Ξενοδοχεία που δέχονται σκύλους.


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
http://www.grhotels.gr/GR/TourGuide...ascil=000000000000010000000000000000000000000

Μπορεις απο διπλα απο την λιστα να επιλεξεις την περιοχη που θες και να κλικαρεις και το κουτακι που λεει ''να επιτρεπονται ζωα''
Αυτο ειναι ας πουμε για το νομο Ευβοιας, επιλεγεις αναλογα την περιοχη και τις παροχες που θες και ουτω καθεξης...

η αρχικη ειναι ετσι.
http://www.grhotels.gr/GR/TourGuide/SearchHotel/Search/SearchHotelFull.aspx
 






Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Λέω να πάρω τη σύζυγο και τη μικρή και να βολτάρουμε σ/κ μέσα στο Δεκέμβριο στην Αρκαδία ή στη Λίμνη Πλαστήρα. Έχουμε κάτι για εκεί, που να ξέρουμε από πριν πως θα φερθούν στο μωρό μας;
 




Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν το Καρπενήσι, αλλά έχω ερωτευτεί ένα ξενοδοχείο (για το οποίο παρεπιπτόντως έβγαλα και μία επιδότηση). Και φυσικά δέχεται και τους συνοδοιπόρους της ζωής μας. Στο Facebook έχει πολλές φωτό. Η πιο ωραία με ένα μεγάλο Δανό! Anerada Inn το όνομα. και η ιδιοκτήτρια.... θεότρελη (με την καλή έννοια)
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν το Καρπενήσι, αλλά έχω ερωτευτεί ένα ξενοδοχείο (για το οποίο παρεπιπτόντως έβγαλα και μία επιδότηση). Και φυσικά δέχεται και τους συνοδοιπόρους της ζωής μας. Στο Facebook έχει πολλές φωτό. Η πιο ωραία με ένα μεγάλο Δανό! Anerada Inn το όνομα. και η ιδιοκτήτρια.... θεότρελη (με την καλή έννοια)
οτιδηποτε δεχεται τα τερατα, καλο ειναι να το ξερουμε :D
 




Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Λίγο άσχετο, αλλά σας το αναφέρω: Για να πιστοποιήσουν από την διαχειριστική αρχή ότι το ξενοδοχείο (στο Καρπενήσι) είναι pet friendly, ζήτησαν να έχει σπιτάκια σκύλων στον κήπο!!! Στο Καρπενήσι με -10 βαθμούς!!!! Πόσο μαλάκες και ανίδεοι μπορεί να είναι!!!! Ήμαρτον πια!!!
Παρά τρίχα θα το είχαν τα κανάλια. Πήγε η ιδιοκτήτρια να τους πλακώσει στο ξύλο (έχει και η ίδια τρία σκυλιά)!!!!
Τελικά μας ταιριάζει το Ελλαδιστάν!!!
 


Νονόςςςςςς

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2018
74
18
Να ρωτησω ,επειδη δεν γνωρίζω πολυ επι του θέματος.Μπορεις στο ξενοδοχειο που δεχονται τους σκυλους να εχεις εναν συγκεκριμενο αριθμο?Πχ 2?Επισης μπορουν να μείνουν μαζί σου μεσα στο δωματιο ή να πληρωσεις ενα χρονικο διαστημα για να μένει εκει και να ξερεις οτι θα ναι ασφαλης αν εσυ εχες μετακινηθει λογω εργασιας και οχι διακοπων?Και τα αποκλεστικα ξενοδοχεια-πανσιον σκυλων κατα ποσο ειναι ασφαλη.?
 


10 Απριλίου 2018
5
0
29
Να ρωτησω ,επειδη δεν γνωρίζω πολυ επι του θέματος.Μπορεις στο ξενοδοχειο που δεχονται τους σκυλους να εχεις εναν συγκεκριμενο αριθμο?Πχ 2?Επισης μπορουν να μείνουν μαζί σου μεσα στο δωματιο ή να πληρωσεις ενα χρονικο διαστημα για να μένει εκει και να ξερεις οτι θα ναι ασφαλης αν εσυ εχες μετακινηθει λογω εργασιας και οχι διακοπων?Και τα αποκλεστικα ξενοδοχεια-πανσιον σκυλων κατα ποσο ειναι ασφαλη.?
Κοίτα αν και σε μερικούς δεν αρέσει θα σου πρότεινα να πας σε ένα airbnb που είναι ίδια η τιμή με το ξενοδοχείο να πάρεις ένα ωραίο ολόκληρο διαμέρισμα και να βάλεις στα φίλτρα αναζήτησης το να επιτρέπονται κατοικίδια. Δεν θα σε ενοχλήσει κανείς, ότι γουστάρεις κάνεις.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Κοίτα αν και σε μερικούς δεν αρέσει θα σου πρότεινα να πας σε ένα airbnb που είναι ίδια η τιμή με το ξενοδοχείο να πάρεις ένα ωραίο ολόκληρο διαμέρισμα και να βάλεις στα φίλτρα αναζήτησης το να επιτρέπονται κατοικίδια. Δεν θα σε ενοχλήσει κανείς, ότι γουστάρεις κάνεις.
Δεν είναι έτσι... πρέπει να επικοινωνήσεις με τον ιδιοκτήτη να συννενοηθείς από πριν πόσα σκυλιά κλπ. για να μην έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις. Έχω φτύσει αίμα για να κλείσω με δύο σκυλιά.
Ο άλλος έγραφε pet friendly και μου είπε ναι... αλλά τα σκυλιά στον κήπο. Άλλος φρικάρει με τα 2 κοκ. Αλλού πληρώνεις για περισσότερα άτομα. Θέλει συννεόηση από πριν.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3