Ας πούμε όλοι πόσο όμορφος είναι ο Δίας


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Οταν κουοταρεις εσυ να βαλεις οτι θες σε μπολντ!
Ασε μας ρε Μάριε με το "ελευθερος"
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Οχι μαναρι μου εμεις δε το ξέρουμε το "ελευθερος"
Μονο εσεις.
Εμεις κανα "προσεχε πως θα καταπίνεις το παϊδάκι" κ πολυ μας ειναι!
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Οποτε μη σε ξαναδω να συμβουλευεις κ να εξηγεις σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν!
Ουδεις θα στοχει ζητησει!
Ξηγημενα!

Κ σταματα τις μαλακιες για τις κυνομαχιες κ τα αγριεματα κ τα ηλεκτροσόκ κλπ αρλουμπες
Κανεις δε σου ειπε τιποτα τετοιο!

Εντιτ: μαστορα δε θα το επεξεργαζεσαι εκ των υστερων,οτι γραφει δε ξεγραφει!
Αυτο προβολη λεει!ΧΑ!
Εε ναι,γιατι αμα δε δειχτουμε κ λιγο στο ντογκ φορουμ ΠΟΥ θα δειχτουμε καλε?

Το ψυχολογικο προφιλ δεν ειναι του Δια
Ειναι ολων των κυνων παγκοσμιως
Βασικα πραγματα!
Καταρχήν είπε η γυναίκα που έκανε εντιτ... Δακρυσα.
Μιλαγα για το δικό μου ψυχολογικό προφίλ αυτό που έγραψες. Σε όσους συμβουλεύω έχουν εκφράσει απορία.
Π.χ τ σκυλί μου έχει διάρροια βοήθεια,αν γράψω άλλου προσπαθώ να είμαι ευγενικός και σχεδόν πάντα λέω ότι αυτά είναι προσωπικές απόψεις και γνώμες οι οποίες πιθανόν να είναι λάθος,δεν ισχυριζομαι ότι έχω το θέσφατο.

Εφόσον δε γνωρίζεις το Ελεύθερος το σέβομαι αλλά μη δημιουργείς εντυπώσεις μανταμιτσα.

Δικό μου είναι το θέμα μανιτσα άμα γράφετε εσείς @#€#9# δε θα γράφω εγώ?

Κατά τα λοιπά αν θες να σου μάθω το Ελεύθερος στη σκύλα είναι εύκολο,δε κρατάω κακίες
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Η Ήρα κοιμαται (κλασσικά) εφτιαξα ενα ωραιότατο σπετσοφαι (σαν μανταμιτσα που είμαι) ο ΟΤΕ δεν εχει τίποτα το αξιόλογο
Οποτε:

Καταρχάς ειναι καταρχάς (μη σκας κ εμενα αλλος μου υπέδειξε την διαφορα πριν πολλα πολλα χρονια,τον ακουσα κ εμαθα-τσακ,κ μια σποντιτσα)!
Έπρεπε να απαντησω όμως...σιγα μην διπλοποσταρα!
Το δικο σου ψυχολογικο προφιλ δεν με ενδιαφέρει,εδω ημαστε ντογκ οχι χιουμαν (βαριεμαι κ να το γυρισω στα αγγλικά φαντασου)!
Αν κ πανω κατω σεχω καταλαβει...
Αυτα που σου ανέφερα ΔΕΝ ηταν προσωπικες αποψεις ειναι βασικες γνωσεις που αποκομισα στα (λιγοστα) χρονια που ασχολουμαι με τα σκυλιά!
Που ισχυρίστηκα οτι εχω το θεσφατο?
Δειξτο μου!

Θες να μαθεις στην Ήρα το "ελεύθερος"?
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ελεύθερα!
Μονο σε παρακαλω να περιοριστεις μονο σε αυτο κ να μην εξαναγκασεις την σκυλα μου να υποστει καταστάσεις οι οποιες θα την φέρουν σε δυσκολη θεση!
Θα επιβλεπω φυσικα :)
Μη φοβάσαι,ουτε εγω κραταω κακίες,αμα χρειαστει θα την διορθωσω :cool: δε θα σαφησω μετέωρο
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Σου λεω απλα
Μην εκθετεις τον Δία σε καταστάσεις πρωτογνωρες κ περαν του φυσιολογικου.
Κ σε τετοια νεαρη κ δυσκολη ηλικια.
And I quote :
"δύο ανθρώπους με τσουγκράνες, σκούφους και χοντρά μπουφάν αγριευτικους δηλαδή"
Θεωρεις οτι θα συναντησει πολλους τέτοιους δλδ?
μην επιτρεπεις ποτε ο σκυλος σου να βρισκεται σε τετοια μειονεκτική θεση,που να πρεπει να κατσει να τον χαιδεψουν κατω απτον λαιμο (οπως τον εξαναγκασες)
Γιατι θα επρεπε να ξερεις οτι ο σκυλος το πρώτο πραγμα που θα κοιταξει να προστατέψει ειναι η καρωτιδα του (κατω απτον λαιμο) κ τα σπλαχνα του (στην κοιλιά),γιαυτο τα σκυλια δεν δειχνουν την κοιλια τους σε οποιον κ οποιον,γιατι ειναι άκρως μειονεκτικη κ επικινδυνη γιαυτα αυτη η σταση.

