιτάξει.
Του είπα
να χαιδεψει και λίγο πλευρά,Ο Δίας πάλι στο κόσμο του κοιταγε ένα πουλί πιο πέρα και εμένα.
Με τα πολλά φύγαμε.
Εχεις ενα κακο...
Οποτε σου λενε κατι που διαφωνει με σενα,κ συνηθως σε κατι που δεν το γνωριζεις ή δεν θες να το γνωριζεις,βγαζεις άμυνα (βασικα μια παθητικοεπιθετικοτητα θα την χαρακτηριζα).
Προσπαθεις να ακουσεις αλλα οχι ουσιαστικα.

Καταλαβε οτι ακριβως επειδη ημαστε αγνωστοι
Κ ο μονος κοινος παραγοντας ειναι η αγαπη μας για τα σκυλια
Οσοι λεμε/νε κατι που μπορει να ειναι λιγο δυσάρεστο να τακους,δεν τα λεμε/νε για σενα (για τον οποιονδήποτε) το σκυλι προσπαθουμε/νε να βοηθησουμε!

Εγω δεν εχω αναγκη την βοηθεια σου
Η Ηρα εχει ξεπερασει προ πολλου την εφηβεια
Κ ημαστε τοσο καιρο μαζι που την ξερω σα την παλαμη μου (ξερω τι θα βγαλει κ ποτε) εσυ οχι!

Ολα τα αλλα που εγραψες...
Τα θεωρησα πολυ χαριτωμενα κ λιγο χαμογελασα.
Μου θυμησες εμενα κ πολλους ακομη στις αρχες μας/τους.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Ρε φίλε τρέχουν πόσα θέματα με τις αναλογίες του Γ.Π έχουν γραφτεί σεντόνια και σεντόνια με μοιρες,δυνάμεις ,κατανομή βάρους ... Σταμάτα αυτό με τα βατράχια δηλώνεις απλά άγνοια

XAXAAXXAAX οτι ναναι
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Θελω να αγιασω κ δεν με αφήνεις!



Εχεις ενα κακο...
Οποτε σου λενε κατι που διαφωνει με σενα,κ συνηθως σε κατι που δεν το γνωριζεις ή δεν θες να το γνωριζεις,βγαζεις άμυνα (βασικα μια παθητικοεπιθετικοτητα θα την χαρακτηριζα).
Προσπαθεις να ακουσεις αλλα οχι ουσιαστικα.

Καταλαβε οτι ακριβως επειδη ημαστε αγνωστοι
Κ ο μονος κοινος παραγοντας ειναι η αγαπη μας για τα σκυλια
Οσοι λεμε/νε κατι που μπορει να ειναι λιγο δυσάρεστο να τακους,δεν τα λεμε/νε για σενα (για τον οποιονδήποτε) το σκυλι προσπαθουμε/νε να βοηθησουμε!

Εγω δεν εχω αναγκη την βοηθεια σου
Η Ηρα εχει ξεπερασει προ πολλου την εφηβεια
Κ ημαστε τοσο καιρο μαζι που την ξερω σα την παλαμη μου (ξερω τι θα βγαλει κ ποτε) εσυ οχι!

Ολα τα αλλα που εγραψες...
Τα θεωρησα πολυ χαριτωμενα κ λιγο χαμογελασα.
Μου θυμησες εμενα κ πολλους ακομη στις αρχες μας/τους.
Ότι έδωσα εντολή ΕΛΕΎΘΕΡΟΣ στο Δία γιατί δεν είναι σε BOLD??Έχετε μάθει αυτή την εντολή?Σε εμας σημαίνει παύουν όλες οι άλλες εντολές και ενεργεις κατά το δοκούν.

Τη βοήθεια τη προσφέρουμε όταν μας ζητηθεί όχι όταν κρίνουμε εμείς...Με είδες πουθενά να τη ζητάω??
Έχω ένα κακό,αυτογνωσία.Γνωριζω που υστερεί η σχέση μου με τον Δία και προσπαθώ να το βελτιώσω.
Τώρα στα υπόλοιπα που γράφεις απλά σου εξηγώ ότι διαφωνώ κάθετα μαζί σου και στις μεθόδους σου.
Σε ευχαριστώ για το ψυχολογικό προφίλ,αλλά το έχω στα χέρια μου και διαφωνεί μαζί σου.

Πείσε με επιχειρήματα και θα σε ακούσω.Με αυτά που λες εμένα μου βγάζεις άγνοια,και ανάγκη αυτοπροβολής
 




Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Νομίζω ότι αναλύετε υπερβολικά, μια σχετικά αδιάφορη κίνηση του Μάριου με τον σκύλο του. Η όλη φάση, δεν χρήζει τόσης θεωρίας.
Ειλικρινά πες μου αν δεν είχες διαβάσει το αρχικό μου ποστ και τα σεντόνια υπεραναλυσεων μου για κάτι τόσο απλό θα πίστευες ή όχι ότι βάζω το σκύλο μου για κυνομαχιες ή τουλάχιστον του κάνω αγριεματα μόνος μ?Απάντησε μου ειλικρινά
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Οταν κουοταρεις εσυ να βαλεις οτι θες σε μπολντ!
Ασε μας ρε Μάριε με το "ελευθερος"
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Οχι μαναρι μου εμεις δε το ξέρουμε το "ελευθερος"
Μονο εσεις.
Εμεις κανα "προσεχε πως θα καταπίνεις το παϊδάκι" κ πολυ μας ειναι!
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Οποτε μη σε ξαναδω να συμβουλευεις κ να εξηγεις σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν!
Ουδεις θα στοχει ζητησει!
Ξηγημενα!

Κ σταματα τις μαλακιες για τις κυνομαχιες κ τα αγριεματα κ τα ηλεκτροσόκ κλπ αρλουμπες
Κανεις δε σου ειπε τιποτα τετοιο!

Εντιτ: μαστορα δε θα το επεξεργαζεσαι εκ των υστερων,οτι γραφει δε ξεγραφει!
Αυτο προβολη λεει!ΧΑ!
Εε ναι,γιατι αμα δε δειχτουμε κ λιγο στο ντογκ φορουμ ΠΟΥ θα δειχτουμε καλε?

Το ψυχολογικο προφιλ δεν ειναι του Δια
Ειναι ολων των κυνων παγκοσμιως
Βασικα πραγματα!
 
Last edited: