Ανεβασμένα λευκά,όλα τα άλλα άψογα


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Ενημερωτικά, εξέταση αίματος με χορήγηση ηρεμιστικού (οχι ναρκωσης) είναι κάτι τόσο συνηθισμενο που απορω γιατι σου προκάλεσε τετοια αντίδραση.

Στη μεγάλη μου μόνο έτσι γινόταν στην αρχή να της πάρουν αίμα γτ αλλιως δεν καθόταν.

@Mariosgs σου ειπε για επαναληπτική εξέταση αίματος τπτ ή δεν χρειάζεται;
Μ είπε να παρατηρώ για οτιδήποτε περίεργο για τις επόμενες 10 μερες (περίεργα ούρα, κόπρανα,να θερμομετρω κάθε μέρα,διάθεση,όρεξη για φαγητό κλπ) και αν δω κάτι περιεργο θα ξανακανουμε.
Πάντως ο ίδιος δε πιστεύει ότι είναι κάτι.
Μ είπε ότι μπορεί να οφείλεται σε στρες ή σε κάποια ουρολοίμωξη που περασε κλπ.
Μ είπε ότι αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα έπρεπε να υπάρχουν πολλά περισσότερα λευκά και όχι μόνο 4000 παραπάνω
 
  • Like
Reactions: Eroe


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Εμεις εδώ συζητάμε και ανταλασσουμε εμπειρίες και απόψεις. Οτι είναι να γίνει θα γίνει μόνο και αποκλειστικά εφοσον το πει ο κτηνίατρος, οχι εσύ ή εγω.
Το ηπιο ηρεμιστικό όμως θα λεγα να το παρεις εσύ απόψε, εστω σε μορφή καμιας μπυρίτσας, γτ σε βλέπω έτοιμο για καυγά ;)
 
  • Like
Reactions: Mariosgs






Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Γενικότερα δε μ αρέσει να απαντάω με αγενεια.Αλλα ο καθένας θα αντιμετωπίζεται με το τρόπο που γράφει.
Δεν γίνεται να μπαίνεις σε ένα θέμα να μην ξέρεις και απλά να κρίνεις και μάλιστα με αγένεια.
Εκεί θα πάρεις τα ρέστα σου.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και αν όλα πάνε καλά και μπύρες θα κεράσουμε και κρασιά και μπεκρή μεζέ
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Σε εμενα ο γιατρος οταν εβλεπε λιγο ανεβασμενα τα λευκα ουτε που ασχολιωταν... Η μανα μου απο την αλλη, σαν εσενα ακριβως :ROFLMAO:

Αν ο γιατρος μου ελεγε να μην παρει αντιβιωση τελικα θα τον ακουγα. Και αν μου ελεγε να παρει με ελαφρως ανεβασμενα λευκα θα τον αμφισβητουσα μεχρι να με πεισει οτι πρεπει.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ψυχραιμία χρειάζεται και καλό φιλτράρισμα της πληροφορίας. Ειναι πολύ δύσκολο αυτό γιατί πολλες φορές προϋποθέτει γνώσεις ιατρικής και όχι μόνο εμπειρικές γιατί το κάθε ζώο είναι μοναδικό και διαφορετικο. Μην αγχώνεσαι χωρίς ιδιαίτερη αιτια.

Άσχετο, είναι ο πρώτος σου σκύλος φίλε μου;
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Ανεβασμένα λευκά (σε τέτοιο επίπεδο) έχουμε κι εμείς χωρίς ιδιαίτερη αιτία. Μια μικρή φλεγμονή, ακόμα κι ένα θεματάκι στο δόντι, αρκεί. Συμφωνώ με το γιατρό. Να του δώσεις προληπτικά αντιβίωση κι επανάληψη. Κατά 99% δεν είναι κάτι. Κάνε τις επαναληπτικές που σου είπε και δες μετά πως θα κινηθείς αν πάλι βγουν ανεβασμένα. Θα σου πει κι ο γιατρός λογικά.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Ανεβασμένα λευκά (σε τέτοιο επίπεδο) έχουμε κι εμείς χωρίς ιδιαίτερη αιτία. Μια μικρή φλεγμονή, ακόμα κι ένα θεματάκι στο δόντι, αρκεί. Συμφωνώ με το γιατρό. Να του δώσεις προληπτικά αντιβίωση κι επανάληψη. Κατά 99% δεν είναι κάτι. Κάνε τις επαναληπτικές που σου είπε και δες μετά πως θα κινηθείς αν πάλι βγουν ανεβασμένα. Θα σου πει κι ο γιατρός λογικά.
Ο γιατρός τελικά μ είπε ότι δε χρειάζεται αντιβίωση.
Έχω γράψει παραπάνω τ μου πρότεινε.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Ψυχραιμία χρειάζεται και καλό φιλτράρισμα της πληροφορίας. Ειναι πολύ δύσκολο αυτό γιατί πολλες φορές προϋποθέτει γνώσεις ιατρικής και όχι μόνο εμπειρικές γιατί το κάθε ζώο είναι μοναδικό και διαφορετικο. Μην αγχώνεσαι χωρίς ιδιαίτερη αιτια.

Άσχετο, είναι ο πρώτος σου σκύλος φίλε μου;
Ναι είναι ο πρώτος "δικός" μου σκύλος φίλε μ για αυτό είμαι λίγο πιο ψαρωμενος στα θέματα υγείας
 
  • Like
Reactions: spyv