Επισης λες κοιταγε ενα πουλι ή κοιταγε εσενα...το σκυλι δεν εδειχνε αδιαφορια στο άγγιγμα του αγριανθρωπου,κοιταγε αλλου για να αποφυγει eye contact (σα να σου λεει αισθανομαι αβολα) κ κοιταγε εσενα για πληροφοριες κ βοηθεια (σα να σου λεει απο σενα κρεμομαι,τι πρεπει να κανω?βοηθα με!)

Εαν θεωρείς οτι παντα κ παντου θα δείχνεις τυφλη εμπιστοσυνη κ οτι επειδη τωρα θα χτισεις μια σχέση ,θα χεις ξεμπερδέψει ,εισαι πολυ γελασμενος!
Θα βγαλει φοβίες θα βγαλει επιθετικότητα θα βγαλει ανησυχια θα βγαλει κ προβληματισμους...καθ'όλη την διαρκει της ζωης του!
Μου εξηγείς εδώ τι εννοούσε ο σκύλος μ καθώς κοίταζε ένα πουλί, εσύ που δεν τον έχεις δει ποτέ.
Μ εξηγείς που να μην τον χαϊδεύουν (κάνοντας λάθος για το λαιμό και έχοντας δίκιο για τη κοιλιά ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΨΑΝ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ)

Γράφεις να μην εκθετω το Δία σε αυτά που θα βιώνει όλη του τη ζωή.


Οκ φτάνει,άνοιξε σχολή εκπαίδευσης απλά
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Θελω να αγιασω κ δεν με αφήνεις!



Εχεις ενα κακο...
Οποτε σου λενε κατι που διαφωνει με σενα,κ συνηθως σε κατι που δεν το γνωριζεις ή δεν θες να το γνωριζεις,βγαζεις άμυνα (βασικα μια παθητικοεπιθετικοτητα θα την χαρακτηριζα).
Προσπαθεις να ακουσεις αλλα οχι ουσιαστικα.
Εδώ αφού έχεις βγάλει τις αντιδράσεις του σκύλου βγάζεις και το δικό μου ψυχολογικό προφίλ
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Η Ήρα κοιμαται (κλασσικά) εφτιαξα ενα ωραιότατο σπετσοφαι (σαν μανταμιτσα που είμαι) ο ΟΤΕ δεν εχει τίποτα το αξιόλογο
Οποτε:

Καταρχάς ειναι καταρχάς (μη σκας κ εμενα αλλος μου υπέδειξε την διαφορα πριν πολλα πολλα χρονια,τον ακουσα κ εμαθα-τσακ,κ μια σποντιτσα)!
Έπρεπε να απαντησω όμως...σιγα μην διπλοποσταρα!
Το δικο σου ψυχολογικο προφιλ δεν με ενδιαφέρει,εδω ημαστε ντογκ οχι χιουμαν (βαριεμαι κ να το γυρισω στα αγγλικά φαντασου)!
Αν κ πανω κατω σεχω καταλαβει...
Αυτα που σου ανέφερα ΔΕΝ ηταν προσωπικες αποψεις ειναι βασικες γνωσεις που αποκομισα στα (λιγοστα) χρονια που ασχολουμαι με τα σκυλιά!
Που ισχυρίστηκα οτι εχω το θεσφατο?
Δειξτο μου!

Θες να μαθεις στην Ήρα το "ελεύθερος"?
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ελεύθερα!
Μονο σε παρακαλω να περιοριστεις μονο σε αυτο κ να μην εξαναγκασεις την σκυλα μου να υποστει καταστάσεις οι οποιες θα την φέρουν σε δυσκολη θεση!
Θα επιβλεπω φυσικα :)
Μη φοβάσαι,ουτε εγω κραταω κακίες,αμα χρειαστει θα την διορθωσω :cool: δε θα σαφησω μετέωρο
Στα δύο πρώτα σου απάντησα στο θέμα τις σκύλας σου δε θα χρειαστεί να τη διορθώσεις,το Ελεύθερος είναι πολύ εύκολο μην αγχώνεσαι.
Όταν λες να μην τη στρεσαρω??Να μη υηνπαω κάπου που έχει πάει χίλιες φορές εννοεις?
Ή να μην δει έναν άνθρωπο που έχει δει άλλες τόσες?
 


















Iwannaba

Member
21 Μαρτίου 2018
13
15
Καλησπέρα.Αποφασισα αρκετά καθυστερημένα να ανοίξω ένα θέμα καλωσορίσματος του Δία.Ο Δίας ήρθε στη ζωή μας στις 12/2/17 και είναι πραγματικά ένα υπέροχο σκυλί με αρκετά έντονο χαρακτήρα..Θα ανεβάσω κάποιες φωτό για να δείτε την εξέλιξη τού.

View attachment 63231

View attachment 63232

Ο Δίας 2 μηνών..

View attachment 63233 View attachment 63234 Σε ηλικία 3 μηνών

View attachment 63235 View attachment 63236 3,5 μηνών

View attachment 63237 Εδώ συζητάει με τη μάνα του,βασικά της εξηγεί ότι αυτό το κούρεμα δεν τη κολακεύει

View attachment 63238 Εδώ είμαστε εν ώρα μαθήματος φουλ αλερτ..6 μηνων

View attachment 63239 Δία stay

View attachment 63240 Κάποιος είναι έξω
Πραγματικα κούκλος ❤
 
  • Like
Reactions: Mariosgs












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3